Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyósom úgy érzem, hogy fúrja...

Anyósom úgy érzem, hogy fúrja anyumat, és nem tudom, hogy csak én érzek így vagy tényleg, mit tehetnék, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

Egyszerűen teljesen elegem van ebből az egész helyzetből. Úgy érzem, hogy az anyósom teljesen kikészít és nem vagyok benne biztos, hogy nem csak az én fejemben létezik ez az egész érzés.


Nem tudom pontosan megfogalmazni, hogy miért érzem így, és nem vagyok benne biztos, hogy nem csak túlérzékeny vagyok-e.


Olyanokon érzem, hogy pl. közel költöztünk a szülőkhöz (eddig kocsival 1,5 órára laktunk, most 15 percre, ők 10 percre egymás mellett laknak), és azóta azt hallgatom, hogy anyumék is költözni akarnak, ne a közelbe költözzenek, hanem a város másik végébe, és nyilván van mögötte is érv, de amikor eddig azt hallgattuk, hogy mennyire messze vagyunk és költözzünk közelebb, akkor kicsit nyílik a bicska a zsebemben, amikor minden alkalommal elhangzik ez a mondat, amikor találkozunk.


Szintén most 3 hétig minden hétvégén találkoztunk velük és úgy adódik, hogy anyuméknak kellene segítség a jövő héten (elég nagy szívességet kéne bevállalni, nem tudom, hogy mennyire fog menni) és szeretnék segíteni, a férjem is beleegyezett, anyósom meg nem tud egy hétre leállni és hátralépni, hanem apósom szülinapi bulija miatt mondta, hogy menjünk át aznap ünnepelni meg utána hétvégén is, nekem meg záróvizsgám van, lassan azt érzem, hogyha megfeszülök sem bírom. De nem tudom, hogy nem csak én vagyok túlérzékeny.


Mit tegyek? Úgy érzem teljesen elegem van, pocsék feleség, gyerek és meny vagyok és egyszerűen nem bírom elviselni az anyósomat tovább, pedig nem csinál olyan dolgokat, amik ezt az érzést igazán indokolnák.



2021. jún. 6. 08:30
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Csak épp folyamatosan azt érzem, hogy “fúrja a szüleimet” és teljesen befeszülök, hogy minden találkozás erről szól és egyszerűen nem tudom magam elengedni vagy jól érezni. Meg abban sem vagyok biztos, hogy mennyire gondolja komolyan, amit mond vagy csak “small talkolni” próbál, mert mostanàban annyi feladat van, hogy nem vagyok elég nyitott más irányú beszélgetésre.
2021. jún. 6. 08:33
 2/18 anonim ***** válasza:
32%

"pocsék feleség, gyerek és meny vagyok"


Bocs de ezen igy megallt a szemem. Mi az hogy gyerek vagy? Megis hány eves?


Megmondod anyosnak hogy nem kesz. Mast nem tudsz csinalni. Beszelj a ferjeddel, beszeljetek at a helyzetet hogy igy érzed neki mi a velemenye. Amugy meg nem kell jo menynek lenned.. Nem tudom a noknel miert szokas ez a nyaljuk ki az anyos s.gget dolog. Siman azt mondod hogy nem. Megsertodik? Akkor megsertodik.

2021. jún. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#1 Szerintem itt a felsorolásban érthető. Valakinek a felesége, valakinek a menye valakinek meg a gyereke vagyok, nem az életkoromra, hanem a csalàdi kapcsolatra vonatkozott.


Nyilván nem megyek, de az az érzésem, hogy anyósomnak fel sem kellett volna vetnie ezt, mikor tudja, hogy apumat aznap műtik...

2021. jún. 6. 08:41
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem veled van a baj, próbálj meg leülni vele beeszélgetni hogy neked ez nem jól esik.
2021. jún. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Őszinte leszek: ki nem tojná le, mit károg az irigy anyósom? :D Felőlem hisztizhetne de azzal azt érné el, hogy évi 3x átmegyek és ennyi.


Ne légy már megalkuvó kislány.

2021. jún. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#5 Nem hisztizik, hanem “segíteni próbál” és van egy ötlete, ami szerinte nagyon szuper és minden alkalommal elmondja.


#4 A férjemmel már leültem beszélgetni. Megértette, hogy így érzek, de szerinte az anyja nem akar rosszat, csak “ilyen”. Fölöslegesen nem akarok egy anyós-meny vitát nyitni ezen, mert most nincs energiám megvívni.

2021. jún. 6. 09:59
 7/18 anonim ***** válasza:
97%

Az anyósod a férjed szerint "csak ilyen" vagy az ő pártját fogja? Mert akkor egyedül fpgsz maradni ebben a küzdelemben.

Egyszerűen kerek perec mondd meg hogy az apád műtéte és a tanulmányaid neked fontosabbak mint após bulija(i), aki ezt nem érti meg, elmehet a fenébe. Felköszöntöd illendően de nem érsz rá ott bájologni naphosszat.

Neked nem az a dolgod hogy úgy ugrálj ahogy a szülők (sajátod és a párodé is) diktálják. Ti már a férjeddel saját családi egység vagytok, ha teheted messzebbre költözz, ne közelebb!

Nem kell fölösleges vitát szítani, nyugodtan, határozottan állj ki a döntéseid mellett, ne kérdőjelezd meg magad. Ha rossz döntést hozol, akkor rosszat hozol, senki nem tökéletes. Belátod a hibát és változtatsz, ennyi. Remélhetőleg a férjed kiáll melletted.

2021. jún. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
24%

Mi abban a rosszindulat? Minden nő szidja itt az anyósát. Viszont az ő anyját a párjának szeretnie kell.

Ez a rosszindulat,s a nyomorult megnyílvánulás!

2021. jún. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#7 A férjem konfliktuskerülő. Annak a pártját fogja, akit úgy érzi, hogy jobban meg fog bántani, de nagy valószínűséggel mindkettőnket külön-külön meghallgat, együttérez stb.


Itt igaziból senkinek nincs döntési lehetősége, anyumék ki tudják találni, hogy hova költözzenek. Csak totál nincs kedvem mindig ezt hallgatni, minden héten, mintha ez lenne a világ legjobb ötlete (most már fél éve).


A szülinapnàl valószínűleg, inkább kivesz szabit, hogy bemenjen a kórházba és utána ott legyen a szüleinél is. Majd hétvégén, mikor apumat hazaengedik, akkor megnézi, hogyan megy, ha nagyon nem, akkor lemondja, hogy menjen, de van egy olyan szint, ahol nekem jól esne, ha nem menne. De szerinte menedzseljük nélküle, úgyhogy menni fog.


Aztán következő héten megünnepeljük újra, mert három hete szervezik, hogy hogyan lesz nagy családi össznépi buli náluk. Ebben csak az zavar, hogy apum betegsége miatt nagyjából 4-6 hete nem láttam a szüleimet, mert apum mindig rosszul lett és anyósék nem voltak túl rugalmasak (érthetően), apukám rosszulléteihez igazítani a programokat, és most is nem egy, hanem két napot kér ünnepelni.

2021. jún. 6. 13:42
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon értem. Azért nem látogattad meg a beteg apádat, mert anyósodék épp valami programot szerveztek?
2021. jún. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!