Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehet kipuhatolni,...

Hogyan lehet kipuhatolni, hogy az egyik rokon homo- vagy transzfób-e?

Figyelt kérdés

Az unokanővéremről van szó.


Mostanáig alig beszéltünk, régebben is csak karácsonykor és ünnepeken találkoztunk csak, de annyian voltunk, hogy sokat nem szóltunk egymáshoz.


Az utóbbi 5-6 évben nem találkoztunk, párszor próbált minket meghívni hozzájuk, hogy a gyerekei megismerjenek minket, de csak a szüleink mentek el.

Idén viszont minden héten találkozunk legalább 1x, mert amikor megyek munkába, elsétálok a munkahelye mellett, de még az apja irodája előtt is

Mosolyogva köszön általában.


nyilván nem véletlenül kérdeztem, ha tudom, hogy elfogadó, akkor akár tarthatnánk a kapcsolatot is, de kb. semmit nem tudok róla.



2020. okt. 13. 14:17
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem a kérdést.. Ha a saját szüleid sem tudják, előttük jól tudod titkolni, akkor egy kvázi idegen előtt sem kell rögtön megnyílnod. Nyugodtan barátkozz vele, ki fog derülni, hogy mennyire elfogadó.
2020. okt. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:

11/11


A szüleimmel sosem volt igazán jó a kapcsolatom, nem is szeretném, hogy az legyen, vele viszont igen.

2020. okt. 13. 15:13
 13/48 anonim ***** válasza:
14%
Az unokatestvéred. Ez nem zavar?
2020. okt. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
28%

Szóval te transz vagy,ugye?


De ha ő ezt látja,és nem zavarja,akkor transzfób nem nagyon lehet.

2020. okt. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom miért pontoztad le 11.est. Ha esetleg van is esély egy jó kapcsolat kialakítására, ha rögtön ezzel nyitsz, akkor nem kicsit fog zakkantnak nézni. Én legalább is biztos rövidre zárnám a beszélgetést azzal a rokonnal, aki szexualitásról akar velem beszélgetni. Rohadtul hidegen hagy, hogy a rokonaim mit csinálnak a hálószobában.

Ha szimpatikus, akkot barátkozz vele, szervezzetek programokat együtt, úgyis hamar kibukik, hogy az udvarias köszönésen kívül van-e egyáltalán közös témátok.

2020. okt. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
88%

#14 Attól még, hogy valaki transz, még tettetheti magát "átlagosnak". Ha még nem jött ki, akkor nem mondod meg róla ránézésre.


Hallottam olyanról, aki nagyon szigorú családban élt, és csak "láthatatlan" trükköket tudott alkalmazni: átlátszó körömlakk, ajakbalzsam, néha egy sportmelltartó, ilyenek.

2020. okt. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
61%

Eleve értelmetlen a kérdés.

Soha senkinek nem kötöttem az orrára, hogy milyen a a szexualitásom és ez így helyes. Egyáltalán ez hogy jön fel egy beszélgetésben? Nem arról fogok beszélgetni vele, hogy mit csinálok este 4 fal között.

Mindenki azt sejt/gondol egyébként amit akar. Rákérdezni úgysem fog, Főleg nem a szüleidnél.

hogy képzeled?: hé Béla egyébként te a fiukat szereted? Beszéltem anyáddal már róla tegnap de nem tudtuk eldönteni!

2020. okt. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:

17/17


nem értelmetlen a kérdés, inkább te nem tudod értelmezni. Ki mondta, hogy a szexualitásomról akarok vele beszélni?:D Úristen.


Most komolyan, mi olyan marha bonyolult ebben a kérdésben? Ha homo/transz vagy, nyilván olyanokkal akarsz csak kapcsolatot tartani, akik elfogadóak.


Akik homofóbok, transzfóbok, azokra nem pocsékolod az időt, és nem kockáztatod meg, hogy mondjuk rákérdez, hogy "mi a helyzet a lányokkal, miért vagy ennyire lányos?", mert rosszul sülhet el.


Azért az látszik, hogy sokaknak fogalma nincs a témáról...

2020. okt. 13. 15:49
 19/48 A kérdező kommentje:

16/18


Na, te legalább érted.

2020. okt. 13. 15:50
 20/48 anonim ***** válasza:
80%

#16

Igazad van.

Na mindegy.


De egyébként tényleg,a szexualitásról ne nagyon beszélgess.

Egyébként mi van akkor,hogy ha transzfób? Ugyse a erről fogtok beszélgetni.

2020. okt. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!