Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan kezelnétek ezt a...

Hogyan kezelnétek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Feleségemnek van egy lakása Pesten, ami albérletbe van adva. Most megüresedett és új bérlőt keres. Húgom ezt megtudván be akarna költözni a 4 éves lányával, mert amúgy otthon lakik még a szüleimmel. Kétszintes családi ház, ők vannak fent, anyumék lent, de hát a konyha, fürdő stb közös és ez így nem az "igazi". Feleségem viszont kikötötte, hogy gyerekkel nem költözhető (rossz tapasztalat), eddig is így volt kiadva és ezen most sem fog változtatni, ráadásul húgom gyereke meglehetősen rossz és megmondta hogy semmi kedve, ahhoz hogy hazavágják a lakását. Nyilván neki ezt nem így mondta, de húgom felhozta a múltkor a témát, nekiszegezve a feleségemnek a kérdést, aki finoman próbálta rávezetni húgomat, hogy a lakás nem túl nagy, frissen van felújítva és nem alkalmas gyereknek, továbbá van már sajnos rossz tapasztalata ezzel, így ő egyedülállóknak vagy pároknak adná ki elsősorban. Na persze húgom ezen megsértődött, hogy miféle nő képes egy másik nő társát így ledegradalni, pusztán mert gyereke van, hisz a gyerekvállalás az élet rendje stb stb, totál begurult. Feleségemet sem kellett félteni és hát ő is odamondta a magáét. Eleve mi nem akarunk gyereket soha, ami valamiért csípi tesóm szemét és többször tett már megjegyzést. A sokadik után pedig feleségem sem tűrte a beszólogatast és megkérte húgomat, hogy masszon ki a méhéből és foglalkozzon a sajátjával. Szóval a viszony eleve nem volt soha felhőtlen, igaz az az incidens után nagyjából kibékültek, de erre most nem sok esélyt látok és igazából értem is, tesómtól elég b*unkó dolognak tartom, hogy képtelen tiszteletben tartani a döntésünket és azt, hogy mi így vagyunk egy család meg hogy megjegyzést tesz rá. Emiatt én is szóltam már neki.

Azonban nem akarok két tűz közé kerülni, a feleségemmel érték egyet, az ő lakása, annak adja ki, akinek akarja és elég nagy a gyanú rá, hogy unokahúgom valóban kárt tenne a lakásban, de persze próbáltam tesómat is lenyugtatni, viszont most kb ott tartunk, hogy még én vagyok a mumus, mert nem ő mellé állok és nem beszélek a feleségemmel, hogy adja ki nekik a lakást.


Ti hogy kezelnétek ezt a helyzetet? Én igyekeztem normálisan és higgadtan kezelni a dolgot, de tesóm rágja a fülem, mikor beszélünk, ha meg mondom, hogy zárjuk le a témát, akkor megsértődik.


2020. máj. 25. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Húgom!

A lakás a feleségem tulajdona, és ő úgy döntött, hogy nem adja ki kisgyerekes szülőnek. Nem veled van a baja, nem a kislányoddal, egyszerűen így döntött.

Kérlek tartsd tiszteletben a döntését. Pont.


Esetleg hozzátenném, hogy szívesen segítek neki lakást keresni...

2020. máj. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Savlekotő ***** válasza:
71%

A tesód a család nyakán játszik papás mamást,az élet rendje előbb leválni. Most meg betenné a fenekét más ingatlanába.. Valószínű az a baja hogy ti nem baxtátok el az életeket mint ő akinek gyereke van de képtelen magának lakhatást intézni. Ha meg tudod hogy rongálna,eleve nem adunk ki neki semmit,még a végén ti fizetik a számláit is,a károkat is.. Maradjon otthon és puffogjon magába tovább rátok.. Ignorálni kell..

70F

2020. máj. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Rodi91 ***** válasza:
95%
Ha ennyire ragaszkodik kifejezetten a feleséged lakásához,akkor gondolom még ráadásul áron alul is szeretne beköltözni.Hiszen más különben kereshetne egy másik lakást bárhol. Én megmondanám neki,hogy keressen magának egy másik albérletet, ahova lehet gyerekkel menni, ha ennyire el akar költözni a szülőktől. Nehogy már még tönkreteszi a feleséged lakását,ráadásul még kevesebbért,mintha másnak adta volna ki. Nem kicsit pofátlan tesó...Annyiban segítenék,hogy én is nézek hirdetést,hátha tálalok neki valami megfelelőt.
2020. máj. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%

Először is, érdekes a házasságotok...

Nálunk nincs “enyém/tiéd”, nem is tudnám elképzelni, közös az otthonunk, a három autó, a nyaraló is, pedig házasok sem vagyunk.

Talán a telefon az egyetlen teljesen privát tárgy.

Ha örökölünk majd, az is közös lesz, ez evidencia, pedig közel sem azonos nagyságrendű. Éppen ezért nehéz elképzelnem, hogy nem ketten hozzátok meg a döntést.

