Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy mondjam meg anyáméknak,...

Hogy mondjam meg anyáméknak, hogy nem tartok igényt bizonyos igénytelenül ronda és gonosz rokonokra? Semmilyen kapcsolatot nem akarok, nekem ők senkik.

Figyelt kérdés
Az egyik a nagynéném, aki hihetetlenül leégetett a szalagavatómon. Igénytelen, szakadt ruhába jött, mintha a függönyt csavarta volna maga köré és egy kitaposott sportcipő volt rajta (és nem, nem szegény nő, hatalmas házuk van, bőven fel tudott volna öltözni elegánsan, ha akar). "Ajándéknak" ehetetlen, égett kaját hozott, repült is a kukába, egy falatot nem lehet belőle megenni. Úgy érzem, szándékosan alázott meg az iskola előtt, amennyire lehet, kerültem is már az ünnepségen. Se őt, se a gyerekeit (egy kivétellel) nem szeretem, mindenkinél többre tartják magukat, erőltetik a politikai nézeteiket és bigottak is. A másik a nagybátyám, de ő legalább nem erőltet semmilyen kapcsolatot, kölcsönösen nem létezünk egymásnak, lassan tíz éve nem találkoztunk és ez így is marad. Szeretném, ha anyámék megértenék, hogy egy szándékosan igénytelen, gonosz és ronda rokonra én igényt nem tartok, engem többé nem éget le nyilvánosan.

2020. okt. 13. 12:32
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
94%

Mi az hogy nem tartasz igényt? Nem értem :D

Nem akarsz találkozni velük? akkor mond el így, ahogy leírtad, ne menj velük sehova/ se hozzájuk...

hogy a nagynénéd igénytelen, a férje meg lesz.r, de igazából nincs is milyen igényt tartanod rájuk, ha nem foglalkozik veled akkor miért kellene neked velük foglalkozni?

2020. okt. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
94%
Elmondod és kész.
2020. okt. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
38%
Semmi közöd ahhoz, ahogy a rokonod viselkedik vagy öltözik, de pl. azt sem értem, mi ez a parasztos felhajtás, hogy egy szalagavatóra el kell jönnie az egész rokonságnak.
2020. okt. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
69%
Hát ha valaki azzal jön hogy ronda a másik, ezért nem tart rá igényt, önmagában ellenszenves. Az meg hogy VALAMIKOR nagy házat tudtak venni, semmit sem árul el a mostani helyzetükről.
2020. okt. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Jah bocsi, ő nem a férje, ő a másik oldalról nagybácsi.


Igen, abszolút nem akarok tőlük semmit, csak az a baj, hogy valahol kikerülhetetlenek. A dolgokba bekavarni nagynéném nagyon imád, undorítóan bánik a nagymamánkkal (saját anyjával), anyámék házasságát is véleményezi keményen. Váratlanul beállítanak hozzánk, órákig ott cs.szik a rezet, nyíltan, gusztustalanul közlik, hogy örökségre ácsingóznak, stb. Amúgy pedig hatalmas (ál)keresztények... Tíz perc után hányingerem van tőlük.

2020. okt. 13. 12:42
 6/39 A kérdező kommentje:

Ha az én szalagavatómra jön el, akkor de, van közöm, hogy hogy öltözködik! Felőlem azon kívül aztán meztelen is lehet, nem érdekel... Ha pedig értőn olvastad volna, igénytelenül rondát írtam, nem azt, hogy rondának született.


Amúgy több lakásuk is van a nagy házon kívül, úgyhogy nem, nagyon nem szegények.

2020. okt. 13. 12:44
 7/39 A kérdező kommentje:
Amúgy nem én hívtam, anyám ragaszkodott hozzá.
2020. okt. 13. 12:44
 8/39 anonim ***** válasza:
82%
Nekem volt ilyen szemtelen nagynéném, kidobtam, és kitiltottam a házból. Nem kell folyton a többiek véleményét lesni, hanem önállóan kell dönteni.
2020. okt. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
23%
Ha meg nyuszi vagy, akkor tűrjél.
2020. okt. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Látványosan utálom, szóval nem vagyok nyuszi. Arról meg nem én tehetek, hogy anyám és nagyanyám mindent megengednek neki.
2020. okt. 13. 12:47
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!