Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha egy nagybácsi vendégségbe...

Ha egy nagybácsi vendégségbe jön ebédre (minden nap), akkor neki vagy nekem kell köszönnöm először? 18f

Figyelt kérdés

Anyukám részéről van a 60 éves nagybácsi (róla tettem fel kb. 3 hete egy kérdést: https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke.. ), aki napi szinten jön ebédelni hozzánk. A mai nap is a földszintre (a szobám az 1. emeleten van) mentem ebédelni, együtt a "családdal". Mielőtt megkérdeznétek, apám külön él nélkülünk már régóta. A nagybácsimnak nem köszöntem lent, pedig várta, hogy én köszönjek előre. Csak annyit mondtam, hogy jó étvágyat mindenkinek.

Anyám elkezdett hisztizni az asztalnál, hogy miért nem köszönök a nagybátyámnak, milyen neveletlenül viselkedek.

Mivel napi szinten találkozok a nagybátyámmal és kb. 5-6 órát tölt itt nálunk mindig, ráadásul a bejelentett lakcíme is itt van nálunk, úgy gondoltam, hogy nem köszönök neki minden egyes nap.

Miért is? A nagybátyám nem tisztelt meg egyszer se azzal, hogy viszont üdvözöljön nekem. Gondoltam ha így állunk, én is meg tudom mutatni a flegma oldalamat.

Anyám nekem pampog a neveletlen viselkedésről, mikor a bátyuskája odaböfög, odafingik és trehány módon eszi meg az ebéd részét. A hülye, gusztustalan viccein és a rikácsoló énekén pedig jót röhögnek, főleg anyám és a mostohaanyja.



2021. jan. 20. 12:08
A kérdező szavazást indított:
Ebben az esetben többet ne ebédelj velük egy asztalnál!
Le kell nyelni ezt a békát, az ebédnél mindig te köszönj először, udvariasan, akár viszonozza, akár nem.
A nagybácsinak (a vendégnek) kell köszönnie először.
80 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%
A fiatalnak kell elsőnek köszönni az illem szerint.
2021. jan. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
80%

Mi az, hogy nem köszönsz neki minden nap? Nehezedre esik? Sokba kerül? :D

Amikor otthon éltem még, akkor is mindig köszöntem a szüleimnek is.

2021. jan. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%
Gondolom anyukádnak nem jelent gondot azt mondani, hogy jó reggelt, akkor neki se legyen.
2021. jan. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%
Ha ő már ott van, akkor neked kell előre köszönni, ha ő jön be, akkor neki.
2021. jan. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%
"úgy gondoltam, hogy nem köszönök neki minden egyes nap" - micsoda pitiáner hozzáállás! MINDIG köszönök a velem egy háztartásban élőknek: reggel, este, ha valaki elmegy vagy hazajön stb., még a háziállatoknak is!
2021. jan. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
74%

Én mindig mindenkinek köszönök reggel/este, ha valaki elmegy otthonról, hazaér stb.


Nem is igazán értem a kérdést.

2021. jan. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
79%
Nem értem én sem. Beleszakadnál abba, hogy "Szia, Lajos bácsi" ?
2021. jan. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
62%
Nem azért köszönünk, mert a másik is köszön. Ez mondjuk, hogy ő nem köszön, az az ő baja.
2021. jan. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%

Tehát ha ott van már akkor, amikor te mész enni/inni akkor te köszönsz, hiszen akkor érkeztél meg, hiába ő van nálatok.

Ennyi erővel mondjuk egy eladónak se köszönj, mert mondjuk mész minden nap.

Hétfőn köszönsz neki és ossza be egy hétre? :D

Ha te mondjuk már ott vagy az asztalnál/konyhába stb amikor ő megjön, akkor ő köszön előre, hiszen ő jött.

Amúgy:

belépsz valahová - köszönsz -

elmész valahonnan - köszönsz -

Ha többször mész ugyanoda és ugyanazzal találkozol, akkor is köszönsz, hiszen mondjuk, ha szeretnél valamit egy illetőtől és 16X már köszöntél, 17szerre nem büföghetsz neki...

A flegmaság amúgy nem egyenlő a bunkósággal, csak mondom.

2021. jan. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
39%
Ne köszön ennek a nyomorultnak egyáltalán.
2021. jan. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!