Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért tér el ennyire a vélemén...

Miért tér el ennyire a véleményem a keresztanyámmal és hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

Sokszor felvettem neki a terveimet amiket meg akartam valósítani vagy is meg szeretnék majd a jövőben, de nagyon negatívan áll hozzá és sosem volt olyan, hogy támogatta volna vagy nem mondott volna valami mást.


1.Elsőként telefontémában nagyon más sajnos, mert szerinte bőven elég lenne egy olcsóbbik telefon amiket úgyis 1-2 évre terveznek de nekem nagyon tetszenek az Iphone telefonok ami volt nekem 2 is és mindkettőt legalább 3 évig tudtam használni csak annyi gond volt, hogy lelassult meg leejtettem de nekem sokkal kényelmesebb volt mint bármi más android telefon. Azok nekem nem álltak kézre meg appok leálltak stb. Meg jelenleg tervezek beruházni egy drágább Iphonet főleg a mérete miatt imádnám. Keresztanyám szerintem sokkot kapna ha látná az árát de nekem megérné mert ezek tényleg több évig jók és méretileg nincs nagyon sok kis telefon. Viszont ő valamilyen olcsóbb telefont akar nekem venni de én megdolgoznék az iphonet csak félnék, hogy megsértődne ha nem hallgatnék rá.


2.Szeretném még amíg fiatal vagyok szőkíteni vagy legalább valamilyen vidám színre festeni a hajamat, korábban volt szőkítve, festve és talán ezért nem szeretné ha tovább roncsolnám, de most már új hajszálak nőttek ki és szerintem simán bírná még meg szőkeként voltam sokkal boldogabb meg az passzolt hozzám, sokan dicsérték. Itt is félek, hogy kiborul ha tudta nélkül befestem bár többször elfogadta, hogy befestettem régen és semmi.

3.Szeretnék gamer számítógépet, mert mostanában nagyon játékosnak érzem magam és sosem szerettem a laptopokat. De ő szerint egy használt laptop megérné mert de nekem PC kéne nem laptop, ezt talán sikerült vele megértetnem de mindig az olcsóbb cuccokat nézi inkább.

4.Szobámat teljesen átalakítanám, lebontanám a nagy szekrényeket és másokat raknák fel, de ő nem szeretné mert az egyik szekrény nagyon pakolós és ilyet ritka találni, másik meg ilyen toló ajtós ami szintén ritka de csak egy keret ami már kezd szét esni és eltakarja a fél szobát régen úgy voltam vele, hogy jó de már nagyon utálom. Mondta, hogy tartsam meg mindet de én új szobát szeretnék kialakítani az új igényeim szerint.


Szóval ritkán találkozunk de viszonylag jó kapcsolatom van vele ezeket leszámítva, már felnőtt vagyok és ezért tényleg nem irányíthat de rosszul esik néha, hogy ennyire máshogy látjuk a dolgokat és az ötleteimet inkább az ő elképzelése szerint alakítja.

Szeretem őt meg sok mindent vesz nekem, sok helye megyünk közösen, csak kicsit félek, meg bűntudatom is lehet ha ezeket a tudta nélkül teszem bár általában bele törődik de akkor is rossz néha. Én nem nézem sosem, hogy mi olcsóbb vagy mennyivel jobb ha használt vagy mi hanem én a azt nézem amit szeretek. Hogyan értessem meg vele ezeket a dolgokat, vagy hogy kezeljem? Ti mit tennétek? 21L



2021. febr. 11. 03:27
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, hogy hány éves a keresztanyám, de nekem is van (egy igen öreg) családtagom, aki szintén mindenből az olcsóbbat nézi és például egy mosogatógép megvételét(mint első) is teljesen fölöslegesnek tartja. Szerintem ez részben a régies nevelésének és az akkori életkörülményeknek köszönhető, manapság sokkal fogyasztóbb életet élünk, rengeteg megjavítható dolgot kidobunk és újat vásárolunk. Régen nem így volt, neki nem ez a normális, ezért van más véleményen, lehet a te rokonoddal is hasonlóan van. De az is lehet, hogy nem áll úgy anyagilag (én ezt nem tudhatom), hogy ennyi újítást megengedhessen, azért nem támogat bennük ennyire. Bár ha ezeket teljesen egyedül megtermelt pénzből finanszírozod majd, akkor ez valószínű.


