Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Engem nyaggat a feleségem...

Engem nyaggat a feleségem lakása miatt?

Figyelt kérdés

A feleségem évekkel ezelőtt örökölt Pesten egy 50 nm-es lakást, ami ki volt adva albérletbe. A jelenlegi bérlők saját házba költöznek, így újra meghirdettük több ingatlanos oldalon a lakást, illetve közösségi oldalon is. Itt látta meg unokatesóm a lakást, aki a párjával és a 2 éves gyerekével keres lakást és hát eddig nem jártak sok sikerrel, mert nem igazán látják szívesen a gyerekeseket. Viszont mi is csak egyedülállóknak vagy pároknak adjuk ki a lakást, feleségemnek mindig is ez volt az egyik fő kikötése.

Unokatesóm először nekem szólt, hogy ők szívesen kivennék a lakást, de mikor mondtam mi a helyzet, teljesen vérig sértődtek, hogy micsoda gonosz némber a feleségem is és nem normális dolog, hogy utálja a gyerekeket.

Az tény, hogy egyikünk sem akar gyereket (nem csak feleségem, én se), viszont az bőven erős túlzás, hogy utálja őket.

Szimplán volt már negatív tapasztalatunk gyerekes családdal, ráadásul a szomszédokkal jóban vagyunk, nyugis a környék és a lakóközösség is, nem akarjuk hogy egy kisgyerek a hangoskodással, hisztikkel és egyebekkel problémákat szüljön. Mi sem repesnénk az örömtől, ha alánk/fölénk kisgyerekes család költözne.

Feleségemnek még nem is említettem a dolgot, mert ha elmondom unokatesóm miket mondott rá, nagyon kiosztaná, ellenben unokatesóm úgy tűnik nem bír leakadni a lakásról és nekem hőbörög.

Most mégis csináljak, küldjem el a fenébe? Alapból nem az enyém a ház, oké a bérleti díjból származó bevétel közös, mivel közös kasszán vagyunk, de ő dönti el kinek adja ki a lakását, ráadásul mint mondtam, én sem adnám ki gyerekeseknek, ez van.


2020. szept. 15. 17:13
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
87%

"Aztán sopánkodj kicsit, hogy milyen ember az, akit zavar egy kisgyerek legó-csörgése, sírása, stb. és nem értet, hogy lehet valaki ilyen"


Hogy micsoda?? Mi az, hogy milyen ember az, akit zavar egy gyerek esetleges dübörgése, hisztije, sírása, kiabálása stb? Ezek nyilván a kérdezőt és a feleségét is zavarják, nem véletlen hogy ők maguk sem akarnak gyereket és nem véletlen emelte ki, hogy nem örülnének egy gyereknek a közvetlen szomszédságban, erre kezdjen el magyarázkodni és ok nélkül szídni azokat, akiknek egyetlen bűnük, hogy idegesítik a gyerek ricsajok? Azért ez nagyon durva.


Nem tartoznak semmiféle magyarázattal senkinek. A felesége lakása, annak adja ki, akinek csak akarja.

2020. szept. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
91%

6-os: a kérdezönek MI KÖZE van ahhoz, hogy a rokonnak van-e hol laknia vagy sem?!?!?!

Az illetö rokon felnött ember, ha nem képes elöre gondolkodni, hoyg hol fog élni a gyerekével, ezt nem a kérdezö dolga megoldani.

Amelyik rokon meg esetleg emiatt hözöng, az vegyye magához öket!


Kérdezö, nem kell vele finomkodni, még egyzser mondd meg nekik, hogy gyerekeseknek nem adjátok ki. Ha megsértödik vagy nem áll le, akkor egyideig szüneteltesd a kapcsolatot.

2020. szept. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
91%

"Utóbbi esetben azt is mérlegeld, hogy a komplett rokonság minden s2arnak elmond majd titeket. Mondjuk esélyes, hogy így is. Kínos magyarázkodás lesz még ebből, és nem tudsz jól kijönni belőle"


Bocs, de ki nem szarja le? Három napig foglalkoznak vele, aztán megunják.

