Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A mikor lesz barátod/barátnőd...

A mikor lesz barátod/barátnőd kérdésre mik a legjobb válaszok?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, sosem volt tartós kapcsolatom, talán mert olyan a személyiségem, talán mert nem találkoztam még olyan emberrel akivel letudnám élni az életem, vagy legalább az életem egy hosszabb szakaszát (jelenleg már az utóbbival is elégedett lennék)


Ennek ellenére akadt már néhány hónapokig tartó románcom, de én ezekről nem nagyon tájékoztatom a szűkebb családot sem, néha a testvéremnek elmondtam, de úgy pont ezért hallgatok mert megvárom, hogy mi sül ki belőle.

(külön élek a szüleimtől, így nem is nehéz "titkolni")


A legutóbbi partneremmel véletlen találkozott apukám is, így azt a szűkebb család minden tagja megtudta.

Ez 1 éve volt, azóta is havonta egyszer megkérdezi valaki, hogy mi van vele...holott már akkor megmondtam, hogy lezártuk életünk történetét mikor ez megtörtént.

A tágabb családról meg már nem is beszélek...tök jól érzem magam családi körben, de kivétel nélkül mindig megkérdezik, hogy na mi van a szerelemmel?

Van nagynéni aki még fejtágítást is tart hozzá, hogy miért fontos hogy legyen valakink, meg hogy nem e a saját nememhez vonzódok stb...


Idegesítő nagyon, mert nekem egy ilyen hónapos kapcsolat végénél nem az fáj, hogy elhagyott/véget ért azzal a bizonyos személlyel a történet, hanem az hogy még egy ember akit képtelen vagyok magam mellett tartani, a saját kudarcaimként élem meg ezeket.

Amikor pedig megkérdezik akkor egyszerre dühít és elszomorít a kérdés.

A "semmi" válasz további kérdéseket szül, és mintha egy sajtótájékoztatón lennék.

Sok rokon van, sokan teszik fel a nagy kérdést. Szeretek velük találkozni, velük lenni, de egyszerűen már stresszel hogy mikor teszik fel a kérdést, mikor jönnek a megvető pillantások és így tovább.

Gondolom nem egyedül vagyok ezzel, és érdekelne, hogy van e olyan válasz ami úgy véget vethet ennek a kérdéssorozatnak?


A meleg vagyok az biztos sokkolna mindenkit, és talán a hónapokig tartó emésztés idejére csönd lenne, de ezt nem merem bevállalni.

Viszont bármi más legyen az sokkoló, legyen az trollkodás, legyen bunkó, legyen normális válasz, de ha segíthet érdekelne :)



2021. márc. 6. 14:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Akkor elmondod hogy olyan kibírhatatlan személyiséged van hogy senki nem marad meg melletted
2021. márc. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%

Van egy ilyen ismerősöm, soha nem tudott egy nőt se maga mellett tartani, mindent olyan görcsösen akart. Aztán pár éve, 36-37 évesen megismerkedett egy tengerparti nyaralás során élete szerelmével. Mindenki le volt döbbenve, amikor bemutatta a srácot, aki 11 évvel fiatalabb és hát ugye nem nő.

Nem Magyarországon élnek, úgyhogy össze is tudtak házasodni.

2021. márc. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
41%

Az elso ket valaszolo teljes zsakutca :D


Ne foglalkozz vele, elegge elszomorito, hogy a mai vilagban a legtobb embernek semmi mas celja, csak tarsat talalni.


En kicsit mas okbol mint Te, de szinten csak par honapos kapcsolatokkal operalok. Egyszeruen tudom, hogy nem tudnek huseges maradni, jol erzem magam veluk, de biztos vagyok benne, hogy nem akarnek egy eletet leelni veluk. Ezert ahelyett, hogy megcsalnam oket, megmondom, hogy vagy legyunk masokkal is, es legyen ‘baratsag extakkal’ vagy hagyjuk a dolgot, de egymas idejet felesleges rabolni.


Mivel ilyen kevesbe komoly kapcsolataim vannak (tobb tart evekig is akar, persze ugy, hogy nem vagyunk egyutt) ezert nem mutattam be mar 3-4 eve senkit otthon, ugyanezeket a kerdeseket megkapom. Ekkor megmondom, hogy jelenleg elni akarom a sajat ‘agglegeny’ eletemet, sokat talalkozni a barataimmal, sokat dolgozni mert szeretem a most elkezdett munkamat, stb stb, es nem fer bele egy komoly kapcsolat. Lenezhetnek ezert az egymast megcsalo parok akik cserebe elmondhatjak, hogy van egy parjuk egy eletre, de szerintem ez sokkal rosszabb, mint az en oszinte verziom :D (tisztelet persze a megannyi kivetelnek!)


Szoval en a helyedben csak annyit valaszolnek, hogy meg nem talaltal olyan lanyt akivel komolyabban el tudnad kepzelni, hogy eletre szolo tarsad, ezert egyelore lazabban kezeled veluk a kapcsolatot.:)


25F

2021. márc. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
15%

Ja es nekem meg pont emiatt a rokoni kerdessorozat miatt meg nem is a szakitas miatt van rossz erzesem, hanem akkor amikor radobbenek, hogy bizony ezzel a lannyal sem szeretnem jelenleg osszekotni az eletem, es hogy akkor milyen csalodottak/lenezoek lesznek a kerdezok :(

Persze ez a gondolatom nem normalis, probalom is gyorsan elhessegetni:D

2021. márc. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Én szintén átéltem ezt, a szüleim is szerették felhozni a témát, na de a családom többi részével gyakorlatilag nem tudtam úgy találkozni hogy legalább egyszer ne merüljön fel a párkapcsolat, sőt, még a gyerekvállalás kérdése is, amit nem is értettem, hiszen elég irreleváns a téma ha az embernek még párja sincs. Egyszer egész egyszerűen elpattant bennem valami és leordítottam mindenki fejét egy közös szülinapozás során. Nem mondom hogy visszagondolva szép dolgokat vágtam az emberekhez, mert nem, viszont azóta senki nem hozta fel a témát. Na jó, talán egyszer a nagymamám, de elég volt ránéznem és el is hallgatott. A meleg vagyok c. kifogás szerintem amúgy sem működik, max kicsit megdöbbennek, aztán ugyanúgy jönni fognak a kérdések hogy mikor lesz már valakid...:D
2021. márc. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Thispain ***** válasza:
100%
A legkíméletesebb eszköz, amit ismerek, az a hallgatás, vagy a kérdés figyelmen kívül hagyása. Vagy hasonlóan reagálni, mint Kimi Raikönnen.
2021. márc. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

Mi a f@sz közöd van hozzá!


Ennyi!

2021. márc. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
"Majd ha változik valami szólok. Addig is legyetek kedvesek a magánéletemet tiszteletben tartani!"
2021. márc. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
6# Nézel f1-et?
2021. márc. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Válasz: Majd.
2021. márc. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!