Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan legyen jó kapcsolatom...

Hogyan legyen jó kapcsolatom a rokonaimmal, ha mindig igyekeznek rossz érzéseket kelteni bennem és összeugrasztani az unokatestvéremmel?

Figyelt kérdés

Egyke vagyok, a szüleim elváltak már nagyon régen. Anyámnak van egy öccse, az én nagybátyám. Neki egy lánya, aki az én unokatesóm. Valamiért anyám mindig többre tartja a csajt és nem értem, hogy miért. Nem is az ő gyereke. Mindig próbálnak bennem rossz érzéseket kelteni, hogy megutáljam őt. Legutóbb amikor egyetemre mentem, akkor a nagybátyám azzal hozakodott elő, hogy majd az ő lánya sokkal jobb egyetemre megy majd, mint én. Erre annyit mondtam, hogy sok sikert hozzá. Nem tudott vele mit kezdeni. Gyerekkoromban is mindig igyekeztek bennem rossz érzéseket kelteni. Például olyanokat mondtak nekem, hogy érdemes az unokatestvéremmel jóban lennem, mert tele van pénzzel már most és én rá leszek szorulva. A kiscsaj is mindig fitogtatta, hogy ő mennyivel jobb, meg minden. Amikor szóvá tettem, hogy azért álljon meg a menet, mit képzelnek magukról, akkor megkaptam, hogy féltékeny vagyok a lányra. A kapcsolatot egy ideje megszakítottam, már anyámmal beszélnek kizárólag. Ritkán vannak jófej megnyilvánulásaik velem szemben, de ha beszélgetésbe kezdünk, abban nincs bocsánat. A beszélgetés 80%-a az unokahúgom dícsérgetéséről szól, 15%-a célozgatás rám és a dolgaimra úgy, mintha azok huszadrangú semmiségek volnának, 5%-a pedig a kollégák kiröhögése és szidása részükről. Anyám ugyanez. Beszélgettünk, aztán valami vita alakult ki, majd hozzávágta a fejemhez, hogy nem szeretem őt sem meg a rokonaimat sem. Hát mondom, én nagyon sokáig megpróbáltam, de ha nem vagyok megbecsülve, akkor nem kell csodálkozni azon, hogy leszarom őket. És akkor ezt a mondatot figyeld:

"Hát egyébként nem akartam eddig mondani neked, mert TUDTAM, HOGY NEKED FÁJNI FOG ( 😂😂de azért a pofámba vágja) de az unokatesód (jaj 😂 már megint?!😎) perfekt beszél angolul, meg mittomén mit mondott még, és kanadaiakkal beszélget angolul...PERFEKKKTÜLLL.


Én erre így, mondom ok. És? Erre megint megkaptam, hogy féltékeny vagyok. 😉🤗 Mondom honnan veszed, hogy fáj? Vagy ha szerinted fáj, akkor miért vágod az arcomba? És akkor még annyit mondtam, hogy a szeret vagy nem szeret problémán nem kell csodálkozni, ha mindig megkapom hogy féltékeny vagyok és egy darab szar, akkor mit kellene szeretnem rajtatok? És rendesen mosolygott ezen, kipirult, kifejezett jól érezte magát attól, hogy kiakadtam.


Valaki elmagyarázná nekem, hogy ez mind ami évek óta jelen van a családunkban, az lényegében mi a f%sz? És miért vagyok mindig provokálva? Mindenesetre annyit már elértek vele, hogy utálom őket és nem beszélek velük, csak ha muszáj.


2020. dec. 3. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mi a bajuk veled.

Te nem vagy annyira szorgalmas, mint az unokatesód? Sajnos ez elég sok családban meg van, hogy a szülők versengenek egymás közt a sogornokkel pl h kinek okosabb, tanultabb a gyereke.

Én csak az érettségiig jutottam el,igaz levelező, De munka mellett. volt aki azt mondta a családból, hogy minek csinálom, úgyse fog menni.

Mondta ezt, akinek 8.általánosa van.

Szerintem ne ragaszkodj az olyan emberekhez, akik csak lehuzni próbálnak és alábecseulnek. Sajnos ma már csak is magadra szamithatsz!

2020. dec. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most az a bajuk, hogy nem szeretem őket. Anyámnak megmondtam: "Igazad van. Tényleg nem. De nincs min csodálkozni." 😆
2020. dec. 3. 16:01
 3/7 A kérdező kommentje:
Régebben amikor megkérdeztem, akkor tagadták, hogy bármi bajuk van velem. Azt mondták, csak hülyéskednek.
2020. dec. 3. 16:04
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy könnyen írom, de ezt engedd el. Mit tudsz tenni, ha különbséget tesznek te és az unokatesod között? Téged kellene, hogy el fogadjanak. Anyukádat pedig nem értem. Büszkének kellene lennie inkább Rád. 😏 Úgy látom többet és többet vár el tőled? 🤷‍♀️
2020. dec. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tőlem azt vár el, amit akar. Engem nem érdekelnek az elvárásai. Én már megmondtam, hogy vagy elfogad engem úgy, ahogy vagyok, vagy békén lehet hagyni.
2020. dec. 3. 16:09
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint mégsem fogadnak el.

Lépj át anyukádon is.

2020. dec. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Titkon versenyzik a 2 tesó, hogy kinek a gyereke a jobb? Elég szánalmas. De az ilyen beképzelt, pénzes sz#rkupacok a legszegényebbek ha érted mire gondolok. Ne foglalkozz senkivel! Éld az életed ahogy neked tetszik. Az jobban fáj ha érdektelen vagy az ilyen majmoktól.
2020. dec. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!