Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rosszul esett volna, ha...

Rosszul esett volna, ha lemaradtok a szülinapi gyertyafújásról, mert pelenkát kellett cserélni a család egyetlen kisbabáján?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hülye kérdésnek tűnik, de valahogy csak nem tudok nem forogni rajta.


1 éve született meg az első unoka a családban - nem tőlünk -, azóta minden családi összejövetel arról szól, hogy ülünk a gyerek körül és áhítattal kell nézni, mit csinál. Ne értsetek félre, én is szeretem a kicsit, csak azért el tudnám képzelni azt is, hogy néha másról is beszélgessünk.


Múlt héten volt a szülinapom, eljött a család hozzánk. A férjem mondta, hogy jöjjön a torta, elővette, meggyújtotta a gyertyát és letette az asztalra, nagy nehezen mindenki elkezdett feltápászkodni a baba mellől Erre anyuka felkiáltott, hogy a kisbabán pont pelenkát kell cserélni, hát szó szerint az egész család odarohant és küzdött, ki pelenkázhatja, a többiek meg álltak körülötte és csodálták, miközben én ott ültem az asztalnál az égő gyertyával és vártam, hogy kész legyenek, de akkor utána még tíz perc ott ültek inkább babázni... A gyertya közben totál leégett, jó, hát kis bolti pici gyertya, 3-4 perc elég volt neki, mire el akartam volna fújni, hogy majd meggyújtjuk később, addigra le is olvadt.


Szóval, lényegében senkit nem érdekeltem annyira, hogy arra a két percre leüljünk együtt az asztalhoz, míg elfújom a gyertyát meg felvágom a tortát.


Szóval igen, lehet, hogy apróságnak tűnik az egész, talán engem is azért bánt ez annyira, mert most babát várok és úgy érzem, egyszerűen senkit nem érdekel annyira az én terhességem és kisbabám, mint amikor az első unoka volt útban. Persze, lesz, oké, de nem igazán jön szóba, pedig az első unoka születése előtt már folyton a piciről kellett beszélni és nyilván most is ő a téma, szóval vannak bennem olyan félelmek, hogy az enyémet nem fogja ugyanúgy szeretni a család, és talán ezt vetítem ki az ilyen helyzetekre.



2020. okt. 25. 10:46
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
97%
Rosszul esne, nehogymar egy szaros pelenka ennyire izgi legyen, de amilyen hirtelen felhúzom magam tuti nekialltam volna egyedul megzabálni a tortat😆
2020. okt. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
94%
Megértem, hogy szarul esik, hogy azt a pár percet nem bírták ki. Pláne úgy, hogy az első unoka előtt más se volt a téma, csak a kisbaba, persze, amíg meg nem született, onnantól le lett ...va. Megmondanám, ha ennyit nem bírnak ki, legközelebb szülinapozás címszó alatt nem kell jönni ingyen zabálni, én se megyek ezentúl.
2020. okt. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
92%

Bocsi, félreértettem, pont, hogy egy baba miatt csúszott az egész.

Anyukának nem kell jönni ingyen zabálni innentől...

2020. okt. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
90%
Igazad van kérdező, én is kiakadtam volna. Viszont sajnos kb minden családban ez van,hogyha baba érkezik,körülötte forog minden.
2020. okt. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
96%
Elfújtam volna a gyertyát, aztán fogom és átvonulok valahova és várom, hogy mikor veszik észre magukat. Tudom, hogy gyerekes, de ez van. Ha ennyire tesznek rám, akkor nem is fogok hiányozni, gondolom. Aztán soha többet se szülinapozás velük, se családi rendezvény. Csak azokkal, aki számítanak
2020. okt. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
96%

Jogos a kiakadás, de én nem vártam volna meg, hogy leégjen a gyertya.

"Elfújom a gyertyát! Jöttök?" - ha nem jönnek, akkr így jártak. Elfújom, felvágom a tortát, szedek magamnak és a férjemnek (remélhetőleg ő nem vegyült a babázók közé), jóízűen megesszük, leszedjük az asztalt, elpakolunk és elvonulunk tv-zni vagy akárhová. Esetleg szólni, hogy bocsi, de a bulinak vége, folytassák otthon a gügyörészést. Ennyi!

2020. okt. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Kivágtam volna őket mint macskát s:zarni..... Nekem is nagyon rosszul esett volna. Én elfújtam volna a gyertyát, én is szeltem volna magamnak egy szeletet és elvonultam volna megenni.
2020. okt. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
97%

Én már alapból ott leakadok mikor próbálom elképzelni a saját családommal a szitut, hogy miért gyűlik oda az egész család egy pelenkacserére? Nálunk mindig elvonul az anyuka egy üres szobába ezt elintézni.

Nekem is biztos baromi rosszul esne egy ilyen eset.

2020. okt. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Ezt amúgy én se vágom, míért kell egy pelenkacseréhez mindenkinek odamenni, most komolyan egy anya nem képes egyedül kicserélni a gyereke pelusát?
2020. okt. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!