Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Zavar, hogy nem tudok alkoholt...

Zavar, hogy nem tudok alkoholt inni itthon család miatt a vírus idején, mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Tavaly végeztem a főiskolán, még itthon lakom. Komoly barátom van, akivel idén májusra terveztük az összeköltözést, ezt most el kellett halasztanunk a vírus miatt. Ő is otthon lakik még, bár ő nagy családi házban anyukájával ketten.


Mindkettőnknek elváltak a szüleink, apukánk nem él velünk.

Anyukám és én is home-officeban dolgozunk, mindig itthon vagyunk.

A páromhoz péntek délutántól vasárnap estig megyek át autóval és ők egész hétvégén otthon vannak. Nagyon unalmas és rossz így, de elfogadtam, hogy most ez van.

Csakhogy én rendszeresen iszom alkoholt, és a 2 anyuka és a barátom szinte soha.... és a két anyukát ez tudom, hogy zavarná “miért iszik egy fiatal lány, ráadásul miért hétköznap, egy lakásban egyedül...” így inkább nem iszom alkoholt, mert nem akarok vitát, de már hiányzik az alkohol. A párom hiába nem iszik, ő elfogadja, làtja, hogy ésszel csinálom és soha semmi bajom tőle.

Heti 2 x innék este vagy hétvégén mikor már nincs semmi dolgom és egyszer VAGY 2 doboz sört , VAGY 1 üveg pezsgőt...


Mit gondoltok erről a helyzetről? Hónapokig ne igyak alkoholt a vírus miatt? Vagy ne érdekeljen mit mond a két anyuka?



2020. ápr. 28. 12:17
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
83%
alkohol amúgy is káros, nem árt leszokni róla, itt az alkalom.
2020. ápr. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
87%
Alkesz vagy. Ennyi.
2020. ápr. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:

Egyébként nem dohányzom, nem bulizom, nem vagyok “olyan lány.” (Sokan az alkoholt rögtön összekapcsolják ezzel.)


Azért iszom, mert ellazít és jó kedvem lesz, csak pozitív hatással van rám, amennyit és ahogyan iszom.

2020. ápr. 28. 12:25
 4/50 A kérdező kommentje:
#2. Egy kedd esti sörözéstől és egy szombat esti pezsgőzéstől alkesz, okééé......
2020. ápr. 28. 12:26
 5/50 anonim ***** válasza:
88%

hát azért 1 üveg pezsgő egy alkalommal egyedül nem kevés....


amúgy most nem azért, de a kifejtés felét tök feleslegesen írtad le, mivel semmi köze a fő kérdéshez 😃

teljesen lényegtelen, hogy otthon vagy barátodnál vagy

2020. ápr. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
84%

Neked semmi. Neked mindenre a "vírus miatt" az ürügy és a megoldás. Az, hogy nőként és már fiatalon alkesz vagy, még szánalamsabbá teszi az életedet, de legalább a "vírus miatt" kiderül a valódi helyzet és a párod talán észbe kap és kirúg.


Mielőtt egy nyomorult gyereket pakolsz a világra és immáron ő lesz a bűnbak mindenért.

2020. ápr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
93%
Alkoholizmus az amikor rendszeresen kell inni (ez lehet napi 1 sör vagy heti 1 sör a lényeg a rendszeresség) illetve anélkül az illető már nem érzi jól magát, tehát függőség alakul ki (ahogy te írtad ez boldoggá tesz) szóval ez már nem is kicsi alkoholizmus (egy üveg pezsgő :s).
2020. ápr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
92%
Alkesz az, akinek szüksége van az ivásra. Nem ismerős a szitu? Nem a mennyiség határozza meg ezt.
2020. ápr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
90%

Ja, még egy. Sajnos, testközelből ismertem jópár alkeszt, és a legtöbbje "csak egy kis pezsgővel" és "baráti ellazulással kezdte". Aztán lett a vége a májcirrózis és a többi - csak addigra úgy tönkretették az összes családtagjukat, hogy hatodíziglend sérültek lettek.


Tudod, hogy hal meg egy valódi, vastag alkesz? A pokol kínjaival. Az utolsó napokban már csak ordít és mindenütt egereket lát, meg csótányokat. Van, aki három napig ordít, mielőtt feldobja a pacskert.


Úgyhogy csak lazuljál el édes, ne piával. Ha jót akarsz magadnak.

2020. ápr. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:

Azért nem tudok inni a vírus miatt, mert mindenki otthon van. Nem a vírusra fogom, hogy innék....


A párom tud róla, hogy ezeket iszom és elfogadta.

A két anyuka előtt nem akarok iszogatni egyedül, az zavar, hogy ők is mindig otthon vannak.

2020. ápr. 28. 12:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!