Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek mit kezdjek a...

Szerintetek mit kezdjek a rokonaimmal? Állandóan azt hallgatom, hogy mikor lesz már feleségem meg gyerekem..

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, külön élek a szüleimtől, de mikor a rokonnal beszélek már állandóan az jön elő, hogy mikor lesz feleségem, hány évesen lesz gyerekem, a szüleim nem látják az unokáikat stb.. Nem arról van szó én is szeretnék persze családot, de csak azért nem fogok összekötni az életemet senkivel, hogy más elvárásainak megfeleljek. Ennél több eszem van. Már az a pletyka megy a hátam mögött, hogy biztos azért nincs családom 30 évesen mert meleg vagyok.. Komolyan azon gondolkodom már hogy minden kapcsolatot megszakítok.
2020. nov. 1. 10:25
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Még hozzátartozik, hogy viszonylag értelmiséginek lehet mondani (2 diploma, jelenleg PhD-zek) a többi rokonom max középiskolát ha végzett. Nem lehet rájuk észérvekkel hatni.
2020. nov. 1. 10:27
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
Halál komolyan... én a helyedben azt mondanám, hogy meleg vagyok. Mi a franc közük van hozzá, hogy mikor? Semmi. Egyébként se azért csinálnátok gyereket a majdani pároddal, hogy a szüleid unokázzanak, a rokonoknak pedig ennyi közül sincs hozzá, hiszen mondjuk ha évente látjátok egymást.
2020. nov. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
38%
Azért azt megegyezném, hogy az, hogy az embereknek mi a fontos, vagy milyen az értékrendje, azt nem az határozza meg, hogy milyen iskolát végzett. Nem azért nem lehet rájuk ész érvekkel hatni, mert iskolázatlanok. Lehet a te ész érveid nekik hülyeség mert más az érték rendjük, amit meg ők mondanak az számodra hülyeség. Azért ez igy elég ellenszenves, hogy kijelented te "jobb" vagy mert diplomád van. Nekem nincs ugyan diplomám, csak érettségim, szakmám, 3 nyelvvizsgám és rengeteg irodalmi díjam amit ilyen olyan versenyeken nyertem. Tehát én meg mondhatni olvasott vagyok. Mégse jutna eszembe soha ez alapján beskatulyázni valakit egy nézet eltérés során.
2020. nov. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
78%
Én nem találkozok azokkal, akik nyomatják a hülyeségeiket hogy mikor lesz gyerekekm stb. A rokonok egyáltalán nem fontosak az életemben, semmi közük hozzá hogy mit csinálok és hogy élem az életem. Számomra ugyanolyan emberek mint bárki más, aki szembe jön az utcán, így aztán egyáltalán nem fáj a szívem amikor megszakítom velük a kapcsolatot. Az ilyen mindenlébenkanál ismerősökkel és munkatársakkal pedig azt szoktam kezdeni, hogy amennyire csak lehet kerülöm őket, aztán tehetnek egy szívességet ;)
2020. nov. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell erre semmit sem mondani. Le kell építeni velük a kapcsolatot.

Ha majd gyereked lesz,akkor meg az lesz a téma. Nem szabad nekik engedni.

2020. nov. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
95%
Mondd nekik, hogy ha jó magaviseletért harmadolják a büntetést, akkor hamarosan kiengedik a választottadat, utána azonnal lesz esküvő meg gyerek...
2020. nov. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Elhihetitek, én próbáltam rájuk azzal hatni, hogy semmi közük nincs hozzá, de semmit nem ért. Ideig-óráig működik, hogy rájuk hagyom de a sok egyszer csak összegyűlik és elegem lesz.
2020. nov. 1. 10:46
 8/26 anonim ***** válasza:
93%
Igen,és ha nem értenek a szóból,akkor le kell velük építeni a kapcsolatot.
2020. nov. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, szerintem ez úgy van, hogy azért cseszegetnek, nehogy már jól érezd magad a bőrödben.

Velem pl. ugyanezt csinálták (velem sem a szüleim, hanem nagynéni/nagybáicsi/unokatesó, meg még a munktársak is. Csak mert nő létemre 28 évesen még nem voltam férjnél.

30 évesen megtaláltam a páromat, rá két évre férjhez mentem, aztán szültem egy kislányt.

Onnantól megsúgom, le sem szarnak (meg a gyerekemet sem), sem a rokonok, sem az ismik, addig volt érdekes, amíg cseszegetni lehetett.

Én a helyedben kiosztanám őket.

2020. nov. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
89%
Én mondanám nekik hogy meleg vagyok aztán csá. Akkor legalább békén hagynak.
2020. nov. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!