Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan értessem meg a családom...

Hogyan értessem meg a családommal, hogy a párom nem igényli a családi összejöveteleket?

Figyelt kérdés
A párom szűkebb családja 2 főből áll rajta kívül, nem nagyon szoktak rokonlátogatást tenni, se összejövetelekre járni. Neki ez nem hiányzik, így nincs rá igénye sem. Engem amúgy ez nem zavar, én szívesen megyek egyedül is, na de itt a bökkenő. Ők " elvárnák" hogy jelenlen meg velem, nálunk kb. 3 havonta vannak ilyen összejövetelek, nagy családdal, születésnap, karácsony stb. Anyukám testvérét nem kedveli mert az első találkozáskor sajnos beszólt neki hogy őt ne tegezze, meg kb levegőnek nézi ( előzmény nem volt, szerintem szimplán nem szimpatikus neki), szóval miatta sem szívesen jönne mert mindig ott van ezeken, a többi családtagommal viszont jó a viszonya, anyáéknak is sokszor segít pl. Mit tennétek ilyen szituációban?

2020. jún. 30. 11:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
77%

Átlag 2 havonta elmegyek a párom kedvéért az Operaházba balettot nézni (Sopronból 500 km, egy egész nap rámegy mindennel együtt) Pestre, ő pedig cirka kéthetente kísér(t a vírus előttig) kosármeccsre, akár innen Debrecenbe is.


Ne vicceljünk már, hogy 3 havonta nem fér bele...

2020. jún. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem is háromhavonta, de sztem félévente egy látogatás igazán beleférne, megerőltethetné magát, ha már szeretne a ti családotokba is tartozni.
2020. jún. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
88%

3 havonta egy nap pofavizit nem akkora megterhelés... Nem esnek egymásnak, nincs acsarkodás, csak egy ember nem szimpatikus neki és kényelmesebb neki otthon.

Szerintem szedje össze magát, lesztek elegen hogy máshová üljön és ne kelljen a nem szimpatikus rokonnal beszélnie. Ez csak nyafogás, nem komoly indok.

2020. jún. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon kevés ember igényli direktben a párja családját, de ez a minimum, hogy elkísérjük egymást, mert aztán meg te fogsz a legjobban megbántódni, ha az említett nagynéni pikírten beszól, hogy csak nincsenek gondjaitok otthon a Pistivel, hogy mindig egyedül jössz?
2020. jún. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
73%
Van ahol ez nem mukodik, el kell fogadni. meg kell mondani hogy nem er ra vagy mas dolga /elfoglaltsaga van. A csalad se hulye, ha nincs is kimondva, szerintem elfogadjak egy ido utan
2020. jún. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
38%
Jó nagy bunkó az anyukád testvére. Mondjuk nem ártana, ha ezt valaki meg is mondaná neki. Muszáj annak a parasztnak ott lenni? választás elé állítanám anyámat: vagya gyökérparaszt testvére, vagy a párom. Válasszon. Én átharapnám a torkát annak, aki a férjemet bántja!
2020. jún. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
65%

Ha valaki párt választ, ahhoz jár a családja is, őket is el kell fogadni és vannak olyan íratlan szabályok, amiket a barlangban lakó ősembernél egy fokkal kulturáltabb valaki be is tart.

Na a 3 havonta egyszeri látogatás, ahol nincs semmi veszekedés, részegen anyázás stb, az pont ilyen. Ha még hetente járnátok, azt érteném, hogy nem bírja ki, de egy évben négyszer, amiből egy a karácsony, ami családi ünnep???

2020. jún. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
54%
Nem a családommal kellene ezt megértetni, hanem a pároddal. A párod gondolkodása a problémás
2020. jún. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
51%

6!


Pardon? Az anya testvere a bunko? Nem Paraszt Jankó, aki szó nélkül letegez egy anyja korabeli nőt? Ja....

2020. jún. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
71%

"választás elé állítanám anyámat: vagya gyökérparaszt testvére, vagy a párom. Válasszon."


Hm, a gyerek éppen aktuális, unintelligens partnere, vagy a testvér? Nehéz döntés, valóban, nagyon nehez dontes.

2020. jún. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!