Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Megszakítanátok ezért a...

Megszakítanátok ezért a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Autóbalesetet szenvedtünk, aránylag nagy sebességnél “szendvicseztünk”, nem tudom ezt hogy hívják szebben, az előttünk haladó gyakorlatilag állóra fékezett kb 90-ről, mi hiába lassítottunk, nem tudtuk elkerülni az ütközést, illetve a mögöttünk haladó sem igazán, hátulról még elkapott minket, a kocsinak se az eleje nem maradt meg se a háta. Tűzoltók szerint isteni szerencse, hogy saját lábon, minimális sérülésekkel, enyhe agyrázkódással kiszálltunk, gyakorlatilag minden ami kár keletkezett az anyagi (maga az autó, telefon, stb). Családnak ott helyben szóltunk, ne aggódjanak, minden ok, nyilván ettől még aggódtak. Párom öccse, a szülők, az anyja új párja, az én szüleim és nővérem, tehát majdnem mindenki gyakorlatilag írt, hívott, aggódott. Párom öccse, annak a párja és anyósom illetve az ő párja együtt ebédeltek amikor kapták a telefont, tehát egyszerre értesültek a dologról. Párom öccsének a párja sem akkor, sem azóta annyit sem írt, hogy fordultatok volna föl. Engem ez őszintén megdöbbent, felénk azért a család nem ilyen (ha nekem nem is ír, de párom a sógora), szegény mamám is csak azért nem tudja mert biztosan a szívroham vinné el, hiába jól vagyunk. Részemről több rokon sajnos nem él. Én egészen sokat küzdöttem hogy jóban legyünk, legyünk egy naaagy család, járjunk össze, nyaraljunk együtt (párom öccsének ez jól esett, félt, hogy nem fogja a család befogadni a kedvesét). Én ezek után megmondom őszintén az utcán köszönni sem szeretnék neki. Pár sort legalább már emberségből írok olyannak is hogy pl volt osztálytárs ha megtudom hogy ez történt vele. Párom nagy vonalakban egyet ért velem.

Ti megszakítanátok a kapcsolatot? Előtte érdekelne azért, hogy miért nem írt?



2020. máj. 17. 20:54
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
128 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
98%
Valószínűleg azért nem írt, mert értesült róla, hogy kutya bajotok. Velem ha ilyesmi történne szüliemen kívül senki nem foglalkozna és nem is várnám el. Az én barátom testvérének a párja számomra szinte idegen, én értem, hogy te szoros kapcsolatot szeretnél, de fogadd el, hogy az átlagnak ez nem ilyen fontos. Jól vagytok, az a lényeg. :)
2020. máj. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
98%
Lehet, hogy mivel a párod öccse már írt, ő úgy gondolta, hogy felesleges titeket egy 100. üzenettel is elárasztani? Nem ugyanolyanok az emberek, lehet hogy ő szimplán ilyen megfontolásból nem üzent. Én nem írnám le rögtön.
2020. máj. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
96%
Én nem értem a problémát. Gondolom a párod öccse meg a barátnője beszéltek a balesetről, a nő tudja, hogy hol vagytok. Feltételezem, a párod öccse már kifejezte örömét, hogy éltek, miért kellett volna a barátnőjének is külön érdeklődni?
2020. máj. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
97%
Lehet csak nem akart nyaggatni titeket, hogy hogy vagytok, en arra gondolnek, hogy ebben a helyzetben nincs kedvetek mar a haromszazadik embernek elmeselni a tortenteket. Azert ilyen helyzetben szerintem nehez eldonteni, hogy mi a jo: irjon az ember rogton, vagy kesobb kerdezze meg, mikor mar elcsendesedtek a dolgok, hogy mi ujsag.
2020. máj. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
88%

1) be kéne tartani a követési távolságot

2) minek kellene irkáljon, ha tudja, hogy jól vagytok? ráadásul egyikőtöknek sem a rokona....

2020. máj. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
94%

Ezt írod, kérdező: Párom öccsének a párja sem akkor, sem azóta annyit sem írt, hogy fordultatok volna föl.

