Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért zavarja a rokonaimat,...

Miért zavarja a rokonaimat, hogy jól keresek pályakezdőként, mikor tanultam érte eleget? Miért nem tudnak velem örülni?

Figyelt kérdés

Nem szülőkről van szó, ők maximálisan támogatnak és büszkék. Nagybácsi, nagynéni, nekik a házastársaik, unokatesó, keresztszülők...

Sokat és eredményesen tanultam, keresett szakmát, Ausztriában is sikerült elhelyezkedni, így elég evidens, hogy viszonylag már így az elején jól keresek. Azóta öröm helyett folyamatos beszólogatást kapok, hogy bezzeg ők X év munkaviszony után, húzzák a szájukat mindenre. Pedig én magamtól nem is beszélek erről, de folyamatosan kérdezgetnek, főleg anyagi természetű dolgokat (fizetés, béren kívüli juttatások, milyen lakást kaptam stb.), véletlenül sem arról, hogy milyen a munka, hogy tetszik, hogy haladok a nyelvtanulással, amit kért a munkáltató vagy bármi hasonló... Miért csinálják ezt, valamint mit tegyek én, hogy álljanak le? Nem akarok durva lenni, de nagyon zavaró kezd lenni.


2021. febr. 27. 00:02
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
92%
Irigy prolik. Aki nem felemel a szavaival, ellenben próbál lehúzni, azt ki kell nevetni és kész. Főjenek a levükben, te légy büszke! Akkor is, ha családtag. Egy sikeres ember sem viselkedik így, mint a rokonaid.
2021. febr. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell unos-untalan összejárni nagynénikkel, nagybácsikkal és azok családjával.

Ha egy évben egyszer-kétszer találkozol vele, akkor

a) kisebb az esély, hogy erről akarjanak beszélni veled;

b) ha netán mégis így lenne, kevésbé idegesít, mert ritkábban találkozol velük.


Amúgy, ha nagyon beszólogatnak, én rájátszanék és húzni kezdeném őket. Gúnyos mosollyal mondanám, hogy vannak ügyes és tehetséges emberek, meg vannak ügyetlenek és tehetségtelenek. (Voltaképpen ez igaz is: ezért keresel te többet náluk.) Vagy azt mondanám: "Láttátok, hogyan csináltam, tessék, lehet utánam csinálni ugyanezt."

Aztán akkor majd megsértődnek és többet nem kérdeznek. :-)))))))

2021. febr. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
87%

Irigység van bennük az biztos.

Viszont szerintem őket az frusztrálja, hogy itt MO-n ilyen szar béreket kapni X ledolgozott év után, mellette a munkavállalók bérét/adóját lenyúlják a köcsögök....


Egyébként gratulálok neked! :) így tovább!

2021. febr. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Sűrűn találkozunk, mert nagyon közeli kapcsolatban állok a dédimmel, aki 98 éves és szeretnék vele sok időt tölteni, mikor lehetőségem nyílik, megyek látogatni. Ők is gyakran nála vannak, mert egy utcában élnek.


Hármas, köszönöm szépen, kedves vagy! :)

2021. febr. 27. 00:36
 5/23 anonim ***** válasza:
62%
Itt Magyarorszagon mindenki ilyen. Ha mar nem ehezel hónap végén, el tudsz menni nyaralni, tudsz venni 1-2 nagyobb dolgot, akkor maris pofaznak a hátad mogott es elkonyvelnek sznob kocsognek. Az nem szamit amugy, hogy tenyleg megdolgoztal erte es megerdemled. Bar ha mondjuk orokolted vagy ilyesmi, arrol sem tehetsz. Lassan mar azok vannak kinezve, akik jol élnek, es nem szegények.. Persze akik bekepzeltek, flexelnek vele, azok megerdemlik, de ha csak ugy alapjáraton sok pénzed van, es ennyi miatt utalnak, az csak irigység. Gratulálok egyebkent! 🤗
2021. febr. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
49%

Esetleg olyan időpontot nem tudsz kifogni dédinél, amikor kettesben vagytok?

Ezen felül csak a kettest tudom erősíteni, hogy én is húznám az agyukat.

2021. febr. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
4%

Bmeg itt nyígsz a gyakori kérdéseken ahelyett hogy rendelnél egy csomó pizzát és együtt megennétek. Pl. Vagy hasonló nem jut eszedbe? De mégis hogy? Mikor én sokkal jobban kerestem mint a rokonaim az első volt hogy meghívtam őket, és barátokat is. Aztán itt nyígnak 1 2 3 hozzászóló is hogy ki az irigy. Nem irigy embereknél ez alap hogy ha neki van épp, ad másoknak.

