Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Bunkóság visszautasítani a...

Bunkóság visszautasítani a tortaszeletet?

Figyelt kérdés
Születésnapkor tényleg bunkó viselkedés, ha visszautasítom a tortaszeletet, amivel megkínál az ünnepelt? Vagy ilyenkor illik elfogadni, úgy, hogy tudom, hogy nem fogok enni belőle? Egyébként vércukor probléma miatt nem eszek belőle, de ez állandó szájhúzást eredményez a rokonság körében...
2020. szept. 10. 11:15
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem bunkóság. Ha ezt nem érti meg valaki, nem normális. De sajna találkoztam én is ilyen mentalitással. Pl. igyál, nem árt a babának meg hasonlók.
2020. szept. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ok nélkül is vissza lehet utasítani. Teljesen szürreális, hogy valaki megsértődik, mert nem teszed a szádba, amit ő akar.
2020. szept. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem tukmálni bunkóság. Tök mindegy, hogy betegség, diéta miatt nem eszed meg vagy egyszerűen nem szereted.
2020. szept. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
0%
Én túlnyomórészt azt látom hogy a cukrosok pont szarnak bele a dietaba. Vagy ha foglalkoznak is vele azért időnként csalnak. Tedd a kezedre a szíved és ha teljesen őszintén tudod állítani hogy te soha nem szeged meg a diétát, soha nem lépés túl a szénhidrát keretet akkor igazad van. De ha néha néha (vagy gyakran) azért otthon betolsz egy sütit, csokit, oldalast, szalonnát akkor nem igazán van jogod felhaborodni.
2020. szept. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
93%

Te nem vagy normális, 24-es. Nekem rengeteg ismerősöm van, aki ezzel küzd, és igen, ez egy kemény küzdelem. Nem, nem szoktunk sütiket majszolni otthon, hanem tudod, milyen "csalás"-ok szoktak lenni? Kicsit többet ettünk a purpur kenyérből, vagy nem számoltunk az egész fazék ételben lévő 1 fej hagyma szénhidráttartalmával. De sokan minden egyes grammot követnek, szóval ne magadból indulj ki!

És ha én úgy is döntök, hogy most megeszek valamit, amit nem lehetne, azt nem más kedvéért fogom megtenni. Én egy évben egyetlen egyszer engedélyezem magamnak az édességet, és az az én szülinapom, és nem apósé, meg az utolsó fszfej rokoné, aki beteg emberre tukmálja a szarjait.

2020. szept. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
3%
Eüben dolgozom, a betegek nagy része cukros. Látom nap mint nap hogy két pofára zabalnak mert a kórházi kaja ami számra pontosan annyi ch amennyi kell nem elég és hozat be a rokonokkal vagy kilep a boltba egy kis kolbász, kenyér, keksz stb. Rohadtul nem tartják be a diétát. A cukrosok nagy része ezt csinálja. És akkor jaj nem értem hogy magas a cukrom hát én nem eszek sokat, betartom, nem tudom miért vagyok kövér pedig alig eszek, nem értem mitől fáj a térdem. Szinte hallom. Nem tudhatod hogy a kérdező is ebbe a kategóriába tartozik vagy esetleg abba a nagyon kevés kivetelbe aki számolja és betartja. De ha az előbbi akkor gyakorlatilag képmutatás visszautasitani csak nem kedveli anyosekat mondjuk. Nem tudhatom én se hogy így van e csak ravilagitottam arra hogy nagyon egyoldalúan nézitek a témát.
2020. szept. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az a bunkóság, hogy egy cukorbeteget meghívnak az ünnepségre, de nem készülnek neki külön süteménnyel! Mennyibe kerül egy-két szelet cukormentes süteményt venni pluszban?
2020. szept. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
100%

Inzulinos cukorbeteg vagyok.

Én már nem számolgatok, mert pontosan tudom, hogy miből mennyi az annyi, amit megehetek.

Akik tudják, hogy cukros vagyok és mégis győzködnek, azok végtelenül primitívek és az ilyenekkel nincs tovább dolgom. Legyen az após, vagy a római pápa, nem érdekel.

Aki meg azt mondja, hogy a cukrosok is "bűnöznek", az nem tudhatja, hogy az aznapi mennyiség hogy van számolva.

Én is ettem már reggelire olyasmit ami nem volt tanácsos, de a nap folyamán ehhez a mennyiséghez kalkuláltam a többi étkezést és a kiegyenlítéssel minden rendben lett.

A kórházakról meg inkább ne beszéljünk!

Még véletlenül sem kapom azt a menüt, ami egy cukrosnak megfelelő lenne! A napi 6 db. fehérliszt zsemle amit kiosztanak már önmagában 180 pont, holott 150-160 pontot lehetne ennünk MINDENNEL együtt!

Szóval hagyjuk!

2020. szept. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
0%

"Én is ettem már reggelire olyasmit ami nem volt tanácsos, de a nap folyamán ehhez a mennyiséghez kalkuláltam a többi étkezést és a kiegyenlítéssel minden rendben lett."


Gratulálok. A cukor diéta nem olyan mint egy fogyokura hogy mindegy hogy még mit csak kalória deficit legyen. Cukrosoknak rendszeresen kell enniük alacsony szénhidrát tartalmú kevés ételt. Ha te reggel benyomsz egy torta szeletet később meg koplalsz akkor egyszer felmegy egyszer leesik a cukrod. Egészséges ember szervezete ezt kompenzálja, annyi inzulint küld a vérbe amennyi éppen kell, de a cukrosoke nem.

2020. szept. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudom, hogy ételérzékeny vendégem lesz, akkor legalább egy szelet sütivel próbálnék készülni (pl vmelyik cukormentes orstágtorta)
2020. szept. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!