Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rosszul esett volna, ha...

Rosszul esett volna, ha lemaradtok a szülinapi gyertyafújásról, mert pelenkát kellett cserélni a család egyetlen kisbabáján?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hülye kérdésnek tűnik, de valahogy csak nem tudok nem forogni rajta.


1 éve született meg az első unoka a családban - nem tőlünk -, azóta minden családi összejövetel arról szól, hogy ülünk a gyerek körül és áhítattal kell nézni, mit csinál. Ne értsetek félre, én is szeretem a kicsit, csak azért el tudnám képzelni azt is, hogy néha másról is beszélgessünk.


Múlt héten volt a szülinapom, eljött a család hozzánk. A férjem mondta, hogy jöjjön a torta, elővette, meggyújtotta a gyertyát és letette az asztalra, nagy nehezen mindenki elkezdett feltápászkodni a baba mellől Erre anyuka felkiáltott, hogy a kisbabán pont pelenkát kell cserélni, hát szó szerint az egész család odarohant és küzdött, ki pelenkázhatja, a többiek meg álltak körülötte és csodálták, miközben én ott ültem az asztalnál az égő gyertyával és vártam, hogy kész legyenek, de akkor utána még tíz perc ott ültek inkább babázni... A gyertya közben totál leégett, jó, hát kis bolti pici gyertya, 3-4 perc elég volt neki, mire el akartam volna fújni, hogy majd meggyújtjuk később, addigra le is olvadt.


Szóval, lényegében senkit nem érdekeltem annyira, hogy arra a két percre leüljünk együtt az asztalhoz, míg elfújom a gyertyát meg felvágom a tortát.


Szóval igen, lehet, hogy apróságnak tűnik az egész, talán engem is azért bánt ez annyira, mert most babát várok és úgy érzem, egyszerűen senkit nem érdekel annyira az én terhességem és kisbabám, mint amikor az első unoka volt útban. Persze, lesz, oké, de nem igazán jön szóba, pedig az első unoka születése előtt már folyton a piciről kellett beszélni és nyilván most is ő a téma, szóval vannak bennem olyan félelmek, hogy az enyémet nem fogja ugyanúgy szeretni a család, és talán ezt vetítem ki az ilyen helyzetekre.



2020. okt. 25. 10:46
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
97%

Hasonlo szituacio nalznk is, de nem a szuk csaladi korben. Par honapja szuletett a baba es kb. masrol sem tudnak beszelni. Napi 20 kep, mindet vegig kell csodalni..dicserni stb. Nagyon faraszto. Ertem en, hogy egy kisbaba erkezese nagy orom a csaladban, de azert na.


Itt at Anyukat kellett volna helyre rakni. O az aki azt kepteli, hogy korulotte forog a vilag. Tonkretette a pillanatod, vagyis ahogy mondani szokas, "ellopta" azt!

Sajnos ugy erzem, hogy hiaba beszelnel veluk, csak azt kapnad, hogy feltekeny vagy egy kisbabara es te lennel a gonosz.

A ferjemnek elmondanam, hogy milyen hulyen jott ki a helyzet, de a tobbieknek nem szolnek, mert ugysem ertenek. A jovoben pedig kerulnem az ilyen "babazos" osszejoveteleket. Ha netan megis ugy alakul, akkor megprobalnek nem reszt venni benne. Pl. temat valtok vagy telefonalok egyet stb.

2020. okt. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
96%
Hát én nagyon kibuktam volna ha a születésnapomon ennyit nem képesek rám szánni hanem fontosabb, hogy milyet xart a gyerek. Nem állnék többet szóba ezekkel a rokonokkal, az biztos.
2020. okt. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
95%

Jaj kérdező... Totál megértelek :(


Velem is ezt csinálták, csak én akkor kb. 10 éves voltam. Gondolhatod, hogy egy gyereknek mekkora trauma volt ez, hogy a saját születésnapján apám odahívja a haverjait, hihi hahi de jól elvagyunk, aztán meg este 9 órakor eszükbe jut, hogy hopp, van egy lányunk is. Nos... A szobámban sírtam, és olyan egyedül éreztem magam, mint még soha. És akkor miért nem kötődik hozzánk a gyerek? Vajon miért...

