Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek megengedjük ezt a...

Szerintetek megengedjük ezt a fiunknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


45 éves anya vagyok, vagy két gyerekem, 17/F és 11/L. A férjem két évvel idősebb nálam. Nemrég halt meg az anyám. Elég ambivalens személyiség volt. Általában nagyon kedves, jószívű, de volt benne egy jókora adag mérgezőség is. Pl. amíg nem születtek meg a gyerkőcök, a házasságunkat is mérvezte, még a terhesség alatt is próbált rávenni, hogy keressek mást. A fiam születése után ezt abbahagyta, tőlem és a férjemtől is bocsánatot kért. Megbocsátottunk.


De a mérgező attitűdje azért megmaradt, és mostanában megtudtam, hogy a fiamon élte ki. Pl. ilyeneket mondott neki, hogy mennyi lemondással jár egy gyerek, meg ha volt egy rossz jegye, hogy akkor ne keserítsen már el engem és a férjem. A fiam nemrég hallott először arról, hogy mérgező ember, és azóta a nagyanyjára használja ezt a jelzőt. Olyan sérelmekért, amik kiskorában érték, de gondolom, most értette csak meg őket. Nem tartom őket objektíve égbekiáltónak (olyanok, amiket leírtam), de ha neki ilyen rosszul esett, nem fogom lenézni ezeket. Az anyám tőlem bocsánatot kért a mérgező viselkedésért, a fiamtól nem, aki azt állítja, szólt az anyámnak többször is, hogy mi van, de ő elbagatellizálta.


De a lényeg, a fiam kitart amellett, hogy nem akar eljönni a temetésre, hiszen ő megadta az esélyt a bocsánatkérésre, de az anyám csak elbagatellizálta a dolgokat, hogy megint megalázza őt, kvázi hisztisnek nevezve. A férjem nem kényszeríti a fiunkat, hogy jönnie kell, azt mondja, elég nagy ahhoz, hogy ennek a következményeit, ami mindenkinél más, megértse, és ha mégis gyászolna, tudja, hol van a sír.


2020. nov. 19. 09:23
1 2 3 4
 31/32 Angel3000 ***** válasza:
31%
Szia, szerintem, fèlre kell most Tenni a règi dolgokat! A végtiszteletett igazából megadhatná a Fiad a Nagymamájának! Próbálj rá hatni!
2020. nov. 22. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Azóta megvolt a temetés, a fiam nem jött el, nem erőltettük. Köszönöm a válaszokat.

2021. jan. 17. 16:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!