Szerintem leginkább az a baj, hogy neki ezek a dolgok nem olyan fontosan, mint neked ezért neki nem is érnek annyi pénz, mint számodra. Ebből kifolyólag sokallja őket és nem érti hogy miért dobsz ki érte annyit. Például te se vennél rengeteg pénzért egy mindennel felszerelt grillt, ha tudod, hogy évi egyszer fogod használni maximum.

2021. febr. 11. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
keresztanyád** (első sor)
2021. febr. 11. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
valószínűtlen* (1.bekezdés utolsó szó)
2021. febr. 11. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Teljesen jókat írsz.

Amúgy van rá pénzem, sőt sosem kértem őt, hogy bármit is vegyen meg helyettem amire az ötleteimhez kell csak felvázoltam neki. De lehet ezek után kevesebb dolgot fogok elmondani neki és utána már úgy is mindegy. De például a szőkítés nem kerül sokba sőt teljesen megfizethető de mégis úgy látja, hogy csak roncsolom a hajam de sosem volt gond szőkeként, annyi fiatal lányt láttam manapság szőke hajjal akiknél látszott hogy nem azok eredetileg és annyira hiányolom azt a frizurát. Meg amíg fiatal vagyok szeretném kihasználni hogy sok hajam van és amíg tudom szőkíteném, persze mértékkel de sokan dícsértek a szőke hajam miatt. Ezért is szerentém vissza hozni. Laptopnál nála csak alap dolgokra használja csak nekem viszont játékokhoz kéne a gamer pc ami igaz drága meg hát nagy monitor kell nekem nem a picike laptop képernyő. ő máshogy láthatja a dolgokat, na de még mindig nem tudom hogy kezeljem a dolgot :D.

2021. febr. 11. 04:49
 5/32 anonim ***** válasza:
91%
Ezt a kérdést már feltetted egyszer és akkoris el lett mondva, hogy köze nincs ahhoz, hogy te mit teszel vagy mit veszel.
2021. febr. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
18%
Próbáld meg talán elmagyarázni neki, hogy mit milyen indokkal teszel. Hogy az a monitor azért éri meg neked jobban, mint egy olcsóbb használt mert.... Talán úgy megérti. A hajad színéhez pedig nem hiszem, hogy különösebben köze lenne. A te hajad, olyanra fested, amilyenné szeretnéd. Egyszerűen mondd el neki, hogy befested, mert be akarod, jobban érzed magad tőle. Valószínűleg meg fogja érteni. Azt pedig, hogy nem egyezzik veled a véleménye egyszerűen fogadd el. Sokan vagyunk és különbözőek, természetes, hogy nem gondolja mindenről ugyanazt, mint te? Mi evvel a baj?
2021. febr. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a keresztanya elég távoli rokon ahoz,hogy a mindennapi èletedbe ne engedj neki bekeszólást.

Nem ő nevel,nem az ő kenyerét eszed, igazából csak

2021. febr. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
csak 1 véleménykén kell tekinteni arra amit mond.
2021. febr. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy olvastam először azt hittem, hogy vele èlsz. Vannak olyan emberek, akik fèltènyekek, hogy màs megtudja venni azt amit ő nem. Egyszerűen hagyd figyelmen kívül. Nem is èrtem miért hallod meg amiket mond. Semmi köze a te pènztàrcàdhoz.
2021. febr. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
85%

Jezusom. A helyedben a teljes nevet is elfelejtettem volna a keresztenyadnak. Minek szamolsz be neki ezekrol? Mi koze az eletedhez jezusom..? Nem kell egyutt elned vele. Mi ez hogy beletorodik!?


21 vagy ember felnott de 11 eves kislany modjara viselkedsz uram isten. En csak 4evvel vagyok nalad idosebb de helyetted szegyellem magam hogy huszoneves felnott no kisgyerek modjara beszamol rokonainak meg azzal torodik ki mit szol..

2021. febr. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!