Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Más is úgy utálja a családi...

Más is úgy utálja a családi öszzejöveteleket, mint én?

Figyelt kérdés

Nem az ilyen 6-8 fős összejövetelek zavarnak ahol ott van anyu, apu meg a gyerekek és a nagyszülők(mondjuk nekem abból is elég lenne évi 2-3), hanem az ilyen 20+ fős nagy találkozók, amikor mindenki ott van, aki akár egy kicsit is rokonnak számít. Számomra azért nagyon kellemetlenek ezek, mert eddig azt éreztem, hogy hihetetlenül képmutató mindenki az ilyen összejöveteleken. Mindenki csak a jó oldalát mutatja az életének, és közben meg mindenki tudja a másikról, hogy pl. csóró, vagy csalja a feleségét/férjét, vagy hogy csak a pénz miatt házasodott be a családba, vagy hogy már a 8.éve egyetemista, és nem büszkék rá a szülei stb.De valahogy ilyenkor mindenki úgy csinál mintha csupa csillogás lenne az élete, és nagyon taszítónak találom, hogy a saját családunk előtt meg kell játszani magunkat, meg mutatni kell, hogy jaj de örünk, hogy milyen szép nagy a család, közben meg egész évben magasról tesznek egymás életére, meg kibeszélik egymást.

Csak nekem van ilyen elcseszett tágabb értelemben vett családom, vagy ez mindenhol ilyen? Nálatok szokott lenni ilyen nagy családi összejövetel?



2020. jún. 26. 11:19
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Mintha saját magam irtam volna.

Ugyanez van nàlunk is, pluszba elő van adva az, azoknak a rokonoknak, akikkel évente 2x találkozunk, hogy de jó hogy itt vagytok, csak ezt vártuk.

Húsvétkor és karácsonykor jönnek csak, tehát tenyleg evi 2 alkalom.

2020. jún. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen van így. Ők maguk sem szeretnek menni. Ki lehet egyszer-egyszer bírni, ha nem, akkor meg nem kell menni.
2020. jún. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Szokott lenni. Már én sem szeretem. Régen őszintébbek és érdeklődőbbek voltak a másik iránt. Ma már csak a bájvigyor.
2020. jún. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hála égnek ilyen összejövetelek már évek óta nincsenek. Én is mindig utáltam őket, bár gyerekként legalább elvoltam az unokatesóimmal. Nagyobb koromban viszont már gyűlöltem azt a képmutatást, ami az ilyen családi összeröffenéseken ment. Utoljára talán apai nagyanyám temetésén volt ilyen összejövetel, ahol voltunk vagy hetvenen. A rokonok nagy részéről azt sem tudtam, kinek a kije. Plusz a sok nyuggerrel sem tudtam mit kezdeni. Bár akikkel szemben ültem, egy idős házaspár, ők még normálisabbak voltak, bár nem tudtam, milyen rokonok. De legalább nem kérdeztek össze-vissza mindent és nem kellett végighallgatnom az élettörténetüket.
2020. jún. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
3-mas, a bájvigyor valakinél alapfelszereltség, életkortól függetlenül.
2020. jún. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindig bájvigyor volt, meg pár összeveszés. Mindig zabálni kellett, én meg a 45 kilómmal mindig beteltem kb. a levessel, és ezen veszekedtek velem, hogy nem eszek rosszullevésig. Mindig is utálni fogom.
2020. jún. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Én pontosan be tudom lőni, a kaja után hány perccel jön az első zsidózás, majd a hasraesős yt videók közös megtekintése. A férjem tágabb családja, tűrök.
2020. jún. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

Sajnálom, hogy ilyen a rokonságod...


Nálunk két hét múlva lesz kb. 100fős nagycsaládi összejövetel - mindenki már hetekkel előtte örül, hogy egy csomó rokonnal találkozhat.

2020. jún. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is voltak ilyenek, én az a visszahúzódó típus vagyok szóval annyira nem szerettem ezeket.

Viszont sokan a családból biztos örültek, és viszonylag jó hangulatban teltek az ilyen összejövetelek. (Persze volt olyan is aki irányába nem volt őszinte a mosolyunk)

2020. jún. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk ez nem igy van. Általában 20-an jövünk össze, Húsvétkor és Karácsonykor. Jókat eszünk, és nagyokat nevetgélünk! Nem hagynám ki!
2020. jún. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!