Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van olyan kor, amikor már...

Van olyan kor, amikor már "nem illik" Vagy ilyesmi, az, hogy rokonoknál "nyaralok"??

Figyelt kérdés

2020. máj. 31. 23:07
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Érthetően? Mit nem illik?
2020. máj. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
14%
Nem értek egy mukkot sem! Jelentve!
2020. máj. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Ne jelentsük, inkább próbáljuk megfejteni! :D

Tehát: Hogy van-e olyan életkor, amikor már nem illik rokonokhoz menni nyaralni? Én erre tippelek...

2020. máj. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ, hogy mennyire lakik az a rokon illetve, hogy mennyit találkoztok. Pl ha te Nyíregyházán laksz, a Rokonod meg Budapesten, és egy évben 1x-2x találkoztok, ak nem hiszem, hogy gáz, akár 20on évesen is ellátogatni oda egy hétre. (Persze besegíteni a házimunkába és a kizárólagos anyagi terhet se sulykolnám a vállukra)

Aztán megint más téma, ha 40 évesen átcuccolsz egy hétre a szomszéd utcába a nagynénédhez😂

2020. máj. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Savlekotő ***** válasza:
76%
Nincs olyan kor.
2020. máj. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nincs amíg szívesen látnak és ők hívnak
2020. máj. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Miért volna? Ha egyszer van hely és hívnak? Persze illik valahogy meghálálni, meghívni őket vacsizni meg ilyesmi.
2020. jún. 1. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Kor nincs esetleg ha a rokon mar nagyon megoregedett vagy beteg vagy elszegenyedett.

Tehat: hivatlanul nem megyek mar nyaralni 80 folotti nagyanyamhoz, nagynenemhez ha epp mutet utan labadozik vagy a nagybatyamekhoz ha epp munkanelkuli egy ideje. Ugyanigy picibabas rokonhoz nem illik menni.

DE ezek alop kivetel, ha nem nyaralasnak hivod az odamenetelt, hanem mesz segiteni: egy hetig vigyazol kicsit a nagyira bevasarolsz vele egyutt, kitakaritasz nala lemosod az ablakait, elintezel vele nehany banki ugyet, nagyneninek fozol, gyigyszertarba mesz, beagyazol takaritaszhelyett mert o mutet utan nem tud. Pici babasnak segitesz pesztralod a gyereket. Fozol neki. Munkanelkulihez csorohoz semmikepp nem illendo menni...

Es ha segiteni mesz akkor az amolyan hab a tortan, hogy de este kiugorhatsz kocsmazni, vagy neha van idod elmenni par orara valahova. De ha ez utobbiert mesz es csak kenyszerbol segitesz akkor nem illik menni.


En fwlnottkent is megyek nyaralni rokonhoz:-).

2020. jún. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a "nyaralási etikett" nem korhoz kötött!:)

Nyilván ahhoz megyek nyaralni, akikkel jó a viszonyom és hívnak.

Érett emberként is töltök időt a Dunakanyarban a barátaimnál, mert hívnak, én meg visszahívom őket a Balatonra, mert megtehetem. Ha nem tehetném meg, akkor is szívesen látnak. Rokonnál sem lenne másképp.

2020. jún. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, így gondoltam, köszönöm a válaszokat!

Unokatesomek tavaly költöztek kb. 2 órányira tőlünk, azelőtt szinte hetente találkoztunk, de mostanában nem. Főleg a jelenlegi helyzetben. Hozzájuk mennék, és le is foglalnam, figyelnek rá. Csak ugye eddig nem volt szükséges, hogy ott aludjak, és nem tudtam, hogy ez hogy megy. Köszi mégegyszer! 🙂

2020. jún. 1. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!