Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehet kipuhatolni,...

Hogyan lehet kipuhatolni, hogy az egyik rokon homo- vagy transzfób-e?

Figyelt kérdés

Az unokanővéremről van szó.


Mostanáig alig beszéltünk, régebben is csak karácsonykor és ünnepeken találkoztunk csak, de annyian voltunk, hogy sokat nem szóltunk egymáshoz.


Az utóbbi 5-6 évben nem találkoztunk, párszor próbált minket meghívni hozzájuk, hogy a gyerekei megismerjenek minket, de csak a szüleink mentek el.

Idén viszont minden héten találkozunk legalább 1x, mert amikor megyek munkába, elsétálok a munkahelye mellett, de még az apja irodája előtt is

Mosolyogva köszön általában.


nyilván nem véletlenül kérdeztem, ha tudom, hogy elfogadó, akkor akár tarthatnánk a kapcsolatot is, de kb. semmit nem tudok róla.



2020. okt. 13. 14:17
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
37%

csakhogy nem ez a lényeg. A kérdező eleve már úgy áll hozzá, hogy ha unokatesója transzfób akkor fúj.

Mindezt úgy hogy fogalma sincs róla valójában úgy érez-e, de máris előítéletes a másikkal szemben, holott bezzeg őt el kéne fogadni ( micsoda nagy elfogadás -.-")

Mindezt úgy hogy a kérdező maga is kijelentette, hogy csak mostanában kezdett el vele újra találkozni, pedig a másik többször is áthívta, most hogy naponta találkoznak hirtelen fontos lett a személye?

A kérdező szerintem szörnyen álszenten viselkedik...

2020. okt. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
21%
Én baromira nem vagyok elfogadó a melegekkel kapcsolatban, mégis van meleg haverom. Attól még, hogy az életünk egy szegmense nem egyezik, lehetünk jóban és tarthatom értékes embernek és viszont. Szerintem ez az igazi elfogadás, nem az, hogy olyan toleránsak vagyunk, hogy már lassan erkölcsi értékrendünk se lesz, mert minden belefér.
2020. okt. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem meg olyan emberrel aki nem vesz emberszámba, gerinctelenség jópofizni. Rohadtul nem fér össze az, hogy """jóban vagytok""" de az egyik fél közben undorodik, úgy gondolja hogy te erkölcsileg nulla vagy.


Az intoleranciát nem lehet tolerálni.


Vagykölcsönös tisztelet van, vagy lóf@sz se.


Ilyenkor nincs miről beszélgetni. A saját létezésemre való jogért nem fogok senkivel kardozni, vitázni senkivel. Lehet az anyám, a testvérem, gyerekkori barát, az ispán lova, a kaporszakállú hónaljmankós öregisten is, ilyenkor ha az alap tisztele és elfogadás kölcsönösen nincs meg, akkor itt a vége fuss el véle a dolognak.

2020. okt. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
32%

Megint férreértelmezik a homofób szót. Ha valaki nem ért egyet azzal higy a két azonos nem párt alkot az még nem fóbia. A fóbia egy kicsit több ennél. Mindig zavar mikor azt olvasom hogy csak azért mert valaki nem helyesel valamit rávágják hogy homofób.

Kérdező ne az első találkozásnál puhatolózz szerintem. Semmi nincs ha pár, mondjuk 2-3 alkalmat rááldozol az unokatesódra mégha időhúzásnak is tartod. Ahogy jön, szituációtól függően majd látod hogy mikor lehet ilyen témát felhozni.

2020. okt. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
20%
* félreértelmezik
2020. okt. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

Ha a saját szüleid előtt titkolod, akkor miért pont az unokanővéred avatnád be, akivel alig ismeritek egymást?

Amúgy meg hozz fel meleg témákat, pl hogy xy híresség meleg, vagy hogy egy ismerősöd az, és figyeld meg hogy reagál.

2020. okt. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg van ennyi erővel heterofób, hisz amikor valaki már kijelenti, hogy fúj te homofób vagy (mindezt egy mondat alapján és az illetőről semmit sem tud) az annyit teszi, hogy mint heterót máris beskatulyázza a homofób szerepbe és ez nálam már heterofób-nak számítana, hisz beskatulyáznak egy szerepbe ami nem is igaz rám, de egyből rám sütnék a bélyeget egy kósza mondat miatt, amit csak azért ért félre mert mindig sértve érzi magát.


Pár éve egyszer például azt mondtam mennyire szépek az indiai ruhák, mert olyan színesek, mire egy kollégám azt mondta rám rasszista. Na ugyanez van a meleg dologgal, az ember már lassan nem mer semmit szabadon kijelenteni, mert egyből ő lesz a gonosz homofób, holott lehet csak azt nem szereti amikor egy meleg pár egymásnak esik a parkban (és ezt egy heteró párnál sem szeretem, amikor már szinte aktusba csap át a párocska szerelme).

A melegség, transzneműség stb. nem tesz különlegesség, sem olyan egyedivé, mint 50 évvel ezelőtt. A meleg is csak ember és nem kell ezért másképp bánni velük, igen ez azt jelenti hogy nem kell ezért őket bántani,de nem is kell csak a mássága miatt az egekbe magasztalni...

Kérdező azzal, hogy egy embert elutasítasz, mert már azelőtt sértve érzed magad, hogy bármit is megtudtál volna uncsitesód véleményéről, számomra naaagyon felszínesnek tűnsz és csak keresel egy indokot, hogy megsértődj és ne kelljen többet vele találkozni.

2020. okt. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

Szerintem is túl görcsölsz rajta, ha nem tetszik hogy a barátnőd et a párodnak hívod akkor ő se fog keresni téged és probléma megoldva. Azt se értem hogy miért cska ekkora szélsőségben gondolkozol mint fóbia.

47. Én is találkoztam olyan emberrel aki mikor azt hitte egy barátomtól hogy meleg(egy félreértés miatt de ez most mindegy is) hirtelen sokkal barátságosabb, kedvesebb volt vele. Előtte is kedves volt de hűvös. Nem értettem. Ugyanaz az ember volt mint előtte 2 héttel. Semmi sem változott csak a tudat hogy meleg. Ennyi elég volt hogy az illető pozitívabban lássa a barátomat és hirtelen megkedvelje. Fura, van ilyen, de akkor se hívom fóbiának.

2020. okt. 18. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!