Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kérdezzem meg, hogy tényleg...

Kérdezzem meg, hogy tényleg ilyet mondott-e?

Figyelt kérdés

Nagypapám nagyon beteg. Mind tudjuk hogy nincs már neki túl sok hátra. Egy ismerősöm mondta, hogy találkozott a sógornőmmel, aki azt mondta, hogy "reméli nagypapám már nem sokáig húzza, mert megváltás lenne neki. És végre az albérleti problémáik is megoldódnának". Én ezt nagyon gusztustalannak tartom. Való igaz, hogy nagypapám lakását én és a tesóm örököljük, mert apu lemondott róla a mi javunkra. Az is igaz, hogy ők hónapról hónapra élnek albérletben, de akkor is borzasztó számomra, hogy egy számára meg csak nem is rokon halálára apellál.

Arról nem beszélve, hogy ő arra számít, hogy majd ők beköltöznek és a mi részünket havi minimális összeggel. De ebbe én nem akarok belemenni, mert őket ismerve sosem lenne kifizetve és le is laknák teljesen. És ha tényleg ezt mondta, akkor főleg nem érdemli meg, hogy ott lakjon.


2020. júl. 12. 13:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ne kérdezd meg, de arra készülj, hogyha nagypapád meghal, nagyon csúnya lesz a hagyatéki eljárás, ha nem akarod hagyni magad... ahogy írod, se kivásárolni nem fognak, se semmilyen módon nem akarnak kompenzálni téged, így jelen esetben akár le is mondhatsz arról a lakásról, mert gondolom ők úgy gondolják, hogy akkor beköltöznének automatikusan miután a nagypapa meghal.
2020. júl. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagyon patkány dolog, hogy így áll hozzá. Még egy idegen ember halálát sem kívánjunk, nem hogy egy rokonét. Plusz mi az, hogy ő más vagyonára van ráállva? Neki is ugyanúgy kötelessége, hogy megteremtse saját magának a megfelelő életet. Nem várhatja el tőletek, hogy befogadjátok, ha meg is teszitek, az nem kötelesség hanem szánalom iránta. Szerint ezeket tisztáznod kéne vele.
2020. júl. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges, ilyet nem valószínű, hogy bevallana, inkább csak letagadná vagy azt mondaná, hogy nem is úgy volt, nem úgy értette.
2020. júl. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
én kérdezném meg, de a hagyatéki végéig szárazon tartanám a puska port...
2020. júl. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

apu lemondott róla a mi javunkra


Amíg az örökhagyó életben van, nem lehet lemondani róla.

2020. júl. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
*nem kérdezném meg (4-es voltam)
2020. júl. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
még most beszélj apuddal, hogy ha jön a hagyatéki, ne mondjon le semmiről, legyen csak az övé a lakás, adja bérbe, max segítse abból a tesódat némi pénzzel
2020. júl. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

"apu lemondott róla a mi javunkra"


Egyelőre biztos nem mondott le, mivel jelenleg nincs semmilyen örökség, mivel él a nagypapa.

2020. júl. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha megöröklitek a lakást akkor vagy adjátok el, vagy adjátok ki és a bérleti díjat osszátok el a tesóddal. Ne hagyd hogy lelakják.

Esetleg vásárold ki a részüket ha te akarod magadnak.

2020. júl. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet hogy az ismeros kavar?

Jo hulyenek kell lenni hogy ilyet mondjon nyíltan

2020. júl. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!