2020. szept. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
94%

"Most mégis csináljak, küldjem el a fenébe?"


Igen. A ti lakásotok, ha akarjátok fel is gyújthatjátok, nem lesztek kötelesek neki kiadni csak azért mert "rokon".

2020. szept. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
93%

Már rég elküldtem volna a francba. Keressen másik lakást. Eleve mit akar gyerekkel 50 nmen?? Mi 60on élünk, alig várjuk, hogy nagyobba költözzünk.


Meg ott van millió száz lakás BP-n. Nehogymár ne találjon.

2020. szept. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
93%

A lakás kiadás elég rizikós üzlet és a feleséged nagyon jól látja, főleg ő vesztene nagyot egy kisgyerekes problémás családdal. Mi úgy költöztünk új városba, hogy megvettük már a telket ott, amit beépíteni kezdtünk el. Akkor már terhes voltam és a kinézett másfél szobás lakásra több jelentkező volt: mi az első babát várva, a belátható jövőbeni biztos kiköltözéssel; volt egy egyedülálló anya 3 gyerekkel (2 nagyobb és egy pocakban); volt egy pár, akik CSOK támogatást remélve házvásárlást terveztek. A tulaj minket választott, a legkevesebb rizikóval. Még mi is ráhúztunk fél évet a szerződött időtartamra az építőanyag árak emelkedése miatt, de aztán elmentünk. A másik jelentkezőknél kilátásban sem volt más megoldás. Gyereket nem dobhatsz ki tartozás esetén sem, rokon gyerek kirakásáért meg a pokol legmélyebb bugyraiba száműzne a család.

A legjobb, ha leállítod egyértelmű tényekkel az unokatestvéred, és ha neked vagy másoknak hőbörögni kezd, akkor ajánld fel a kisegítő szerepet annak, aki először beledumál a dolgotokba.

Tőletek független, de érdekelne, hol élnek most, hogy annyira kéne nekik a feleséged lakása.

2020. szept. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
28%

Mindenki azt csinál amit akar, ahogy a lelkiismerete jónak látja.


DE


Most mellékesen megjegyezném, hogy gondolj bele egy egyedülálló szülő esetén aki albérletben kényszerül lakni (mert hitelképtelen pl. és nem tud venni lakást/ házat) és van 1-2 gyereke, borzasztó lehet azért hogy nem fogadják sehol szívesen mert a gyerek konkrétan zavaró tényező mint valami átok... Aki csak koszt és zajt csap. ???

Mi csak ketten voltunk amikor eladták a fejünk felől az albit. Megnéztünk egy olyan eladó lakást, ahol egy egyedül álló anya lakott 2 gyerekével. Tehát egy cipőben jártunk mert mindkettőnk feje felől árulták éppen. S az ingatlanos aki minket odavitt, mondta a nőnek hogy talált neki 90 ezerért ahova mehet. Most gondold el! 90 ezer csak az albérlet! Nem is tud válogatni mert véletlenül valaki hajlandó gyerekkel bevállalni, a lakását úgy kiadni. Mi is azért vettünk mert állattal nem akart senki kisállattal fogadni és már nem akartunk 80 ezreket fizetni valakinek, mert annyiból a hitelt is tudjuk fizetni. Mert megtehettük, mert spóroltunk ketten, de ígyis csak az önerőre volt. De soknak az sincs. S szinte minden hirdetésben se állat se gyerek. Gyerek... mert hogy állat. De gyerek????


Az emberekben semmi empátia már! Se az árakban amiket kitalálnak, se abban hogy gyerekkel mehessenek legalább. Milyen világot élünk? Nem keres mindenki több száz ezret és egyedül rohadt nehéz kicsengetni, plusz mellette rezsi és éljél is meg. Szórakozás meg lehet teljesen esélytelen...


