Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy reagálnál, ha az anyukád...

Hogy reagálnál, ha az anyukád az utolsó pénzét kölcsön adná a testvérednek, és emiatt nem futná neki 3 szelet tortára és a szülinapi ebédedre, amit korábban ő ajánlott fel?

Figyelt kérdés

Te direkt csak 3 szelet tortát kértél, hogy ne legyen drága, és kb 3000 ftnyi ebédet.


Tesónak nem létszükséglet, de mindig kéreget ahelyett, hogy a saját pénzét szabadítaná fel(drága tárgyak).


Azt mondja halasszuk el a szülinapom amíg a testvérem vissza tudja adni a pénzt.(párnap, egy két hét, max egy hónap)


A tesónak negyedmilliós telefonja van, (amit tőled kapott), 150 ezres matraca, 120 ezres mikroszkópja(nem kell a munkájához), millió méregdrágra ruhája, amit tőled kapott, meg párat a szüleitektől és bezsákolva állnak.


Azt hiszem ez volt az utolsó csepp, minden szeretetem megszűnt feléjük.


Nyilván ki tudom fizetni a saját dolgaimat.



2020. aug. 12. 07:24
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
92%

Jártam terápiára is másfél évet


csak használt, ha már nem hagyod magadat pumpolni...

2020. aug. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

Igen, mert köré szerveződött az én életem is a szüleim miatt, az érdekei mindig fontosabbak voltak, mint az enyémek, ezért volt nehéz kilépni.


Apám üvöltött a leghangosabban, vele utána két hónapig nem beszéltünk, amikor nem adtam 3 milliót arra, amire öcsém mondta.



Mindegy mondom már egy éve stabilan tartom magam, nem adtam semmit, de a borzalmas lelkiismeretfurdalás amiért nekem is vannak érzéseim és igényeim, életem és problémáim, amit nem akarom a testvérem mögé helyezni, az nagyon nyomasztó, és az sem segít sokat, hogy kívülről még mindig jön a nyomás, csak ritkábban, pl most is “szegény öcsémnek szüksége volt rá, én sajnos csak ennyit tudtam odaadni neki, ami nem volt elég szegénykémnek, pedig úgy kérte” ilyenkor meg nehéz tartani magam, hogy nem én gondolom rosszul a dolgokat és nem vagyok szívtelen..

2020. aug. 12. 10:40
 33/39 anonim ***** válasza:
89%

Apám üvöltött a leghangosabban


apád miért nem ad, ha ilyen fontos neki a nemdolgozó fiacskája..?

és ha nem ad - márpedig nem ad..-, neki se maradt 3 szelet tortára pénze? nehezen hihető..

2020. aug. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

Nem élnek együtt a szüleim, apám sosem költ rám, általában hoz egy üveg ésespezsgőt(amit nem szerettem soha, törleyt, mert ő azt szereti) és koccintunk.


Idén pl nem sunnyogok, hogy nem baj, ha nem kapok semmit, hanem felfúrattam vele 4 polcot “szülinapom alkalmából”, amiben segítettem természetesen.

2020. aug. 12. 11:58
 35/39 anonim ***** válasza:
90%
Most legalább ismét megtapasztalhattad, hogy hol helyezkedsz el ebben a családban, és mennyire számítasz. Egy ATM vagy és ezen felül le se sz...nak. Nem szeretnek, mert ha kicsit is szeretnének, nem lennének ennyire közönyösek irányodba. Mondogathatod magadnak az ellenkezőjét, meg győzködheted magadat, hogy "csak a családom", de te ezzel jobban nem fogsz járni. Ha ezek után sem világos, hogy semmit se számítasz, akkor meg nem kell siránkozni, mert te magad adod alájuk a lovat azzal, hogy kvázi évek óta elfogadod az irányodba tanúsított magatartásukat.
2020. aug. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
Így a részletes leírás alapján öcséd egy élősködő. Megmondanám neki, hogy szégyellje magát, hogy képes úgy kölcsönkérni anyutoktól, hogy gyakorlatilag ételre nem marad neki. Másrészt írd le az összes ilyen dolgot, amikor az öcséd kapott vagy kikövetelt dolgokat, amikor ezek miatt háttérbe lettél szorítva, ill.te mit kaptál. Egy másik lapra, hogy mit tett cserébe az öcséd a családért. Add oda a szüleidnek, szembesitsd őket azzal, hogy mi lett a nevelésük eredménye. Hátha felébreszti őket ez a szembesülés.
2020. aug. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 Metionin ***** válasza:
100%

Tesónak beintenék egy hatalmasat, anyukával meg nem forszíroznám a kapcsolatot, tömjön csak mindent a kis aranyosba. És ha anyukád meghal, mi lesz? Elvárja majd hogy akkor meg te pénzeld?

Bocs de rendkívül fel tud baxni ha valaki több gyereket csinál és aztán egyik az isten, a másik meg le van szarva.

2020. aug. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

Magamnak sem vennék 250 ezres telefont, nem hogy a nem dolgozó tesómnak csakúgy ajándékba...

Szerintem jó dolog, hogy már nem pénzeled, de egy ilyen család még a kapcdolattartást sem érdemli meg. Ne legyen lelkiismeret furdalásod, ha megszakítod velük a kapcsolatot!

2020. aug. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%
Adj kölcsön anyudnak 5000 Ft-ot a kajákra.
2020. aug. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!