Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van itt olyan aki őszintén...

Van itt olyan aki őszintén minden egyes rokonával nagyon jó kapcsolatban van (és vagy akár bármikor számíthatnál is rájuk)?

Figyelt kérdés

Mint a szüleiddel, testvéreiddel, nagyszüleiddel, a szüleid testvéreivel, unokatestvéreiddel, stb.

Engem szomorúvá tesz, hogy az egész családomból kb 6 emberre tudnék bármikor számítani a többiekkel közömbösen vagyunk, nem is igazán beszélünk.

Szeretném tudni, hogy esetleg másoknál mi a helyzet?

Köszönöm előre is az őszinte válaszokat nektek 🙂



2020. okt. 2. 00:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Létezik ilyen? Én a fél családomat örülök, ha nem látom, mert csak veszekedés és bosszankodás a vége.

Persze tisztelet azoknak, akiknél jók a családi kapcsolatok.

2020. okt. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Szüleimben és testvéremen kívül senki más nincs akire számíthatnék
2020. okt. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
22%
pontozzatok le pls
2020. okt. 2. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Az túlzás, hogy nagyon jóban, de nagyjából normális, baráti a viszonyom minden rokonommal. Kisebb dolgokban szerintem számíthatnék rájuk, legtöbben nagyobb baj esetén is segítenénk, ha módjukban állna, legalábbis így érzem. A lényeg, hogy senkivel sincs rossz viszonyom, nem is emlékszem, hogy nagyobb veszekedésem lett volna bármelyikükkel, igaz, ehhez talán az is hozzájárul, hogy az apai ági rokonoktól messze lakom, és ritkán találkozunk, anyai ágon meg a legközelebbi rokonok anyám unokatestvérei.
2020. okt. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A 6 fő az egész jónak számít, szerintem...😅 Az én családomban talán 2 ilyen ember van, de még bennük sem vagyok biztos, hogy segítenének, ha valami problémánk adódna. (remélem nem is lesz alkalom, hogy kiderüljön)
2020. okt. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

Igen. Akiket felsoroltál, azokkal igen. Távolabbi rokonokkal sincs semmi baj, csak nem igazán tartjuk a kapcsolatot. Ha találkozunk, akkor jól elvagyunk, de ritkán találkozunk és nem rendszeresen.

Sajnos nagyik már nem élnek. De velük is jó volt a kapcsolat. Testvérem nincs. Szülőkre, unokatesókra és az ő szüleikre számíthatok, illetve számíthatunk egymásra. Barátokban már csalódtam sokszor.

2020. okt. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, 6 személy az teljesen jó arány.

Én szerintem nem számíthatnék kb. senkire a férjemen kívül. Pedig van anyám, jómódban élő testvérem, férjemnek felnőtt gyerekei. Én most valamiért úgy érzem, hogy úgy elvagyunk, de egyik sem nyújtaná a segítő kezét, ha sz...ban lennék.

2020. okt. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az Anyám az egyedüli, akire ezt mondanám. Él az apám, van egy nővérem, egy nagyszülőm, 8 unokatestvérem, van olyan, amelyiknek a kisebbik gyerekét nem is láttam, pedig olyan 9-10 éves lehet már. Az egyik mellett a minap majdnem elmentem, mert nem ismertem meg.

Örülnék, ha lenne 6, de még 3-nak is.

2020. okt. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%

Én Anyuékra meg Apura számíthatok csak a családból (és viszont). Mindenki másnak fel sem tűnne ha baj lenne.


Számomra felfoghatatlan, hogy nézhetik ennyire semmibe a másikat, idegen ember hamarabb érdeklődik és segít mint a saját vérem.

2020. okt. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem ez csak ott működik, akiknél kevés rokon van. Egy nagyobb rokonságban mindig lesznek akik távolabb kerülnek, őket már csak ezért sem lehet olyan jól ismerni, ennélfogva jóban lenni velük, mint a közelebbieket. Nálunk apám sok testvére miatt rengeteg unoka- és másodunokateósm van de a 90%-ukat eleve nem is láttam soha. Talán ezért de nálam az unokatesó, nagybácsi meg ezek nem a család, hanem csak a szimpla rokon kategória. Akik elérhető távolságban vannak, azokkal sem volt szoros kapcsolat sosem, nálunk ez nem szokás. Mióta elköltöztem, azt se tudom hogy mi van velük és nem is érdekel. Ha pedig valakire számítanom kellene, akkor a rokonaim lennének az utolsók akik közt szétnéznék, hiszen a rokont nem választjuk, lehet hogy ha nem lenne rokon, szóba sem állnánk vele. Inkább az általam választott barátok azok, akiknél szempont az, hogy számíthassak rájuk és ők is rám.
2020. okt. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!