De ez az itteni VILÁG IRIGYEINEK kínai...

2021. febr. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen mindegy, hogy ahogy a 7-es hozzászóló javasolta, meghívnád őket pizzára vagy sem. Az irigy emberek ettől még irigyek maradnak, sőt elkezdenek majd kölcsönkérni tőled, ha látják, hogy neked nem számít a pénz, mert magyar szemmel jól keresel.

Sajnos ilyenek a magyarok, de a török, orosz, kínai is ilyen.

Én külföldön törökökkel éd szlovákokkal dolgoztam együtt, ők meg tudtak volna ölni, amikor kiderült, hogy én egy órával többet dolgozom naponta és ezért pár euróval többet kapok. Szóval az én műszakom egy órával hosszabb volt. Ez nem magyar sajátosság. Az, hogy a családodban vannak ilyen emberek, az egy szomorú dolog. Ha nem tudnak örülni a sikerednek, az őket minősíti.


Ausztriában a minimalbér annyi, mint Magyarországon egy jobb fizetés. Gyakorlatilag lehetsz minimálbéres munkás Ausztriában és még úgy is lesznek irigyeid Magyarországon. Ez ellen nem lehet mit tenni, csak megszakítani a kapcsolatot velük, mert előbb utóbb elkezdenek kölcsönkérni, a hátad mögött képzelheted miket mondanak rólad, ha a szemedbe se tudják visszafogni az irigységüket.


Más téma: vagy egy rokonom, aki nyugdíjas, kb. 200ezer a nyugdíja, egy olyan vidéken, ahol 140-160 ezer már jó fizetés, de szerinte ő megérdemli a 200-at, mert évtizedekig ült egy irodában. Ugyanez a rokon a külföldön dolgozókra megjegyzéseket tesz, mert annyi pénzt keresnek, mint a pelyva és ettől szerinte beképzeltek. Egy angliai vagy németországi minimálbér is TÚL sok pénz szerinte azoknak a magyaroknak, akik ott dolgoznak. Tehát ő helyi szinten jobban él nyugdíjasként, mint a teljes állásban dolgozók azon a magyar vidéken, de aki külföldön szerencsét próbálókat utálja. Mivel én is külföldre kerültem, gondolom rólam is van véleménye, ezért is szorítottam a minimálisra a kommunikációt vele.


Kérdező! Éld az életedet, ne próbálj a rokonaidnak megfelelni mindenben, úgyse tudsz.

2021. febr. 27. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
97%

Az ilyen emberekben alapból van egy frusztráció amiatt, hogy nem úgy élnek ahogy azt gyerekként elképzelték és te remek alany vagy akin ezt ki lehet tölteni.

Én is ezt tapasztalom, 15 éves koromtól kezdve dolgozgatok és takarékoskodom (fűnyírás, takarítás...stb. amit egy gyerek is meg tud csinálni aztán diákmunka).

25 éves vagyok, és 7 millió önerővel vettem lakást, ezt az utóbbi években sikerült összespórolni kemény munka árán.

Érdekes módon a rokonságban csak a bezzegelés megy; bezzeg a xy már 30 éves és még mindig albérletben van stb.

Én mindig azt felelem, hogy lehet utánam csinálni.

Csak így tovább, had irigykedjenek, gratulálok neked és örülj neki, hogy van mire irigykedniük, szép teljesítmény!

2021. febr. 27. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
8%

Ja biztos kipróbáltad... Ezek egy nyamvadt petrákot nem fizetnének a rokonaiknak, vagy ha igen akkor várják vissza. Ismeritek egyáltalán az irigy szó jelentését a húgy agyatokkal? Az irigy azt jelenti hogy neked van és nem adsz másoknak.... :) négy44 :)

Fordítva ültök a lovon. Már gyerekkorban megtanultuk hogy az irigy nem ad oda semmit ami neki van... De most néhány köcsög ezt kifordította és elterjesztette fordítva. Írók is..... Igen sikerírók is....

Az irigyek ti vagytok.

Nyilván irigységetekben ezt is le fogjátok pontozni, ezzel magatokat minősítitek még irigyebbé :)) Attól ti még olyan sárga irigyek maradtok hogy messziről világítotok :) Én meg megtiszteltetésenk érzem a ti negatív szavazataitokat. Ilyenektől kitüntetésnek veszem :)

2021. febr. 27. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!