Alkesz nagybácsi?

Figyelt kérdés

Szóval a történet röviden:anyám itthagyott nagyszüleimnek, velük élek. Nagybátyám(aki ugye mamámék gyereke) elég érdekes személyiség. 45 évesen még mindig mama eteti, azaz idejár munka után kajáért. A ruháit is mamával mosatja. A szomszédja a rokonaink, akik telebeszélik a fejüket, és idejön kötekedni. (kb 5 utcányira "lakik") a fizetése se kevés, kb 200-220 ezer körül van, na ezt mindet alkoholra költi. Nekem nagyon elegem van már. Volt hogy magamnak vettem pl egy konzerv halat, ô benyúlt a hűtôbe mintha az övé lenne és elvitte. Többször is vitt el dolgokat megkérdezés nélkül(paradicsom, csavarhúzó, stb). Mindig mondom mamáéknak hogy ne adjon neki enni, de ugyanúgy rak neki. Folyton kér kölcsön is, de mivel csak a gyermeke mamának odaadja az utolsót is az apró nyugdíjából. Mit tudnék tenni ez ügyben? Mindig szóba hozom a zárcserét, de tata nem cseréli ki. Én hogy tudnám megcsinálni?


17/L



2020. aug. 28. 17:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Felnőtt fejjel az az egyik leggázabb dolog, ha nincs igénye elköltözni... Nem igen tudsz semmit csinálni sajnos. Nem fogja kidobni a mamád szerintem, bármivel győzködnéd.
2020. aug. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
Komolyan azt kéred valakitől, aki téged is eteti, hogy ne adjon enni a gyerekének? Ne haragudj, ez a kettejük ügye.
2020. aug. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Ja, szegény kis negyvenöt éves éhen halna egyedül.
2020. aug. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%
Most is lopkodni kell csórónak otthonról.. hát hogy is rakhatnák ki?
2020. aug. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%
Ez kb olyan mintha a nagybátyád, aki a nagyszüleid gyereke, azt akarná hogy téged rakjanak ki. Mivel neki még mindig több joga lenne ott lenni mint neked.
2020. aug. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igazán köszönöm a válaszokat...ja nem. kb 6 éve elköltözött, de mégis idejár enni, stb. Úgy érzem nem csak a kettejük ügye, mert amikor én fõzök ugyanúgy visz belôle... (itt volt párom, ô nem evett az ebédbôl mert nem volt éhes, meghagyta késôbbre. Erre a kedves nagybácsi el akarta vinni megenni.)


Ha még adna mamáéknak pl élelmiszerre, akkor nem lenne ezzel olyan nagy bajom. De elissza minden pénzét, elvárja hogy ô kapjon enni, csekkek be legyenek fizetve, és még tôlem is kölcsön kéreget(természetesen nem adok neki, inkább félreteszem a jövômre minthogy sört vegyen belôle).


Amúgy azért lakom nagyszüleimnél mert jóanyám elköltözött a pasijával 230kmre,én nem meg tudtam hova menni, mivel apám le se sz@r. Így csak ez az egy opció jött szóba. De így is sokkal többet segítek nagyszüleimnek mint a saját fiuk. Sokszor én vásárolok saját pénzbôl, besegítek a ház körül, házimunkában,csinálok ebédet.

2020. aug. 28. 22:42
 7/12 anonim ***** válasza:
18%
Nagybátyád nem ad az ételbe? A pasid mennyit ad? vagy ő ehet ott ingyen? 17 évesen ott dekkoltatod a kanodat de a nagyszüleid gyereke ne menjen?
2020. aug. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
13%
17 éves még kiskorú, és nincs munkája, keresete. De istenem, 45 évesen már lehetne neki egy nagy háza meg több felnőtt gyereke akár... Az minden szempontból gáz, ha nem akar elköltözni.
2020. aug. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
8as a nagybácsi nem ott él.. a kérdezőt az zavarja hogy naponta jár a szüleihez.
2020. aug. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
21%
Kérdező nem gondolod hogy a nagybátyádnak több joga van megenni a szülei által vett ételt mint a kis pasidnak? Inkább örülj hogy egyáltalán megengedik hogy ott legyen, meg te is. Nem lett volna kötelességük befogadni, ha továbbra is így pattognál ezt el is mondanám neked a helyükben.
2020. aug. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!