Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Joggal van már elegem?

Joggal van már elegem?

Figyelt kérdés
Édesapám elhunyt. Három fele megy az örökség. Egyetlen lakásról van szó. Na nem sokra rá már meg is jelentek tartani a markukat. Én éltem Apámmal, én ápoltam, hoztam vittem orvoshoz stb. Mindegy jogilag ez nem számít. Sógornőm folyamatosan zaklat, hogy volt e már vevő? Mikor direkt mondtam hogy majd szólni fogok, nem nem hagynak békén. Elegem van.

2021. máj. 10. 09:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

Volt már hagyatéki tárgyalás, lezárult az eljárás????


Ne vedd fel a telefont. Nem csinálhat semmit. Ha te laksz a kérdéses házban, akkor meg legfeljebb osztatlan közös tulajdon megszüntetése miatt indíthat bíróságon eljárást - de azzal ő is baromi rosszul jár!

2021. máj. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy ezt még Édesapád életében lehetett volna jogilag rendezni. Pl. egy végrendelet keretében. Ha rád hagyta volna a lakást, akkor a másik két testvér az egyharmad egyharmadára tarthatott volna igényt (köteles rész).
2021. máj. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Mondta hogy kéne írni, de aztán nagyon beteg lett, meg nem akart ő meghalni. Nem volt zárult még le a hagyatéki, de ezeknek valami dollár jel lehet a pupillájuk, borzasztó. Én nem ott lakok már.
2021. máj. 10. 10:06
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy utólag már könnyű okoskodni, de végrendeletet írni nem akkor kell, amikor már úgy érzi az ember, hogy másnap meghal....

Ez a "vonat" akkor már elment.


Ráadásul a sógornőd zaklat...? Akinek semmi köze az egészhez?


Nem jó a viszony a testvéreiddel??? Normális családban azért meg lehet beszélni, hogy a majdani eladási árból mennyivel járjon több az olyan testvérnek, aki pl. évekig gondozta az elhúnyt szülőt....

2021. máj. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Van egy elhunyt bátyánk aki után maradt két gyerek, és azoknak az anyjuk az én sógornőm aki közvetítő közegként vesz részt a dolgokban. Nem az hogy nem vagyunk jóban hanem el vagyunk távolodva. Több pénzt én nem akarok mint amennyi jár, leszarom a pénzt. De az hogy már azt hiszi hogy egy hét alatt el kel egy lakás, hát az kész.
2021. máj. 10. 10:20
 6/17 anonim ***** válasza:
98%
Hajtsd el a sógornődet a francba, ha még le se zárult a hagyatéki, hiszen még el se adhatjátok. Meg mondd meg neki, hogy, hogy kereshet ám ő is vevőt, nem csak te!
2021. máj. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
7%
Beszélj ügyvéddel, halott bátyád gyerekei nem örökösök szerintem.
2021. máj. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Mi a kérdés?
2021. máj. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Amíg le nem zárul a hagyatéki eljárás, addig úgysem lehet eladni!


És mivel ez elhúzódhat, tök fölösleges már most meghirdetni, mert hiába jön egy vevő, ha nem hajlandó hónapokig várni, míg jogilag a tulajdonotokba kerül (földhivatali bejegyzés), és legálisan árulhatjátok.

2021. máj. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
7-rosszul tudod. A halott testvér helyébe a gyerekei lépnek az öröklési sorrendben. A halott testvér felesége nem örökös. Csak a gyerekei.
2021. máj. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!