Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Érti valaki anyám pápfordulatát?

Érti valaki anyám pápfordulatát?

Figyelt kérdés

Az anyai nagyanyám elég mérgező személyiség, szerintem még gonosz is.Szerencsére nem él velünk, de mivel imádja a húgomat, aki ötéves, gyakran átjön hozzánk.

Az elbeszélések alapján mindig is nagyon ellenezte a szüleim házasságát, anyám elmondása alapján ennek sok évvel ezelőtt kishíján válás lett a vége.

Mivel azonban a húgom is odáig van a nagyanyánkért (szegény kislány még túl kicsi ahhoz, hogy felismerje, milyen), a szüleim nem tiltják, hogy az öreglány átjöjjön, de tartózkodóak, ahogy én is.

Tegnap előttem elkezdte szidni anyámat, hogy szerinte könnyűvérű módjára hozzáment az első pasihoz, akinek kellett. Na ezt nem hallgattam, és azt mondtam neki, hogy milyen anya és nagymama ő, hogy az unokája előtt így beszél az unokája anyjáról... És hogy innentől a húgom előtt sem hallgatok, nem kockáztatom meg, hogy tönkretegye, kihasználva azt, hogy még csak ötéves. És kiparancsoltam a házból, verbális agresszió is kellett hozzá. A szüleim nem voltak itthon.


Anyám meg azt mondja, kérjek tőle bocsánatot, meg hogy tisztelethiány... Kiálltam mellette, mi ezzel a baj?


2020. nov. 25. 14:17
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
18/L vagyok.
2020. nov. 25. 14:21
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Jól tetted, hogy kiálltál mellette. Gondolom a "jajj nahát, ne legyen rossz viszony" jegyében "kelleme bocsánatot kérned".
2020. nov. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Kérdezd meg édesanyádtól, hogy az rendjén van, ha valaki egy 5 éves gyereket akar az a saját édesanyja ellen hangolni???

Kérdezd meg tőle, hogy ő inkább a saját anyját védi, mint a saját gyerekét?

Talán inkább a nagyinak kellene tőletek bocsánatot kérni, és nem fordítva. És talán valóban el kellene tiltani a kiskorút tőle.

Ezen gondolkodjon el édesanyád! Ne csak a saját anyja lelkivilágával és érzelmeivel törődjön, figyeljen oda egy kisgyermek lelkére is.

2020. nov. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
8%
Olyan dologban intézkedtél, amihez nem kérték a szüleid a segítséged. Gondolom tudják ők is, milyen a nagymama. Elég lett volna, ha elmondod nekik, amit mondott, majd ők eldöntik, mi a helyes.
2020. nov. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Jól tetted, afelől ne legyenek kétségeid. Anyádnak meg nézd el, hogy így reagált, mert mivel vele nőtt fel (gondolom), a mai napig gyerek az anyjával szemben. Az embernek pedig az anyjával szembeszállni az egyik legnehezebb dolog, legyen az bármilyen is.
2020. nov. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
25%
Kizavarni más házából (gondolom a szüleidé a ház) nem volt helyes. Ennyi erővel ők is kizavarhatnának egy vita során, hisz 18 vagy már.
2020. nov. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
97%
Ez egy olyan szituáció volt, amikor semmit nem ért volna el a kérdező azzal, ha megvárja, hogy a szülei hazaérjenek.
2020. nov. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván rászól, hogy hagyja abba, átmennek másik szobába a kistesóval stb. Akár mondhatja ott az öreg előtt is a kicsinek, hogy Nagyi butaságot beszél, ne hallgass rá. stb
2020. nov. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Kiálltál anyád mellett helyette. Én is megtettem apámért, nyagyapámmal szemben. Sosem bántam meg.
2020. nov. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyám panaszkodott állandóan az anyósára (nevelőfaterom anyja), szidta, átkozta, veszekedett vele, hozzáteszem valahol jogosan. De mikor egyszer kiálltam érte, bezavart a szobámba, hogy ne szóljak bele, mit képzelek magamról. Persze utána jött be megint panaszkodni hozzám.
2020. nov. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!