Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit kéne tennem a toxikus...

Mit kéne tennem a toxikus apámmal?

Figyelt kérdés
Apa anyát is bántotta verbálisan,fizikálisan és utána amikor elhagyta akkor még azt is anyára fogta. Az összes pénzt ami anya spórolt akkor azt is elitta. Most azt hittem kezd jobb lenni mert már más országban lakik szerencsére. De folyton veszekszik, ha valamit akar addig zaklat míg meg nem tesszük amit kér. Mit tegyek hogy ne legyen rám ez hatással? Abbahagyni úgyse fogja, esélytelen:(
2021. márc. 8. 00:24
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Amit fogok írni, azt komolyan fogom írni, nem poénból és le fogom szarni, ha ezért leértékelnek.


Ha fiú vagy, verd péppé apádat. Én is ezt tettem. Egész életemben vert engem és a testvéreim úgy, hogy sokszor meg se érdemeltük. Minden ötletemet lehúzta, folyamatosan demotivált és rontotta az önbizalmam. Különben az egész családot tönkretette, bár ebben nem csak neki volt szerepe. Ő már külön lakik, teljesen egyedül (nem véletlenül, mert mindenki megunta és senki nem megy már hozzá), és amikor nála voltam legutoljára (kb. a korlátozások kezdetekor) összevesztünk egy apróságon. Végülis nem ő esett nekem, hanem bevágta azt a rá jellemző "villogó szemű, habzó szájú, vicsorgó pofájú, köpcös testalkatú" magatartását, amitől nekem ezúttal (és egyben életemben először) eldurrant az agyam, és amikor hátat fordított, felrúgtam, mint a fagyott gombát, gyomorszájon ütöttem, és kifejeltem a koronát a protkójából. Ezt követően felvettem a zakóm, kimentem a kocsimhoz és kijárási tilalomban hazajöttem (nem találkoztam senkivel se különben). Azóta nem találkozok vele, és azóta nem félek attól a féregtől. Nem vagyok balhés ember (látszik is rajtam különben, hogy nem vagyok több egyszerű srácnál), de az a helyzet, hogy nekem is el tud gurulni a gyógyszerem. De rajta kívül senkivel se tenném ezt.


Miért meséltem el ezt neked? Nem menőzésképp és nem azért, mert helyes volt, amit tettem vele. Hanem azért, mert az ilyen alkoholista, erőszakos, zsaroló, toxikus köcsögöket csak szétverni lehet, szép szóval nem fog a hibáiból tanulni. Másik megoldás, hogy édesanyáddal leültök, megbeszélitek a helyzetet és együtt mindent meg fogtok tenni, hogy sose legyen dolgotok vele... de tényleg soha. Igenis vágjatok rá az asztalra, hogy mostantól márpedig soha nem lesz vele dolgotok. Én is halogattam 19 évig, hogy jobb lesz az apámmal. Hogy majd közösen épít kocsit, házat, sufnit, motorcsónakot, számítógépet apa és fia. Naiv voltam és rengeteg időm elment vele, életem legnagyobb csalódása. Lépjetek édesanyáddal nyíltan, tiltsátok le a telefonszámát, meg minden szociális médiafelületről is töröljétek őt, hogy soha ne tudjon hívni titeket.


20/F

2021. márc. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
koszonom h leirtad es nagyon sajnalom. En lany vagyok. Altalaban ignoraljuk ot de szerencsere a csalad, baratok mindenkire szamithatunk ha esetleg olyat tenne.
2021. márc. 8. 00:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben jártam és megszakitottam a kapcsolatot.

Kicseréltem a telefonszámom, internetes oldalakról töröltem magam, olyan helyre költöztem amit nem ismer.

2021. márc. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyuddal is megbeszélni egy telefonszámcserét és fater abszolút ignorálását.
2021. márc. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Letiltani mindenhonnan, telefonszám csere és költözés, ha szükséges. Nem szabad teret hagyni az ilyen embereknek az életedben, ahhoz túl rövid.
2021. márc. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
De hogy teheti meg külföldről, ezt nem értem. Nem beszéltek vele és kész. Kinyomod a telefont, letiltod stb.
2021. márc. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek😊#utolso: sajnos o ezt nem erti hogy nem vagyunk kivancsiak ra es zaklat amig fel nem veszi a masik:(
2021. márc. 8. 15:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Mint írtam a 4-es kommentben: az egész családot bele kell vonni ebbe az ignorálós sztoriba, mindenki cserél számot, amíg ez nincs meg, addig fater száma letiltva.
2021. márc. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!