Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy fogadjam el legbelül,...

Hogy fogadjam el legbelül, hogy emberszámba se vesz a férjem testvére?

Figyelt kérdés

Igazából alapvetően mindenkivel jó a kapcsolatom a férjem rokonságában. Én szeretek egy olyan rokoni vagy családi légkört kialakítani magam körül, ahol nincsenek széthúzások és kellemetlenségek. Belém ez lett oktatva, hogy a család szent és sérthetetlen. Persze nem mindenki van ezzel, így de nekem lelkileg egy kicsit bántóan hat.

Férjemmel van egy kislányunk, a férjem fiútestvére nagyon ellenséges volt velem a kezdetektől, megjegyzem javarészt oktalanul. Már a kezdetek kezdetén, bemutatkozáskor sem nézett rám,köszönni sem nagyon akart. Mióta van neki is felesége, azóta jobb a helyzet, nem szól bele semmibe. Én nem vagyok haragtartó, szeretek minimális jó kapcsolatot tartani mindenkivel, de az ő irántam irányuló viselkedése egyszerűen érthetetlen.

Páromnak egyébként több problémája akadt a testvére feleségével, ennek ellenére párom mégis mindig kedves és jóindulatú hozzá... Persze ebbe én nem szólok bele, ez az ő dolguk.

Ehhez képest most már ott tartunk, hogy én is látványosan kerülöm, de alapvetően zavar ez az ellenségeskedő helyzet.

Tudom magunkkal törődjek miegymás, de szívesen hallgatnék hasonló történeteket, hogy tudjátok ezt kellemetlen érzet nélkül kezelni?



2021. jún. 2. 17:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Számomra elképzelhetetlen, hogy ilyen szinten függjek más emberek véleményétől. A család lehet, hogy szent és sérthetetlen, csak ennek az embernek konkrétan semmi köze hozzád, ő nem a családod. Miért kellene mindenkinek mindenkivel jóban lennie?
2021. jún. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Azt tekintve, hogy viszonylag gyakran találkozunk és a férjem közeli kapcsolatban áll velük, így a családomnak kéne venni
2021. jún. 2. 17:57
 3/23 anonim ***** válasza:
43%

Nem értek egyet #1 véleményével. A férjem családja az én családom is. A sógorom és sógornőm is, akik nem a férjem vérszerinti rokonai.

Sajnos magadban kell lerendezni, elfogadni, hogy ő ilyen fekete bárány. Mást nem nagyon tudsz tenni.

2021. jún. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
98%

Nem fogod tudni kierőszakolni belőle a másféle viselkedést. Meg kell tanulni elfogadni, hogy vannak emberek, akik nem szeretnek, és nem veled van a baj.Ez banálisan hangzik, de nagyon sokakat megvisel.

Nekem is van a férjem rokonai között olyan, aki pont így viselkedik. Az elejétől fogva átnéz rajtam, ha pedig összevesztem a férjemmel (aki akkor még csak a barátom volt, régen), uszította ellenem, hogy hagyjon el, talál jobbat. De még a legkisebb apró összezörrenésnél is...

Úgy utált, hogy nem is ismert egyáltalán. Azóta rájöttünk, hogy valószínűleg féltékeny lehetett. Nem konkrétan rám, hanem hogy a férjem meg köztem elég komoly kapcsolat épült ki, neki pedig ez egyik barátnőjével sem sikerült soha. Engem nem zavart, hogy utál, az, hogy uszította a férjem, az viszont igen. Szerencsére a férjemet is zavarta, úgyhogy azóta csak akkor beszélnek, ha muszáj. Problem solved.

Neked mit szól a férjed a testvére viselkedéséhez? Szerinte ez rendben van?

2021. jún. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

4-es. Minket is uszított. Igazság szerint egy párszor megpróbált minket elválasztani... hazudott, megjegyzéseket tett rólam és a családomról is, akiket nem is ismert!!!

a férjemet akkoriban zavarta, de nem is feltétlen miattam...hanem mert őt sem hagyta békén.

Ők nagyon jóban vannak, mondtam a férjemnek ezt, de igazság szerint őt az jobban zavarná, ha én beszélgetnék-jóban lennék a testvérével, mint ahogy ő joban van a testvére feleségével. Neki így a jó, hogy mi nem szólunk egymáshoz. Engem ez zavar, úgy látszik ő neki ez így pont jó.

2021. jún. 2. 18:42
 6/23 A kérdező kommentje:
én ezeket elnézem, mert nem szeretem a családi viszályt. Igazság szerint félek tőle, hogy a jövőben megint megpróbál minket elválasztani..hiába h az unokahúgát én szültem.
2021. jún. 2. 18:43
 7/23 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Nálunk az van hogy párom hugának a férje néz át rajtam már elejétől fogva.

Konfliktus nem volt soha közöttünk hisz nem is szoktunk beszélgetni de engem nem zavar mert nekem sem szimpi a pasas szóval kölcsönös a közöny.

Nem találkozunk gyakran Hálisten és így pont jó is nekem😉

Te Kérdező más helyzetben vagy ha gyakran látod de ne törődj vele ha nem kedvel ő baja.Annyit tehetsz hogy amennyire lehet kerülöd a vele való találkozást,ennyi.Ebben a helyzetben igazából tenni,van ilyen

2021. jún. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

nincs mit tenni azt akartam írni

#7

2021. jún. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
7%
Félreérted a helyzetet. Meggyőződésem, hogy a férjed testvére szerelmes volt beléd vagy még most is ilyet érez, ugyanakkor az egész szituáció, a családi helyzet számára feloldhatatlanná tette ezt a feszültséget. Nem tudom, mit lehet ezzel kezdeni.
2021. jún. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Hát persze,hogy szerelmes. Még ilyet :DDD
2021. jún. 2. 19:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!