Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért viselkedik velem így az...

Miért viselkedik velem így az unokahúgom?

Figyelt kérdés

Közte és köztem 1 év korkülönbség van. Egész gyerekkorunk óta jóban voltunk.

Mióta felnőttünk, dolgozunk, kapcsolat, család, gyerekek azóta kezdett el furcsán viselkedni.

Folyamatosan belém kötött, kezdve onnan, hogy nekünk nagy esküvőnk volt a férjemmel, ő erre biztos nem költene és milyen hülye vagyok.

Nekem volt fogadott orvosom mikor terhes voltam, akkor is folyamatosan a semmiből beszólogatott, hogy ő erre nem költene mert szerinte hülyeség. Utána sokszor a szülés miatt bántott, hogy én nem szültem mert császármetszés volt és emiatt a gyerekem se fog kötődni hozzám.

Mikor a házunkat építettük akkor is csak a negatív oldalát mondogatta, hogy majd jól bele bukunk a hitelbe amit felvettünk.


2 évig meg is szakítottam vele a kapcsolatot, nem beszéltünk egyáltalán.

Pár hónapja megkeresett, bocsánatot kért a viselkedése miatt. Újra elkezdtünk beszélgetni, találkozni. Nagyon jó volt, úgy láttam, hogy tényleg megváltozott.

Viszont az elmúlt hetekben újra elkezdte a kötekedést.

Én miért nem járok egyedül a gyerekekkel boltba, miért online rendelünk, látszik milyen lusták vagyunk.

A mosogatógép, szárítógép szar, semmit nem ér, neki ne magyarázzam meg, hogy jó (hozzá teszem, ezt úgy mondja, hogy neki nincs).

Nekem miért nem jó a Lidls pelenka, a nagyobb gyereknél azt használtam.


Most pár példát írtam, hogy ilyen.

Egyszerűen nem értem miért csinálja.

Tudom, kerdezzek rá. Megtettem, megkérdeztem mi a baja velem.

Azt mondta semmi, csak megváltoztam.


2021. jan. 24. 19:23
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
59%
miért ennyire fontos számodra az unokahúgod véleménye? semmi más társaságod nincs?
2021. jan. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%

Vannak emberek, akik akkor érzik "valakinek" magukat, ha folyamatosan önmaguknak bizonyítanak olyan módon, hogy elkezdenek önmaguk előtt mást lenézni, megvetni. "te így, bezzeg én tudom jól", "borzalmas amit csinálsz, de bezzeg én a tutit tudtam mindig is" stb...

Illuzorikus, hamis önbizalmat igyekeznek szerezni ilyen típusú emberek azzal, hogy másokat megpróbálnak lehúzni. Kisebbségi komplexusuk van.

2021. jan. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
92%
Irígy és kisebbségi komplexusa van. Jobban éltek mint ők ill. a pákapcsolata rendben van? Lehet nincs ezért rajtad éli ki a frusztrációját.
2021. jan. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
88%
Mert elöntheti a büszkeség az egóját és nem kell a sz*r életével foglalkoznia, amikor téged tüntet fel negatív színben. Szerinted miért anyagi dolgokat hoz fel mindig? Majd megeszi az irigység a jómódotok miatt.
2021. jan. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
89%
Egyértelműen az irigységet mondanám.
2021. jan. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
7%
Mert nő.
2021. jan. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Savlekotő ***** válasza:
83%

Irigy rád ez látszik,kéne a frásznak a negatív kapcsolat,rúgd le magadról talál mást akit ekézhet mert szar az élete amit épp rád vetít ki.

70F

2021. jan. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
89%
Amiket felsorolt (és megkritizált) - fogadott orvos, mosogatógép, szárító -, azokat ő is mind-mind szeretné magának. Irigy.
2021. jan. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
98%

"Utána sokszor a szülés miatt bántott, hogy én nem szültem mert császármetszés volt és emiatt a gyerekem se fog kötődni hozzám."


NA innentől töröltem volna, végleg.

2021. jan. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
98%

"Tudom, kerdezzek rá. Megtettem, megkérdeztem mi a baja velem.

Azt mondta semmi, csak megváltoztam."


Semmi gond nincs veled kérdező. Az unokahúgod szimplán féltékeny, a helyzetetekre, a pénzetekre. Ott szokás ez a proliság, hogy "jujj, a mosógatógép hülyeség, semmire nem jó, csak lusta vagy, jujj, minek a nagy esküvő".

Annál jobban érzi magát minél többet bánt, minél jobban leszólhat titeket. És hidd el, ilyen xar a természete, és ilyen is marad. Ezekből ezt nem lehet kinevelni. Nekem anyai ágon az egész családom ilyen. Akármit vettünk, tettünk párommal "hát én biztos nem adtam volna ki annyi pénzt, hát igen, jó ez, DE..." stb, napestig folytathatnám. És ők vallják, hogy ez nem bántás, csak őszinteség. Tudtommal viszont nem bántjuk a szeretteinket olyanokkal, amik nekik jók, csak nekünk nem tetszik (és igen, egy egyszerű nappali szekrénysort is tudnak ócsárolni, holott semmi közük hozzá). Neked szerencsére csak az unokahúgod ilyen. Rázd le. Hidd el, a hátatok mögött is saraz titeket.

2021. jan. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!