Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehet kipuhatolni,...

Hogyan lehet kipuhatolni, hogy az egyik rokon homo- vagy transzfób-e?

Figyelt kérdés

Az unokanővéremről van szó.


Mostanáig alig beszéltünk, régebben is csak karácsonykor és ünnepeken találkoztunk csak, de annyian voltunk, hogy sokat nem szóltunk egymáshoz.


Az utóbbi 5-6 évben nem találkoztunk, párszor próbált minket meghívni hozzájuk, hogy a gyerekei megismerjenek minket, de csak a szüleink mentek el.

Idén viszont minden héten találkozunk legalább 1x, mert amikor megyek munkába, elsétálok a munkahelye mellett, de még az apja irodája előtt is

Mosolyogva köszön általában.


nyilván nem véletlenül kérdeztem, ha tudom, hogy elfogadó, akkor akár tarthatnánk a kapcsolatot is, de kb. semmit nem tudok róla.



2020. okt. 13. 14:17
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező az a baj, hogy te nem érted. Hány éves vagy? A te gondolatmeneted szerint szóba sem állhatnál senkivel, ameddig nem nyilatkozik róla, hogy mennyire elfogadó. Holott akkor tudatni kellene vele, hogy milyen téma, amiben ezt elvárod, és akkor fel kellene fedned magad.
2020. okt. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:

"Egyébként mi van akkor,hogy ha transzfób? Ugyse a erről fogtok beszélgetni."


Most trollkodsz, vagy ezt komolyan kérdezed? Szerinted egy transzfób szóba áll egy transszal? Igen, ha a transz nagyon jó színész, és el tudja titkolni.


És vajon van értelme olyan kapcsolatot fenntartani, ahol nem adhatod önmagad? akkor ennyi erővel bárkivel elbohóckodhatnék úgy, hogy színészkedek.


És transzként mégis miért akarnak bárki egy transzfóbbal beszélgetni?

2020. okt. 13. 15:58
 23/48 anonim ***** válasza:
81%

Jó,nyugodj le,igazad van,belátom!


Minden esetre később kérdeznék rá,DE akkor is BURKOLTAN,óvatosan.

2020. okt. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
74%

Hát elég könnyű, legalábbis én 10 éves korom óta kötekszem mindenkivel, és kiderül azonnal.


Nem vagyok sem leszbikus, sem transz, de ha valakiről kiderül, hogy utál másokat, azzal többé nem állok szóba. Teljesen mindegy, hogy nem beszélünk transz emberekről, nekem az ilyen intolerancia nem hiányzik.

2020. okt. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
45%
Nem értem ha valaki meleg, miért érzi hogy azt el kell mondani? Én se úgy kezdem a barátkozást , hogy hetero vagyok, mit szólsz hozzá? Dumálj, barátkozz és kész. Ha kiderül vagy elfogadja vagy nem, de minek előre közölni?
2020. okt. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 Rodi91 ***** válasza:
78%

#25 azért, mert ezt heteróként nem érti az ember. Teljesen általános temtémákról sem lehet olyan könnyen magyarázkodás nélkül mesélni.


Például, ha azt mondom valakinek, hogy voltunk a barátnőmmel nyaralni, akkor el kell magyaráznom, hogy nem csak barátok vagyunk. Ha felhozom,hogy olyan romantikus napot töltöttünk el az állatkertben a barátnőmmel, furán néznek, és nem értik a szitut.


Sok válaszból kiderül,hogy azt gondolják, hogy a szexről akar beszélni a kérdező a rokonával, de igazából teljesen általános történéseket is kacifántos elmagyarázni, ha nem tudod, hogy a másiknak milyen a szexuális irányultsága.


Kérdező, szerintem is jó ötlet a Dúró Dórás ügyet felhozni, az tényleg elég aktuális, ebből ki fog derülni, hogy mit gondol a témáról.


28/l/l

2020. okt. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
27%

"Kérdező, szerintem is jó ötlet a Dúró Dórás ügyet felhozni, az tényleg elég aktuális, ebből ki fog derülni, hogy mit gondol a témáról."


Ja, tényleg jó téma,ha már a kérdező így a dolgok legelején el akarja bszni a kapcsolatot.

2020. okt. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 Rodi91 ***** válasza:
75%

Miért b,szná el vele?


Ha egyetért Dúró Dóra elveivel,akkor a kérdező úgy sem akar vele tovább barátkozni.


Ha ellenzi az ilyen gyűlölködő viselkedést,akkor pedig mehet tovább a kapcsolatuk.

2020. okt. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
5%

"Ha egyetért Dúró Dóra elveivel,akkor a kérdező úgy sem akar vele tovább barátkozni."


Tehát,hogy egy valamiben már nem is értenek egyet,akkor ne barátkozzanak?

2020. okt. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
0%

Abszolút értelmetlen az egész. Egy zagyvaság. Azt írod érintett vagy. Melyik oldalról, Te is elítéled vagy Te magad vagy valamelyik?

A homosexualitás és a transzneműség nem ugyan az.

2020. okt. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!