Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan ne legyek féltékeny az...

Hogyan ne legyek féltékeny az unokatesómra?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nagyon szégyellem, de 22 éves létemre féltékeny vagyok a 15 éves unokatesómra (lányok vagyunk mindketten)


Szóval az a helyzet, hogy pár hónapja elkezdett modellkedni és elég sikeres benne, ami nem csoda, hiszen szuper alakja van, gyönyörű lány. Viszont ez már most kezd neki a tanulás rovására menni, rosszak a jegyei, főleg így online oktatás alatt. Jó nagyképű is lett, oké, hogy “van mire”, de akkor sem kellene így viselkednie szerintem. Most Ő a család szeme fénye, a sztár, nagyszülők, rokonok, még az én szüleim is odavannak érte, a róla készült fotókkal van tele mindenki háza.

Én sajnos a szépnek a közelében sem vagyok, modell az életben soha nem leszek. Viszont nyáron diplomázom külföldi egyetem pénzügy szakán, és emellet nemzetközi sporteredményeim vannak, illetve már egy jó munkahelyem is. Nem fényezni akarom magam, illetve ezek nyilván nem lehetnek egy 15 évesnek szóval nem összehasonlítható a dolog. Csak sokszor elszomorodom, hogy egy családi ebéden pl engem meg sem kérdez senki, hogy milyen az egyetem/a munka, versenyemre utoljára kb 10 éve jöttek el a rokonaim megnézni, unokatesómat a fotózásokra kb 15en kísérik.. neki most mindent lehet, nem számít, hogy több tárgyból is kettes, mert ő sikeres modell (lesz)...

nagyon szégyellem magam, hogy féltékenységet érzek, nem tudom mit tehetnék, hogy ez változzon?



2021. márc. 8. 17:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
Igazad van, én is kiakadnék. Hát nehéz ügy...ha lesz rá lehetőséged, költözz el, kezdj önálló életet, az azért sokkal másabb lenne. Bár arra gondolok, hogy örökre ez csak nem marad így, mindig minden változik. Lehet, hogy ez csak egy jelenlegi állapot. Az élet olyan, hogy egyszer fenn, egyszer lenn.
2021. márc. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
91%
szard le, majd egy senki lesz belőle és majd lehet hogy hozzád fog menni kunyerálni pénzt
2021. márc. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%
Sikeres modell nem boztos, hogy lesz, viszont a te eredményeid biztosak. Ne legyél féltékeny, nincs mire. Volt ismerősi körben több modell is, olyanok, akik a világot is bejárták, aztán 20 évesen végeszakadt a nagy karriernek és addig se volt egy tündérmese közelről. Volt, akit szinte undorral küldtek el egy munkáról, mert befestette a haját és nem olyan volt, mint a portfolión. Nem változtathat magán semmit. Legalább annyi esze legyen, hogy a tanulást ne hanyagolja.
2021. márc. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
98%

Neki van 5-6, nagyon max. 10 éve ebben a szakmában, aztán lehet más munka után nézni. Már ha valaki felveszi úgy, hogy semmi végzettsége nincs.

Nincs mire féltékenynek lenned. Illetve tedd fel a kérdést magadnak: cserélnél most vele? 5 év múlva? 20 év múlva?

2021. márc. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
15%

Valószínű, hogy a te időd lejárt, mert sokkal idősebb is vagy és tényleg most új ez a dolog és ő is megkapja a figyelem szeletét, de én még úgyis azt ajánlom, hogy add tudtára a szüleidnek, hadd vegyék észre magukat.

Egy dolga van egy szülőnek mikor ennyi időssé válik a gyermeke, legalább fejezzék ki a büszkeségüket feléd.

2021. márc. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
97%
A féltékenység mindig a kisebbrendűségi érzésből fakad. Szerintem te is ugyanolyan értékes ember vagy, mint ő!
2021. márc. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
4%

Ha valóban külföldi egyetemre járnál, marhára nem foglalkoznál egy uncsitesó egyéb dolgaival...


Esti mese....

2021. márc. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
7-es, Ausztriában tanulok, tényleg. Nem tudom mi az összefüggés, hogy ha külföldön tanulok akkor nem érdekelne? Igenis érdekel a családom attól még
2021. márc. 8. 18:47
 9/26 anonim ***** válasza:
10%
Az "érdekel" és a sárga irigység között fényévek vannak...
2021. márc. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Jó és akkor miért ne legyek irigy azért mert külföldön vagyok? Rosszul esik attól még, hogy semmibe vagyok nézve
2021. márc. 8. 18:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!