Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek is bunkó voltam a...

Szerintetek is bunkó voltam a sógornőmmel?

Figyelt kérdés

Áll a bál, mert a tesóm felesége meghívott minket magukhoz, messze laknak, ezért ottalvós...stb.

Na most azt tudni kell, hogy a sógornőm iszonyat rendetlen és náluk mindig rettenetes kosz és káosz uralkodik. Arra fogja, hogy vagy egy 4 hónapos babájuk, és emiatt nem takarít, de egyszerűen nem hiszem el, hogy nincs egy kis ideje legalább a minimális dolgokat megcsinálni!

Alap dolgok, pl mosogatás, felmosás náluk nincs, mindig koszos a padló, a tűzhely...stb.


Na most nekem is van egy kislányom, egy 10hós, és most nagyon nem tartom jó ötletnek, hogy ő ott bármihez is akár hozzáérjen! Még mászik négykézláb, de így hogy? Benne a dzsuvában? Aludni is nem tudom hogy lenne, meg a fürdés is, mert a fürdőszobájuk is nagyon koszos, meg a nappali is, ott aludnánk.


Mondtam sógornőmnek, hogy el tudunk menni a városukba(Sopron), de szállodában fogunk aludni, nem náluk. És inkább menjünk el valahová, pl sétálni meg étterembe, így nem kell főznie(nem akartam náluk enni).


Persze ezután folyamatosan hívogatott engem is és a férjemet is, hogy miért hotelben alszunk, addig addig, hogy kiszaladt a számon, hogy nagyon nagy náluk a kosz, és emiatt féltem a kicsit, mert azért ő már alaposan felfedez. Erre megsértődött fullra, lefújta a hétvégét is, és most mindenki rám haragszik a családjukban, anyósomék is, hogy én bunkó vagyok! Szerintetek mit kellene tenni?



#anyós #sógornő #csaláslátogatás
2020. okt. 5. 13:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%
Semmit sem kell tenned.
2020. okt. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%

Semmit.

Te jó megoldást találtál ki, hogy szállodában szállnátok meg.

Ő volt a hülye, hogy erőszakoskodott.

Egyébként meg nézzenek magukba, takarítsanak ki, ne rád haragudjanak.

2020. okt. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk a szállodában sem ajánlatos egy 10 hónaposnak csúsznia-másznia!...szerintem.

Más:

Én alapban nem értem, hogy kupis emberek miért hívnak vendéget? Nem látják a dzsuvát, nem szégyenlik?

Nálam nincs mocsok, de herótom lenne egy ott alvós csapattól és kezet csókolnék, ha szállodába akarnának menni.

2020. okt. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
80%
Semmit ne tegyél.
2020. okt. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
87%
Semmit ne tegyél.
2020. okt. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
85%
Minket is hívtak Ausztriában élő rokonaink, akik 3 nagytestű (roti és boxer féle) kutyával osztják meg a lakásukat. Kedvesen mondtuk, hogy nem akarunk a terhükre lenni és megszállunk addig apartmanban. Értem a problémádat teljesen, nem kellett volna erőszakoskodniuk. Kupis emberek ne hívjanak vendéget, pláne kisbabával.
2020. okt. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
66%
Nekik az természetes.
2020. okt. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
72%

Én is így tettem volna, ez jut is és marad is megoldás. Ne vedd magadra.

Nekem is van egy ilyen ismerősöm, alap dolgok nincsenek meg tisztaságban. Én sem vagyok hatalmas példakep a takarításban de alap dolgok megvannak. Ismerősömhöz egyszer át mentem, ittunk egy üdítőt és egy kis edesseget, üvegben kis üdítő maradt egy darab édesség és egy hét múlva még mindig az asztalon álltak ezek! Kibontva, kinyitva és kutyájuk van! Én nem vagyok finnyás és szeretem az állatokat de azért nekem is sokk volt. Ilyen hasonló dolgok. Én is a lehető legkevesebbszer megyek át, most már kb évente 2-3szor.

2020. okt. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
78%
A szálloda ötlete hasznos volt, a 2 pici gyerek napi ritmusa elég eltérő lehet már, így kényelmesebb mindkét félnek, ha máshol szálltok meg. A sógornőd nem elégedett meg a válaszoddal, valószínűleg ő is érezte, hogy másról van szó, mint amit először mondtál. Ő erőszakolta ki az igazságot, ezért ne magad hibáztasd. A rokonokkal ettől még találkozhatnátok,vagy ők is elutasítanak már?
2020. okt. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
78%

Biztos, hogy nem mondtam volna hogy "nagyon nagy nálatok a kosz", mert ilyet mondani valakinek a képébe, aki szívélyesen invitál, enyhén szólva is tapintatlanság. Pedig szinte mániákusan takarítok.


Most egyébként millió indok van kitérni nem kívánatos - de még a kívánatos - látogatások alól, mert az összevissza kóválygás az országban terjeszti a vírust. És igen, én tudom, hogy mi az, volt a családban. 45 éves, egyébként egészséges ember, aki majdnem elpatkolt, miközben a feleségénél csak annyi volt mint egy nátha.

A pasi azóta sem az igazi, mindig fáradt, fáj minden izma, nem kap rendesen levegőt.

Ráadásul totyogó, eső-kelő gyerekkel nem tanácsos menni sehova több napra.

Szóval indokod lett volna bőven, ezért némileg udvariasabban is kitérhettél volna!

2020. okt. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!