Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Illik-e/kell-e tartani a...

Illik-e/kell-e tartani a kapcsolatot olyan családtagunkkal, akit nem kedvelünk, csak azért, mert ő rokon?

Figyelt kérdés

2020. nov. 17. 15:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki szerint illik. Szerintem meg megvan a szíve joga mindenkinek, hogy azokkal tartsa a kapcsolatot, akikkel akarja / akik normálisan viselkednek vele. Ez alól kivételt képez sztem az, ha vkinek a saját 18 év alatti gyerekéről beszélünk, mert azt pont neki kellene nevelnie.
2020. nov. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
100%
Nekem például apámmal van egy kiállhatatlan viszonyom. Nem bírok vele egy légtérben megmaradni. Buta, kiabál, és mindíg is ilyen volt, gyerekként többször bántott. Külföldön dolgozott és a család utálta ha hazajött hétvégére ordibálni. Sokszor mondtam anyámnak váljon el, bármennyire is bután hangzik, de anyámnak szerettem volna a nyugalmát. Beteg lett, kapott egy strokot és utána pedig bőgéssé és önsajnálattá fordult az egész. Mondanom se kell milyen csodálatos apai mintát kapott a nálam évekkel fiatalabb öcsém, aki még mindig otthon lakik..lelki zsákutca..én menekültem amint lehetett. Egész gyerekkorom abból állt, hogy könyörögnöm kellett, hogy adjon 1500 Ft ot buszbérletre, hogy bejárhassak iskolába meg a pénz körüli vitát hallgattam éveken át, hogy anyukámat sakkban tartotta. Ha az ember hazamegy látogatóba annyit mond, hogy mennyek haza a picsába ahonnan jöttem. Nem éreztem soha nagya apa - lánya kötődést és ezek után se fogok. Nyilván nem is miatta megyek haza, hanem a többiekért. Szokott írogatni, meg hívogatni, csak módjával válaszolok... a szememben ő nem létezik és ez így van jól. Sajnálom, hogy nem kaptam egy rendes apa mintát, és ez sajnos kihat a jelenlegi életemre és rossz prákapcsolati döntéseimre is.
2020. nov. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell. Annak csak az a vége, hogy kötelező rokonlátogatás alatt jópofizik az ember, aztán ha vége van, akkor lehet megint szidni a másikat a másik háta mögött. Mindenkinek könnyebb, ha az ilyesmitől megkíméljük egymást.
2020. dec. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!