Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan tudnék segíteni az...

Hogyan tudnék segíteni az unokatestvéremnek az őrült anyja ellen?

Figyelt kérdés

Van egy unokatestvérem, 14 éves lány. Az anyja semmit nem enged neki, nem mintha egy bulizóa akárki lenne.


Tavaly hetente egyszer hazasétálhatott az iskolából a barátaival, havonta egyszer elmehettek valahova (mozi/fagyizás/sétálás). Ezt is kevesellettem, szegénynek már akkor is alig volt szociális élete. Most a “korona miatt” ez is ugrott. (Az anyja egyébként azt hangoztatja, hogy mekkora hülyeség ez a vírus, tuti nem is létezik, de felhasználja arra, hogy a lányát ne kelljen elengednie sehová.) Iskola után az anyja elmegy érte és egész délután ülhet otthon, ha kész a házi, mindent megtanult, akkor lehet olvasni és kész.


Hetente kétszer elhozza lovagolni abba a lovardába, ahova én is járok. (Végig ott ül, nézi az edzést és ahogy lenyergelte a lovat, már viszi is el.) Úgy gondolja, ezzel valami hatalmas áldozatot hozott, már nem is kell több ennél egy gyereknek.


Azt sem engedi, hogy telefonja legyen, mert “az csak a r*bancoknak van”. A házit is úgy kell az ő telefonján elkérni, ha nincs suliban a lány. Nem érti meg, mennyivel egyszerűbb lenne, ha elintézhetnék egymás között a barátnőivel.


Ezen a “csak a r*bancok” alapon nem használhat korrektort, szempillaspirált és körömlakkot, alkalmakra sem. Ékszert sem hordhat, a fülét sem fúrathatja ki.


Én mindig próbálok neki segíteni, kölcsönadom a telefonomat néha, hogy felhívhassa a barátait. Ha nagyritkán (kéthetente egyszer) elengedik velem sétálni, akkor találkozunk valahol a barátaival, meg ilyesmik.


Az apja nem szól bele, szerinte is így helyes.


Nagyon szeretnék segíteni neki, mit tegyek? Kívülállóként mit gondoltok az anyjáról? Ez tényleg így jó és csak mi reagáljuk túl? Volt tapasztalatotok hasonló szülőkkel?


16/L



2020. okt. 6. 09:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
No nem kötéllel hanem programmal.
2020. okt. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

#8 Én is attól félek, hogy 18 évesen elhúz valamerre, aztán nem látjuk többet, csak akkor amikor kétségbeesetten jön hozzánk, hogy terhes...


#10 Apjának jó munkája van, simán eltartja a családot egyedül, az anyja otthon főz, hozza-viszi a gyerekeket, hobbija nincs. Nagyon megy ez a túlféltés.

2020. okt. 6. 11:10
 13/27 anonim ***** válasza:
99%

"Borsodban áram sincs, nem még net, meg laptop."


Ilyen primitív választ!!!


Attól, hogy valahol nyomorog valaki, szerinted senki másnak sem lehet jobb????


Föleg, hogy nem hinném, Borsod kellene lenni a mércének a mai magyarországi színvonalhoz! Mellesleg akkor TE miért használsz telefont/laptopot/gépet - elvégre Borsodban nincs ilyen!!!!

2020. okt. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
21%
És apu miért nem teszi helyre a nejét?
2020. okt. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
2%

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__rokoni-k..

Ez ugyanaz a rokon, akinek a hétvégi lovagoltatását kérdezted itt meg?

2020. okt. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Te jó isten, teljesen üres élete van az anyjának és azt akarja szerintem hogy a lánya legalább ne menjen el, ezért minden lehetséges eszközzel magához láncolja.

Mondd neki hogy találjon hobbikat amiket csinálhat mindegy mi az.

2020. okt. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Karácsonyra adjatok neki meg a párjának wellnes hetet azt legalább addig nyugta lesz a lánynak... Minden alkalomra hetes valamit csak húzzanak el.
2020. okt. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

#14 Írtam, hogy ő is így gondolja helyesnek.


#15 Nem az én kérdésem, de egyáltalán hogy lenne ugyanaz? A kérdés 11 éves lányról szól és egyáltalán nem olyan szülőkről... Honnan szedted?

2020. okt. 6. 11:46
 19/27 A kérdező kommentje:

#16 Segíthetnék az anyjának hobbit keresni...


#17 Ez jó, a szüleim biztos belemennek.

2020. okt. 6. 11:48
 20/27 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
A legvalószínűbb forgatókönyv, hogy a lány 18 felett megbolondul, széteszi a lábát az első szembejövőnek, esetleg teherbe esik. Tudod hatás (elfojtás) - ellenhatás (robbanás). Szerencsés esetben csak az egyetem alatt fog kollégium/bérlakás idején elhidegülni a szüleitől. Jelen helyzetben a szüleid próbálhatnának a lány szüleire hatni. Te annyit tehetsz, hogy amikor kezd a kiscsajnál elgurulni a gyógyszer 18 felett, akkor finoman megmagyarázod, hogy a függetlenség élvezete és a tombolás nem azonos, és tanácsokkal, nem megmondásokkal, igyekszel neki segíteni, valamint addig is meghallgatod. Nem sok jót látok a lány és anya felnőttkori viszonyában. A másik lehetőség, hogy addigra a kiscsaj megtörik, és lelki nyomorék lesz. Istenem, de szeretném az ilyen kontrollmániás pi.cs.ákat fejbeb@szni!
2020. okt. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!