Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek megengedjük ezt a...

Szerintetek megengedjük ezt a fiunknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


45 éves anya vagyok, vagy két gyerekem, 17/F és 11/L. A férjem két évvel idősebb nálam. Nemrég halt meg az anyám. Elég ambivalens személyiség volt. Általában nagyon kedves, jószívű, de volt benne egy jókora adag mérgezőség is. Pl. amíg nem születtek meg a gyerkőcök, a házasságunkat is mérvezte, még a terhesség alatt is próbált rávenni, hogy keressek mást. A fiam születése után ezt abbahagyta, tőlem és a férjemtől is bocsánatot kért. Megbocsátottunk.


De a mérgező attitűdje azért megmaradt, és mostanában megtudtam, hogy a fiamon élte ki. Pl. ilyeneket mondott neki, hogy mennyi lemondással jár egy gyerek, meg ha volt egy rossz jegye, hogy akkor ne keserítsen már el engem és a férjem. A fiam nemrég hallott először arról, hogy mérgező ember, és azóta a nagyanyjára használja ezt a jelzőt. Olyan sérelmekért, amik kiskorában érték, de gondolom, most értette csak meg őket. Nem tartom őket objektíve égbekiáltónak (olyanok, amiket leírtam), de ha neki ilyen rosszul esett, nem fogom lenézni ezeket. Az anyám tőlem bocsánatot kért a mérgező viselkedésért, a fiamtól nem, aki azt állítja, szólt az anyámnak többször is, hogy mi van, de ő elbagatellizálta.


De a lényeg, a fiam kitart amellett, hogy nem akar eljönni a temetésre, hiszen ő megadta az esélyt a bocsánatkérésre, de az anyám csak elbagatellizálta a dolgokat, hogy megint megalázza őt, kvázi hisztisnek nevezve. A férjem nem kényszeríti a fiunkat, hogy jönnie kell, azt mondja, elég nagy ahhoz, hogy ennek a következményeit, ami mindenkinél más, megértse, és ha mégis gyászolna, tudja, hol van a sír.


2020. nov. 19. 09:23
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell mennie, ha nem akar, ez egyértelmű.
2020. nov. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem akar menni akkor ne menjen. Ne erőszakold.
2020. nov. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
85%
A nagyi nem érdemelte ki a fiad tiszteletét,márpedig a tiszteletet ki kell érdemelni.
2020. nov. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
54%

Annak tényleg nincs értelme, hogy veszekedés, cirkusz árán jöjjön el a temetésre.

Én annyit mondanék, hogy nem érdemes őrizgetni a haragot. Ha ő őrizgeti, nem a nagyanyjának árt vele (neki már úgyse tud), hanem elsősorban magának, másodsorban neked, akinek mégiscsak az édesanyja.

Ha ezek után nem jön, legyen az ő dolga. Viszont megmondanám, hogy ha bármelyik rokon, ismerős megkérdezi tőlünk, hogy ő miért nem jött, mi nem fogunk mentségeket keresni neki, hanem megmondjuk, hogy nagymamájától kapott korábbi sérelmei miatt nem akart eljönni. Aztán mindenki gondoljon, amit akar.


17 éves kamasz, akinek óriási az igazságérzete, és fekete-fehérben látja a világot. Majd 20 év múlva rájön, hogy hülyeség volt demonstratív módon távol maradnia a temetésről.

2020. nov. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
88%

"Viszont megmondanám, hogy ha bármelyik rokon, ismerős megkérdezi tőlünk, hogy ő miért nem jött, mi nem fogunk mentségeket keresni neki, hanem megmondjuk, hogy nagymamájától kapott korábbi sérelmei miatt nem akart eljönni. Aztán mindenki gondoljon, amit akar."


Értelmes ember csupán annyit mondana, nem akart jönni, mi pedig nem erőltettük.

2020. nov. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
94%

Elég nagy és értelmes már ahhoz, hogy el tudja dönteni mit szeretne.

Én nem erőltetném.

2020. nov. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
26%

Nem tartom helyesnek a fiad döntését, 17 évesen még nem látja reálisan és mindkét fél szemszögéből a dolgokat. Egy embernek - jobb esetben - csak egyszer van temetése, ami nem arról szól, hogy megbocsájtunk-e neki, vagy sem, hanem arról, hogy felülemelkedünk önmagunkon és egy embert, aki ráadásul közeli hozzátartozó, elfogadunk olyannak, amilyen volt, hiszen már nincs módja változni.

Most még nem tudja, de saját sértettsége, még ha számára jogos is, nem fog így begyógyulni, sőt idővel rosszabb lesz.


Persze, ne menjen, ha nem akar, de azért ezt elmondanám neki.

2020. nov. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem akar menni akkor nem megy.

De annak sincs sok értelme, hogy ráerőlteted, mert "illik". Ahogy ő tiszteletben tartja, hogy Te/Ti mentek akkor mint egy lány, aki elvesztette az apját akit nem szeretett kérlek, hogy Ti is tartsátok tiszteletbe minden kommentár nélkül, hogy ő nem akar menni.

2020. nov. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
90%
Elég nagy már, ha nem akar menni, hagyd, ne erőltesd,az rosszabb.
2020. nov. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonymousreview60 ***** válasza:
77%

A gyerek elég nagy, úgy tűnik elég pontosan érti a mérgező szülő fogalmát. Tilos kötelezni, hogy menjen a temetésre. A nagyanyja elb@szta a békekötést, ennyi.

Nekem nagyanyám kb. havi egyszer mondta, hogy "Hogy lehetsz ilyen hibás?" [féleszű, hülye] stb. Akkor és még sokáig nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, mert nem értettem, hogy ez baj. De az, és akkor is hat, ha nem hiszem. És ő is nem kissé mérgező volt. És túl ostoba is, hogy megértse, mi a baj ővele.

2020. nov. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!