Bármilyen is a testvéred, csalódnék a páromban, ha nem igyekezne támogatni a családját (a te testvéred is a családtagja)...

2020. máj. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden alkalommal mikor "rágja a füled", újra és újra elmondod, hogy "zárjuk le a témát"!

Mit nem ért azon, hogy nem szólsz bele a feleséged döntésébe, aki annak adja ki a lakást akinek akarja!

Az ilyen rámenős és értetlen emberrel nem lehet mást tenni, mint újra és újra elmondani neki, hogy NEM!

Egyszer csak megérti!

Egyébként, ha nincs jóban a feleségeddel, akkor hogy akarja az albérlettel kapcsolatos dolgokat intézni?

Rajtad keresztül? Vagy hogy?

2020. máj. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Akkor nem lesz más, mint mindig elmondom, hogy ezt a témát hagyjuk, aztán majd csak megérti.


#4 Ez a lakás a feleségemnek már akkor megvolt, mikor mi még nem is ismertük egymást, a szüleitől kapta, szóval nem gondolnám, hogy kijelenthetem, hogy a MI lakásunk, azt meg főleg nem, hogy helyette hozhatok döntést abban, hogy ki költözhet be. Nálunk sincs "enyém, tiéd", a bérleti díj is közös, ami a lakásból származik, de én nem érzem úgy, hogy az az én lakásom is, nem én dolgoztam meg érte, még csak nem is közösen vettük. Az, hogy szerinted az is közös, ami pl bőven az ismerkedés előtt is megvolt, az a te dolgod, én nem így gondolom, de ettől független bármikor beköltözhetnék oda én is, használhatnám stb, ez egyértelmű, pusztán nem jelentem ki, hogy az enyém, mert nem az. Ettől még nem fura a házasságunk.

Az pedig lehet nem volt egyértelmű, de én maximálisan a feleségem véleményén vagyok, én sem adnám ki gyerekeseknek a lakást, mert mint mondottam a feleségem is fázott már rá ezzel és jó néhány közeli ismerősünk is. Ráadásul húgom gyereke meglehetősen rossz és neveletlen, ezen nincs mit szépíteni, de természetesen a húgommal normálisan próbálok szót érteni és elmondani mi a gond, nem támadtam le és mindig a segítőszándék vezérelt, de csak azért mert a húgom, nem fogok ellenkezni a feleségemmel egy olyan témában, amiben alapból vele értek egyet.

2020. máj. 25. 17:05
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedjen a feleséged a húgod agresszivitásának, le kell őt állítani.
2020. máj. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
A feleséged elég karakán nőnek tűnik a leírtak alapján, szóval ha ő azt mondta hogy nem, akkor az úgy is lesz. Nem adjátok ki a huginak és kész, majd megbékél. Esetleg felajánlhatod, hogy segítesz neki lakást keresni. Ez egy elég objektív indok, hogy nem akarja gyerekesnek kiadni, nincs is olyan helyzetben a tesód, hogy most azonnal fedél kell a feje alá, mert szerencsére van neki. Megértem valahol, ha rosszul esik ez neki, de így járt.
2020. máj. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A tesód nem ingatlan tulajdonosként látja a helyzetet. Kiadóként nagyon problémás rokonnak odaadni a lakást, mert a család számon kérhet, ha lakbért mersz kérni, miért tőle, miért annyit. Nem illik kidobni sem a rokont, ha gondot okoz, mert hova menne gyerekkel...

Kisgyerekes albérlőt nem lehet csak úgy kimozdítani a lakásból, mert kiskorút nem tehetsz hajléktalanná. Az okozott károk eltörpülnek amellett, hogy esetleg több havi rezsit nem fizet, miután bejelentette magát oda, aztán te fizesd, de ő lakja a lakást.

A tesó csak a saját kényelmét nézi. Van pár kérdés, ami akkor merülne fel, ha egyáltalán meggondolnátok a lehetőséget. Fizetne egyáltalán lakbért, kauciót, mint bármely bérlő? Írna szerződést? Ha nem, akkor csak szívességi lakáshasználó akar lenni, azt pedig nyersebben élősködőnek hívnám. A feleséged talán ezért nem akarja. Ezt így elmondtátok neki?

2020. máj. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
A hugod ugymond jogot formal, mint rokon. Azt hiszi, az a termeszetes, hogy neki kedveztek _mindenaron_. Hat ez sajnos vagy nem sajnos nem igy mukodik, ha nem felel meg az adott felteteleknek, akkor igy jart. A felesegednek es neked teljesen igazatok van. Nem eleg, hogy a hugod gyereke leamortizalna a lakast, meg kitenni sem lehetne oket. Mert ha ezt probalnatok vegul, akkor aztan az eletben le nem vakarnad magadrol a mumus titulust es te lennel a szemet, mert "jol kiszurtal szegennyel". A hugod gondolom felnott annyira, hogy lett gyereke, de akkor annyira is lehet felnott, hogy vegre felelosseget vallal a sajat eleteert es nem masokat kihasznalva: eloskodik.
2020. máj. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!