Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Bunkóság visszautasítani a...

Bunkóság visszautasítani a tortaszeletet?

Figyelt kérdés
Születésnapkor tényleg bunkó viselkedés, ha visszautasítom a tortaszeletet, amivel megkínál az ünnepelt? Vagy ilyenkor illik elfogadni, úgy, hogy tudom, hogy nem fogok enni belőle? Egyébként vércukor probléma miatt nem eszek belőle, de ez állandó szájhúzást eredményez a rokonság körében...
2020. szept. 10. 11:15
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
90%

#29

Nyilván nem tortaszeletet nyomtam be, hanem ettem egy őszibarackot és nem csak a felét.

Engedd már meg, hogy én tudjam, hogy mit lehet ennem és mit nem!

A 15 év alatt, mióta tudjuk, hogy cukros vagyok, nem romlott a látásom, nem vagyok gombás, nem hullik a hajam, nincsenek lábproblémáim, a vesém tökéletes és nem híztam egy dekát sem.

Látatlanban lefogadom, - igaz, hogy inzulinnal - de tuti, hogy jobb a vérképem, vérnyomásom, mint a tiéd.

Szóval semmilyen kioktatásra nincs szükségem, köszönöm jól vagyok!

2020. szept. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
95%

26-os, eü-ben dolgozol, akkor pontosan tudod, hogy a kórházi cukordiéta az valójában NEM cukordiéta, tömény gyors szénhidrát, tej, kompót, mákos tészta stb. Azt is tudhatnád, hogy egy cukros nyugodtan ehet kolbászt, szalonnát, mert a fehérje és a zsír inzulinválasza minimális.

Ki kéne húzni a fejedet a seggedből, mert nem mindenki szarik bele. Nyilván aki kórházba kerül, az nem veszi komolyan, de rengeteg ember van, aki betartja, csak ők pont nincsenek a szemed előtt, de attól még léteznek!

2020. szept. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
0%

Nem olyan osztályon dolgozok ahova belgyógyászati panasszal kerülnek. Teljesen más betegségek miatt jönnek csak mellékesen majdnem mind cukros mivel nepbetegseg. Felének rohad a lába, a másik fele dudva kövér. Kolbászt, szalonnát nem azért nem kéne ennie mert szenhidratos hanem mert mit ad isten a zsír hizlal. A jó bmi meg jó hatással van a cukorra, és az akaraterőre. És pontosan tudom mit kapnak a kórházban a cukros betegek. Nem véletlenül mást mint a többi. Nem fehér zsemlét, mákos tésztát. Az hogy máshol osszekeverik a suttyó apolok egy dolog de nálunk nem.


"Engedd már meg, hogy én tudjam, hogy mit lehet ennem és mit nem!"


Ezt mondják azok is akik szarnak a diétára. Hagyjál már ez még csak a harmadik szelet kenyér, én tudom hogy belefér. Nem vagyok ott, nem látom mit eszel milyen gyakran. De a később kompenzalom módszer akkor is hülyeség.

2020. szept. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
1%
Illemből egy kanállal szoktam enni belőle abból baj nem lehet.
2020. szept. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, hát akkor ti csodakórház lehettek, mert basszus, nem vagyok dagadt, de curkros kismama voltam, de meg nem ettem volna azt a "diétás" szart, amit elém raktak, amikor bent voltam pár alkalommal. Viszont.. Ha nem is olyan osztályon vagy, akkor igazából meg fngod sincs, szóval ne nagyon osszad az észt.
2020. szept. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
0%
Mert te aztán jobban tudod hogy mit kellett volna enned. Ha tudtad volna nem lettél volna cukros. Attól hogy nem olyan osztályon vagyok még jártam iskolába, tanultam hosszú évekig, és látom amit látok. Látom a leszarom hozzaallasokat, az majd én azt tudom hozzaallasokat stb. De azért sír hogy segítsünk rajta. Csak azon lehet segíteni aki együttműködik. De ez nem a témához tartozik. Arra nem reagált a kérdező hogy mindig tartja e a diétát.
2020. szept. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
93%
Bizony, bizony tudom, hogy mit kellett ennem. Minden rendben is volt.
2020. szept. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
94%
Hát b+, ha én tudom, hogy a meghívott vendégem cukorbeteg, allergiás, anyámkínja, akkor nemhogy nem tutymálok rá olyat, amit nem ehet, hanem gondoskodok róla, hogy legyen olyan kaja, amit megehet
2020. szept. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
92%

#33

31-es vagyok


"De a később kompenzalom módszer akkor is hülyeség."


Eddig nem velem csevegtél, de tökéletesen egyetértek az előttem szólókkal.

Viszont nyilván hiányoztál a diabetológiai oktatásról, ezért engedd meg, hogy segítsek.

Maradjunk az én példámnál:

Ha reggel mondjuk túllépem az engedélyezett keretet, akkor nem hagyok ki étkezéseket, hanem módosítom.

Akkor ebédre nem a betervezett 4 dkg szárazon mért fehér rizst fogom enni köretként, hanem lecserélem bulgurra és máris más a leányzó fekvése! A nap végére helyreáll a rend.

De nem strapálom magam az oktatásoddal, mert pl. ahol én voltam X kórház diabetológiáján (és nem cukrom volt a probléma) ott az "ápolónők" nem tudták a különbséget a humán és az analóg inzulin között, valamint a fekvő betegnek úgy mérték a vérnyomását, hogy fél méterrel magasabban, állva a kezükben tartották a készüléket. Ezt még egy laikus is tudja, hogy súlyos hiba.

Én nem vagyok az egészségügy ellensége, találkoztam nagy tudású orvosokkal, áldozatos ápolókkal az életem során, de ami most megy, az katasztrófa.

Úgyhogy ne mesélj nekem/nekünk sztorikat, kivéve, ha valami privát intézményben, vagy szanatóriumban múlatod az időt!

2020. szept. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
90%

36.

Terhesség alatt jött nálam elő a cukor és maradt is. Persze, hogy olyan ételt kapsz a kórházba, na ne nevetess, amikor reggel megkaptam a 4 db fehérzsemlét, hát ez van. Igen, vannak, akik nem tartják és vannak, akik igen, mint a kérdező is. Elég nehéz, főleg, ha valaki édesszájú, elég búnkoság még az orra alá is dugni, nemhogy emiatt megszólni. Egy szelet torta, még inzulinnal is szép kilengést tudna okozni.

2020. szept. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!