Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi a magyarázat anyám viselked...

Mi a magyarázat anyám viselkedésére?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


17/L vagyok. Az anyai nagymamámmal két hónapja elég viharos a viszonyom. Van egy enyhén szellemi fogyatékos ikerhúgom. Két hónapja nagymamám azt mondta, hogy én elnyomtam a húgomat a terhesség alatt, ezért ilyen. Nagyon megbántott vele, felszólítottam, hogy várom a bocsánatkérést. Erre ő, hogy ne vicceljek, és hogy legyen már humorom... Azóta is bánt a dolog, ő azóta sem kért bocsánatot. Azóta kerülöm, nagyon hargszom rá.


Tegnapelőtt azonban átjött hozzánk, én viszont nem húzhattam el a csíkot online óra miatt. Utána nagyi bejött a szobába, és kérdezte, miért kerülöm. Megdöbbenve kérdeztem, hogy van mersze megkérdezni. Erre ő, hogy még mindig a két hónappal ezelőtti? Szó szót követett, a végén az bukott ki belőlem, hogy amikor meghal, nem fogok elmenni a temetésére, és takarodjon ki a szobámból.


De ami igazán bánt, hogy anyám az ő pártját fogja. Én ilyen helyzetben kidobnám az anyámat a lakásból, ha ilyennel bántaná a gyerekemet.


2020. nov. 17. 08:36
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
78%

Mondjuk nem tudom, a nagymamának miért esik nehezére annyit mondani, hogy "Ne haragudj, rossz vicc volt, nem gondoltam komolyan, nem hittem, hogy így megbántalak ezzel."


Nem azt mondom, hogy a kérdező nem tolja túl kicsit, de nagymama is játssza a kis hatalmi játszmáját, nem tudom, miért luxus a családokban bocsánatot kérni egymástól. Legalább most megtanulja, hogy kell viselkedni, ha 60 év nem volt elég neki.

2020. nov. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
72%

Anyuka nagyi pártján van - mint ahogy Kérdező írta, elég szomorú.

Viccelni egy élethosszig tartó fogyatékossággal undorító dolog.

2020. nov. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
36%

Agyon vagy kényeztetve kiscsillag, nem tűnt még fel? Kicsit gondolkozz már el magadon?

Egyáltalán hogy engedheted meg magadnak, hogy ilyen stílusban beszélj a nagyiddal, vagy más családtagoddal? De akár idegenekkel is.

Kicsit vegyél vissza, mert sok bajod lesz még az életben.

És nyugodtan kérj bocsánatot te! A stílusodért. A nagyid is hibázott, de messze nem akkorát, hogy így kelljen viselkedned vele.

Beszéljétek meg, értelmesen, nem vergődve és nem hisztizve. (már ha képes vagy rá)

2020. nov. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
65%
A korábbi generációk egyszerűen nem tudnak bocsanatot kérni. Ilyenkor jonnek azzal hogy vicc volt. Hát köszi. Elhiszem hogy bánt a dolog, gyakorlatilag közölte hogy te tehetsz mindenről. Ilyennel nem viccelünk.
2020. nov. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
90%
23-as, és ki tanította volna meg a kérdezőt bocsánatot kérni, hol látott volna erre példát? A családjában biztos nem.
2020. nov. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem szánalmas vagy .
2020. nov. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
77%

Az egesz csalad nem tud kommunikálni,borzasztó.

Akik csak a kérdezőt szóljak le, volt a csaladjukban sérült ember? Csak mert nekem van es ha valaki azzal allna elő hogy en tehetek róla bizony kiakadnek( aki nem el ebben fel sem.tudja fogni mennyire ranyomja a mindennapi eletre a bélyegét a helyzet, de tenyleg).

2020. nov. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 A kérdező kommentje:

23-as: vegyél vissza te a stílusodból, gyerekgyűlölő hülye. Mi nem volt világos abban, hogy én próbáltam udvariasan megbeszélni?


27-es, nagyon jólesnek a szavaid. Egy együttérző sorstárs.

2020. nov. 17. 11:46
 29/51 anonim ***** válasza:
87%

Elhiszem hogy rosszul esett, nekem is rosszul esett volna. Én is éltem át hasonlót. Nekem féltestvérem szólt be, hogy ha olyan beteg gyereke lett volna mint én (Crohn-betegségem van), akkor otthagyta volna a kórházban. Mintha kést döfött volna a szívembe. Nem kért bocsánatot. Azt néztem ki mondja. Nem te tehetsz a húgod betegségéről, ne hibáztasd magad.


Abban viszont kicsit durva voltál, ahogy a nagyiddal viselkedtél. Az idősek más generáció mint mi, nem tudnak bocsánatot kérni. A saját lelki békéd miatt tedd túl magad rajta, magadban bocsáss meg a nagyidnak, és a való életben is kérj tőle bocsánatot. Tudom hogy rosszul esik, de nehéz időket élünk, nem tudhatjuk mit hoz a jövő hét, vagy akár a holnap is. Ne legyél rosszban nagyiddal.

2020. nov. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
79%

"Az idősek más generáció mint mi, nem tudnak bocsánatot kérni. "


Hát akkor meg kell nekik tanítani.

2020. nov. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!