Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Bunkóság visszautasítani a...

Bunkóság visszautasítani a tortaszeletet?

Figyelt kérdés
Születésnapkor tényleg bunkó viselkedés, ha visszautasítom a tortaszeletet, amivel megkínál az ünnepelt? Vagy ilyenkor illik elfogadni, úgy, hogy tudom, hogy nem fogok enni belőle? Egyébként vércukor probléma miatt nem eszek belőle, de ez állandó szájhúzást eredményez a rokonság körében...
2020. szept. 10. 11:15
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
92%

Majd apósod is komolyan veszi, mikor inzulinnal sem tudják kordában tartani a cukrát, neadj isten amputálják a lábàt...

Nem te vagy a bunkó, ha nem eszel cukrosat

2020. szept. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
86%
Csak a magyar családok ilyen korlátolt bunkók, már tisztelet a kivételnek? Ha már annyira nem veszik a fáradtságot, hogy hozzanak valahonnan valamit a torta helyett, amit ő is ehet, legalább ne cseszegessék...
2020. szept. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem bunkóság. De lehetsz akár az is a szemükben. Valahol el kell kezdeni leállítani őket, hogy ne húzogassák a szájukat. Mivel írtad, hogy nem az első eset.

Én vinnék magammal egy szelet diabetikus tortát, és mikor még akarnak kínálni, a szájhúzogatással egy időben látványosan el kezdeném enni. A többi rokon előtt nem te kerülsz kellemetlen helyzetbe, hanem azok, akik rád nem gondoltak.

2020. szept. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a kérdezőnek lenne joga megsértődni és bunkóságnak titulálni, hogyha nem tartják tiszteletben az egészségi állapotát és olyan dolgot erőltetnek rá, ami árt neki. Én egy ilyen családdal már ezért inkább megszakítanám a kapcsolatot.
2020. szept. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
95%

Én megértelek, Kérdező, IR-em van és laktózérzékeny is vagyok. Nálunk ugyanez megy, "jaj, ebben nincs sok cukor/ a dédi is megeszi, pedig neki nagyon rossz a cukra és semmi baja/ szerinted a diétásba nem csennek titokban cukrot, dehogynem, azt mégsincs bajod" stb.

De megmondom, ők a bunkók, hogy beteg embert kínálgatnak olyan cuccal, amit nem ehet. Én is meg is mondtam nekik, hogy ha együttműködni nem akarnak, akkor legalább a megjegyzéseiket tartsák meg maguknak. És ilyenkor, jön, hogy ők csak jót akarnak... aha...

Szóval ne törődj velük, ne egyél olyat, ami árt neked, ne cseszd szét a napodat, a diétádat más kedvéért.

2020. szept. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
93%

Após csóválja a (f..sz)fejét?

És hol a férj, az após fia?

Tán nem neki lenne dolga a felesége mellett kiállnia, és apját, meg az ostoba kínálót eligazítania?

2020. szept. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
96%
Én "csak" terhesen voltam cukorbeteg, de itt is ez ment. Simán visszakérdeztem, hogy miért akarnak olyan dolgot etetni velem, ami árthat a még meg sem született gyerekemnek, akkor csend lett. Mondjuk a fejükben biztosan én voltam a hlye pcsa, de nem érdekelt. Kérdezz vissza te is, hogy miért is vesznek annyira semmibe, hogy ártani akarnak az egészségednek. Borzasztó, korlátolt emberek.
2020. szept. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, a mi családunkban alap, hogy azokra is gondolunk, akik nem ehetnek akármilyen ételt. Mióta cukorbeteg és tejfehérje-érzékeny családtag is van, spéci ételekre szakosodott cukrászdából hozunk minden ilyesmit. Ha ez anyagi okokból nem megy, az elfogadható, de a tukmálás semmi esetre sem. A "megtiltotta az orvos" jelige még a legképzetlenebb, legöregebb dédimnél is működött, de szerintem a "nem szeretnék ilyesmit enni" is teljesen elfogadható kéne hogy legyen. Nyugodtan utasítsd vissza, és ne érezd rosszul magad. Remélem, a férjed melletted áll.
2020. szept. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Ezek szerint nem egyedi eset ami nálunk van...

#16, #18 A férjem teljes mértékben kiáll mellettem, inkább én vagyok aki mondom neki, hogy hagyja... nem ér az egész annyit, hogy veszekedés legyen belőle.

2020. szept. 10. 13:20
 20/45 anonymousreview60 ***** válasza:
99%
HA tudnak róla, akkor az illendőségre tenni kell magasról, mert az egészség prioritást élvez. Ott voltál, felköszöntötted, örültél neki (apósnak), nem tortát enni mentél. Majd amikor levágják a lábát - remélem, nem - majd az após is másképp gondol az illendőségre.
2020. szept. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!