Anyám meg játsza az álszentet: "jajj, hát nem is úgy volt, mindjárt elmennek"

Hogy ott rohadtak volna meg mindannyian...


Én a helyedben mindenkit feláltam volna, írtam volna egy cetlit,hogy kössz a felejthetetlen szülinapot, igazán élveztem, aztán a büdös életben szóba nem álltam volna velük.

2020. okt. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
97%
Szarul esett volna. Nálunk 1 hónapja van baba a családban (első unoka mindkét oldalon, ráadásul kisebb csoda, hogy összejött), és tényleg mindenki szeretgeti meg imádja, de az élet nem állt meg, és a pelenkacsere se lett látványosság, hogy mindenki ott tolongjon. Én egy ideig jegelném a család ezen részét. Másik nagyszülők vannak?
2020. okt. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
76%

Elég szomorú, hogy a családod semmibe sem vesz. :(

Én gyermekkoromban mindig olyan voltam mint ez a "baba" első gyermekként mindenki körülugrált és rám figyeltek legjobban. A mai napig mindenben a kedvemben akarnak járni születésnapomon, a húgom megrendelte nekem a kedvenc pizzám.... Viszont neked is iszonyatosan nagy szerencséd van. Lesz egy csodálatos babád,és a hétköznapokat vele és a pároddal fogod tölteni. A következő évben meg megteheted, hogy rendezel egy partyt a drága családnak, a szülinapod napját meg úgy ünnepled, ahogy szeretnéd, azokkal, akikkel szeretnéd. Szóval én a helyedben ezt tenném, és igen, rosszul esne , mégha sose éltem ilyet át.

2020. okt. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
97%
Karácsonyra remélem nálatok mindenki teli pelenkát kap hogy örüljenek, az úgyis jobban érdekli őket mint bármi más xD
2020. okt. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
96%

Amugy lehet, hogy csinaltam volna 1-2 kepet, netan videot az ego gyertyaval, a hatterben a pelenkazast csidalo rokonsagrol. Fel is tennem a kozossegi oldalra "a nagy pillanat" cimmel, aztan hatha kapcsolnak...


Amugy pedig tokre gusztustalan, hogy ott a torta mellett egy csomo ember elott pelenkat cserelni. Annak szaga is van. Na meg szegeny gyerek. Ilyenkor illik elvonulni, rendbetenni a gyereket, majd csatlakozni.

2020. okt. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
11%

Nem "útban", hanem "úton" volt a baba.. Kis félreírás.


Nincs szád, hogy nem tudtál megszólalni? Figyeljetek már, ég a gyertya és ez fontos nekem, gyertek ide kérlek!


Ha igy sem jönnek, jogos.


Igy, pukkadva, sértődötten passzívan, nem jogos.


Gondolom te ugyanennyit körül fogod ugrálni a babádat és el fogod várni, hogy mások is ezt tegyék , különben hasonló némán szenvedős hiszti fog következni.


Egy tanács, ne igy kezelj konfliktust. Nézz utána az asszertiv kommunikációnak. Mindig ott és akkor mondjuk ha valami problémánk van, nem másokat hibáztatva, hanem elmondva, nekünk hogy esett. Ezzel nem támadsz és a masik felet is aktivizálod, hogy védekezés vagy visszatámadás helyett, inkabb együttérezzen veled.

2020. okt. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
94%
Voltam én is ilyen szituban, bár nem az én a mamám szülinapja volt a 80.-ik. Nagy ünnepség, torta, anyám összecsődit mindenkit, jön a húgom is az agyonféltett pulyával. Kint a kertben sátor, kb 30 fok, nehogy már a gyereket nap érje mert 6 hónapos ugye, mindenki felvonult az emeletre azt ott őrizték anyuka szeme fényét. Lent meg ültünk a sátorban, az ünnepelt is, szegény kényelmetlenül érezte magát kB mindenki cart rá, a tortát meg az ételt legyek lepték. Szétcseszett az ideg az egész hülye helyzet miatt, hogy a gyerek körül forog minden.
2020. okt. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
96%
Hozzám többet be nem tenné a lábát egyik nyomorék sem, az biztos. De én sem hozzájuk.
2020. okt. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!