Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy tegyem túl magam azon,...

Hogy tegyem túl magam azon, hogy a rokonaim utálnak?

Figyelt kérdés

Szombaton a nővéremmel megyek a nagybátyámékhoz, mert ő a tudtom nélkül leszervezte. Hiába mondtam neki, hogy nem akarok menni, ő azt mondta, hogy meg lett beszélve, szóval most már mennem kell. A szüleim őt támogatták.

Azért nem akarok menni, mert érzem, hogy engem nem szeretnek. A nővéremmel elbeszélgetnek bármiről, én meg mintha ott se lennék, hiába hozakodok elő egy témával, nem figyelnek rám. Nos, ez nem túlságosan jó egy olyan lánynak, aki mentális és önértékelési problémákkal küzd. Muszáj elmennem, holott tudom, hogy még jobban gyűlölni fogom magam, amiért ennyire nem szeretnek, és figyelmen kívűl hagynak.


2021. ápr. 2. 00:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
97%

"Hát bocsi, de nekem akkora programom van. Legközelebb egyrészt ne szervezz nekem programot megbeszélés nélkül, másrészt kérdezd meg, hogy egyáltalán szeretnék-e menni. Ha ott vagy mond meg nekik, hogy sajnálom, de velem ez nem lett megbeszélve."

Az, hogy milyen program nem kell mondani. Egyszerűen rá mondod, hogy magánügy, nincs hozzá köze.

2021. ápr. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
92%
Lehet túl fiatal vagy és egész egyszerűen nincs még veled közös témájuk. Sokan nehezen kezelik a tiniket. Én is csak felnőttként tudtam kijönni nagynénémmel tiniként egyszerűen nem tudott mit kezdeni velem.
2021. ápr. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok
2021. ápr. 2. 10:42
 14/14 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló családom volt, mint a tied, és én is mafla voltam, hogy egy darabig pedáloztam az elfogadásukért.

Tudod, mit kell ilyenkor csinálni?

Amit Micimackó, amikor Bagollyal beszélget: felváltva bólogat igent és nemet, és időnként beszúr egy "nahát!"-ot :D

Vagy azt, amit Sheldon Cooper az Agymenőkben, amikor olyanokkal kell beszélgetnie, akikkel nincs azonos szellemi színvonalon: felhoz egy érdekes témát, pl. a Pókember főcímzenéjét, és hagyja, hogy beszéljenek róla :)


Viccet félretéve, én felső tagozattól úgy oldottam meg az ilyen családi délutánokat, hogy előző nap megnéztem egy filmet vagy elolvastam egy könyvet, és amikor a családnál voltam, magam elé vettem a sütis tálat, és afelett elmélkedtem a tegnap látottakon/olvasottakon.

Arra kötelezhetnek, hogy ott legyél, de arra nem, hogy oda is figyelj rájuk. Ugyan miért bánt az, hogy nem szeret vagy nem ért meg egy ilyen kicsinyes, szűklátókörű társaság? Nem kell, hogy érdekeljenek.

Vegyél fel egy szalonmosolyt, és gondolj a kedvenc sorozatod tegnapi eseményeire. (Arra azért vigyázz, hogy ne ásíts túl nagyot.)


Egy évben egyszer kibírod. Megmutatod magadat, hogy élsz, hogy képes vagy jónevelten viselkedni, túlélsz egy udvariassági látogatást, és közben felkészülsz azokra a majdani időkre, amikor majd a kollégáiddal ülsz egy asztalnál, a pokol fenekére kívánod őket, de tudod, hogy holnap is együtt fogsz velük dolgozni.

Sok sikert és kitartást, előbb-utóbb megszabadulsz tőlük ;)

2021. ápr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!