Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jól tettem hogy ráírtam egy...

Jól tettem hogy ráírtam egy amerikában élő rokonomra akit nem ismertem?17/L

Figyelt kérdés
56-ban kiment Amerikába nagypapám testvére a feleségével. Lettek gyerekeik de túl sokat nem tudtunk róluk. Elég jellegzetes,ritka vezetéknevünk van amit ők kint is megtartottak és találtam egy fiatal lányt meg egy srácot akit így hívnak. Ráírtam a srácra aki nem válaszolt,de írtam a lánynak is és ő viszont visszaírt. Mondta hogy magyar felmenői vannak de nem beszél magyarul. Nem is volt még soha Magyarországon és még Európában sem. Építészmérnök vagy építésvezető vagy valami ilyesmi az apja és Kaliforniában élnek. Nagyon sok kép van róluk facen és az ő apukájuk hasonlít az én nagypapámra is. Tudom hogy most koronavírus van,de én nagyon szeretnék egyszer kimenni hozzájuk persze még sok mindent nem tudunk egymásról de szinte biztos hogy ők a rokonaink. Engem mindig nagyon izgatott hogy mi történhetett velük és hogy hol élhetnek,vannak-e gyerekeik,mit dolgoznak etc és ezért kerestem őket facebookon. Február eleje óta beszélgetek ezzel a csajjal és egyre biztosabb hogy rokonok vagyunk mert nagyon egyforma az érdeklődési körünk,teljesen egy húron pendülünk :) Ő is 17 éves a bátyja meg 21 (aki nem írt vissza). Küldünk egymásnak egy csomó képet. Kutyáinkról küldtünk képet meg arról hogy hol lakunk,kirándulós képeket küldtem neki hogy nálunk milyen hegyek vannak, ő meg egy csomó érdekes képet küldött ahol nagyvárosokban vannak mint pl Los Angeles vagy Las Vegas. Sokat járnak ők is kirándulni és nyaralni mondjuk most nem a korona miatt. Terveztük hogy össze kellene hozni a két családot egyszer hogy újra találkozzunk egymással. Ez most a korona miatt biztos hogy egy darabig nem lehetséges meg nagyon nagy a távolság de én mindenképpen szeretnék kimenni hozzájuk. Anyáéknak is mondtam hogy beszélek ezzel a csajjal de nem akarták először elhinni. Mutattam róluk képeket és mondták hogy tényleg van hasonlóság. Miért csak engem izgat ennyire ez a dolog? Tök jó hogy vannak amerikai rokonaink. Ha nem írok nekik soha nem ismerem meg őket. Biztos ők is szívesen eljönnének egyszer Magyaroszágra mert mégis csak innen származnak. Szoktam képeket is küldeni hogy miket főzünk itthon meg milyen sütiket sütünk meg kb mindenféléről beszélünk. Ha betöltöm a 18-at meg nem lesz koronavírus akkor elmehetek hozzájuk?Mennyire szigorúak a beutazással kapcsolatos dolgok?

2021. márc. 8. 11:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen jó dolog és persze, miért ne mehetnél el hozzájuk, ha várnak és szívesen látnak? A beutazási dolgokon kár gondolkodni, akármikor változhatnak.
2021. márc. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%
Mi így voltunk Ausztráliában, annyi különbséggel, hogy nem a semmiből írtam rá a rokonokra, hanem azért volt másik távoli rokonnal kapcsolat, és az szólt nekik, hogy keresni fogom őket. Tök jól sült el, helyesek voltak, jól éreztük magunkat együtt.
2021. márc. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
95%
Ha nyitottak rá, és meghívnak, akkor persze, elutazhatsz hozzájuk. Bár a srác oda se bojszintott.
2021. márc. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy hasonló az érdeklődés még nem garancia a rokonságra.

Biztos csak akkor lehetsz ha a felmenők egyeznek.

2021. márc. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk baromira látszik, hogy téged a külföldi nyaralás lehetősége izgat, nem a család. Végig arról írsz, hogy mennyire ki akarsz menni, nem arról, hogy ő mennyire érdekelnek...

Majd, ha ők maguktól (és nem azért, mert te jajjdekimennél) meghívnak, akkor lehet ezen gondolkodni.


Mondjuk, ha engem a családom érdekelne, akkor hamarabb gondolkodnék azon, hogy én hogy hívjam meg őket ide...

2021. márc. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%
Ha valóban rokonok is kerüld el annak látszatát hogy rájuk akarsz akaszkodni... jóllehet korrektnek tűnnek. Nagymamám valamikor a 60-as években írt egy szintén 56-os kivándorló rokonának, de csak ilyen "mi újság, hogysmint?" szinten. A válasz annyi volt hogy nem leveleznek kommunistával. Nagymamám nem volt az (és még finoman fogalmaztam), de úgy tűnik a rokona szemében annak számított csakmert ő nem vándorolt ki...🤷‍♂️
2021. márc. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
94%
Hát, hogy elmehetsz-e hozzájuk, ha betöltöd a 18a-t az tőlük kéne megkérdezni. :)
2021. márc. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
92%
Hogy őszinte legyek, szerintem téged jobban érdekel hogy az USA-ban élnek és van pénzük, mint maguk a személyek:D
2021. márc. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Nagyapád testvéréről van szó, és te kapcsolatfelvétel után csak valószínűsíted a rokonságot? Nekem az első dolgom lett volna rákérdezni, hogy figyu má, nagyapám testvére a Szalai Gábor 56-ban bandukolt ki, a feleségét Katinak hívják, véletlenül nem a te nagyszüleidről van szó?
2021. márc. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Kezdd el gyűjteni a penzt.... mert ugye nem a nyakukra akarsz menni, h ők fizessenek mindent?
2021. márc. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!