Hangsúlyozom: megteheti a kiadó, hogy feltételeket szab!

Csak nem látok semmi empátiát a dologban! Csak a kőkemény pénzhajhászást, mert egyszer azt vágták a fejemhez egy kiadó illető, hogy nehogy már ne adja ki piaci áron!

A piacot felnyomták irreálisan! Albérlet, lakás, ház... Megfizethetetlen lassan. S merem állítani azért kelt el sok ház, mert féltek hogy ennél magasabb lesz a piaci ár amit már tényleg senki ki nem tud fizetni mert hitelt sem kapunk hozzá és az albérlet árak mellett is esélytelen lesz. Igen, most lehet mondani, hogy roskadjon az ember a munka alatt vagy miert nem keres egy legalább 2-300 ezres fizetésű szakmát. Szerintem a többség még mindig nem keres annyit átlagosan. De hiába nőtt a fizetésünk időközben, mellé minden emelkedett. Szóval pl. mi végeredményben majd ugyan olyan tempóval haladtunk.


De ez csak az én meglátásom. Egy dolog az üzlet, de néha nem árt belegondolni a másik helyzetébe is. Az olyan emberséges dolog lenne, ha nem csak a pénzről szólna minden...

2020. szept. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
14%

Ahol 1 szobát képesség 1 főre 60 ezer, párok esetén 100 ezerért kiadni, amiben a rezsi is van, az mert kepzelhetitek..


Kérdező, sajnos tényleg a feleséged dönt, ő így döntött, szólnék neki az unokatesó nyomulasaert, intézze el ő. Miért? Mert nem a tiéd a lakás, nincs beleszolasod kinek adja ki.



Mindemellett tényleg gáz, hogy megint csak azt tudod írni, akinek gyereke van, miért nem gondolkozott előbb. Lejárt lemez, ahogy neked semmi közöd ahhoz miért vállalt gyereket, nekik se, hoyg miert így adja ki... Csak tudod kis emberség szorulhatna beléd. Akármilyen egy gyerek ő nem tehet semmiről...

2020. szept. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem ezt minél előbb mondd el a feleségednek, ez az ő lakása, az ő döntése és mivel egy pár vagytok, illene megbeszélni a problémáitokat.

Ettől persze még nem kell a rokonoknak kiadni és mint ítad, nem is lesz kiadva, de ha én lennék a feleséged helyében, nagyon kiakadnék, hogy ezt a piti dolgot el akarod előlem titkolni. Az is egyértelmű számomra, hogy mivel a te rokonaid, neked kéne lemeccselni ezt velük-ahogy most is teszed.


Nem tudom, hogy voltak-e konkrét érvek vagy hogyan mondtad a rokonnak, hogy a gyerek miatt nem jöhetnek, de próbáld inkább a lakóközösségre fogni(ahogy írtad is nekünk) és ne úgy mondd, hogy a feleséged nem akarja gyerekeseknek kiadni.

2020. szept. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó 2!

Emberségből meg kedvességből meg empátiából nem lehet megélni, azt elfelejtetik. Nagyon sokan a mellékes jövedelem miatt adják ki a lakásukat és nem azért, mert van még 5 másik lakás, amiből bejön neki 500 ezer. Nem egy egyedülálló anyát ismerek, aki ebből tartja fent magát meg a gyerekét. Ha emberségből kiadja gyerekes párnak, akik elvesztik a munkájukat, akkor mit csináljon? Tartsa el őket fél évig mert a gyerek miatt nem rakhatja ki őket?

Nagyon nem reális, amit kértek.

Mindenki azt csinál a SAJÁT lakásával, amit szeretne. Mindenki minimalizálni szeretné a kockázatot, hogy olyannak adja ki, aki fizetőképesebb és kirakható, ha nem fizet rendesen. Ez egy üzlet,befektetés.

2020. szept. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!