Mennyire megdöbbennél, hogyha ezt írta volna! Örülj, hogy nem üzent semmit!

2020. máj. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
95%
Ez a normális. Nem az, hogy mindenki egyenként felhív. Ő nyilván kapott infót rólatok a párod öccsétől.
2020. máj. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
94%

Nem szakítanám meg.

Viszont az ő helyükben megszakítanám veled, ha egy ilyen hisztis liba lenne a rokonságomban!


Párod öccse írt. Értelemszerűen családja nevében kívánt jobbulást vagy kérdezett aggódva. Tök fölösleges marhaságnak tartom, hogy ilyenkor a család minden 18 év fölötti tagjának egyenként kelljen ugyanazt leírnia, vagy ugyanazt megkérdeznie.


De ha még csak szimplán meg lennél sértődve! De emiatt megszakítani a kapcsolatot, ill. ezután nem köszönni neki az utcán? Neked kb. zárt osztályon lenne a helyed, vagy állatkertben a majomketrecben.


Csak mellékesen jegyzem meg, hogy a közös nyaralásoknak jó viszony esetén sem látom értelmét. De ha egy ilyen esetnél máris megszakítanád a kapcsolatot, akkor ez eddig is egy nagyon törékeny jó viszony volt a részedről. Akkor meg minek erőltetni nemhogy az összejárást, de még a közös nyaralást is? Ezek a látszat-jó-viszonyok iszonyatosan mérgezőek, én sikítófrászt kapnék tőlük.

2020. máj. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
94%

Minek kell drámázni mindenhol? Ebben a kategóriában egy csomó nő sír a sógornő miatt, és erősítik a nő-nő ellenes sztereotípiát.

Több okból se írhat nektek.

1., Lehet illetlenségnek érezné, hogy rákérdez, amikor nem is szóltatok róla (egyhamar).

2., Tudja, hogy ilyenkor mindenki zaklat titeket a "jól vagytok?" jellegű kérdésekkel, és nem akar fárasztani.

3., Hagy hogy feldolgozzátok a traumát, a sérelmeket, majd utána megint pletyizhettek újra.

4., Jól vagytok. Ezt mindenki tudja. Akkor miért keressen azon felül, mint ahogy szokott keresni?


De ha ennnnnnyire ragaszkodsz hozzá nézzük negatívan:

1., Nem érdeklődik irántatok. A párjától futólag hallotta, hogy minden oké, nem kell kórházba gyümölcskosarat vinni, rokonság letudva.

2., Oké, oké... te naaaagy családot akarsz, rokon rokonnál leljen barátot meg minden. De nem mindenki származik ilyen közegből. Én igen, és baromi furcsa volt, amikor megtudtam, hogy a párom még a testvéreivel se tartja a kapcsolatot. De el kell fogadni, és tiszteletben tartani mások magánszféráit és komfortzónáit.


Nekem pedig emberi, rokoni közeledés jól esne, de ha valaki ötszázadik alkalommal kérdi meg jól vagyok-e, mert ezt a pletykát hallotta, az baromi nem komfortos kategória. Főleg ha nem közeli ismerős.

2020. máj. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
94%

Én tök jóban vagyok a testvéreimmel, de ilyen esetben még tőlük sem vártam volna, hogy írjanak. Felhívtam volna max anyámat, mondtam volna, hogy képzelje, ez történt, terjessze szét a hírt hogy jól vagyok, nem esett bajom. Ő megbízhatóan széthintette volna az infót a családban, és a többiek hüledeztek volna neki, hogy "úristen, de durva, jó, hogy megúszta", de nem írtak volna, mi a frászt írjanak? Ők tudják, hogy jól vagyok, én meg tudom, hogy örülnek neki.


Mondjuk én sosem bírtam az ilyen udvariassági szófosást a nyilvánvalóról, és ez eléggé családi vonás is nálunk, de abban biztos vagyok, hogy egy sógornőtől már aztán tényleg szinte senki nem várná el. A többi válasz is ezt igazolja.

2020. máj. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!