Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogosan dühít a dolog?

Jogosan dühít a dolog?

Figyelt kérdés

Van egy rokonom (apukám testvére) akinek nem lett saját családja. Nemrég összejött egy nővel, aki már elvált és van 3 gyereke. Ismerem a gyerekeit, egy korosztály vagyunk. Ez a rokon mióta ebben a párkapcsolatban él, elfordult a családomtól és őszíntén mondom hogy semmi rosszat nem tettünk ellene, sőt mindig számíthatott ránk és segítettünk neki dolgokat elintézni stb. Szóval a lényeg, hogy a rokon utál minket. Eszembe jutott, hogyha majd egyszer ő majd nem lesz (remélem ez sose jön el), akkor a vagyona mivel neki senkije sem volt az gondolom a miénk lett volna. Viszont így, a nőé les valószînűleg és a gyerekeké akikhez semmi köze... ez most úgy el kezdett dühíteni, mert 1. Az a család brutálisan gazdag elege mivel a nő volt férje pénzes.. 2. Ismerve őket elherdálnák a pénzt, káros szenvedélyek, nők, szerencsejáték stb.


Nem a pénzre pályázok, csak maga a helyzet dühít. Termézetesen ha lett volna saját családja akkor az őket illette volna meg, de mivel mi vagyunk az egyetlen rokonai (én meg az öcsém és apukám) így minket “gyerekeket” gondolom.



2021. jún. 7. 00:41
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Korábban kimondottan jó viszonyt ápoltunk, szerettük egymást de az elmúlt 1,5-2 évben a semmiből ellenünkfordult és bánt minket, veszekszik velünk, találkozókra nem hajlandó és még sorolhatnám, pedig tényleg semmit nem csináltunk. Már komolyan mentális problémára gondolunk, hogy az lehet nála a baj, amiért így viselkedik.
2021. jún. 7. 00:45
 2/34 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem igaz így, ahogy írod - bár meglehetősen fura is, meg kell mondanom, hogy ezen gondolkodsz. Ha csak egy mezei kapcsolatuk van, amiről semmilyen hivatalos szerv nem tud - értsd: nem bejegyzett élettársi kapcsolat, vagy nem veszi feleségül, stb., akkor halál esetén automatikusan a rokon örököl. Ez nem így működik. Gondolj bele, ha meghalna egy gazdagabb ember, jönne Lujza, Mari, Kati, hogy én bizony a barátnője voltam, akkor mit tennének a hivatalos szervek? Meg lennének lőve. Ennyiből én is odamehetnék, és követelhetnék pénzt. Ilyen nem fordulhat elő. Házasságra is sokan mondják, hogy csak egy papír, csak az a papír jogilag nagyon sokat ér.
2021. jún. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
87%
Megint én: az emberek sajnos nagyon nagy százaléka, függetlenül attól, hogy előtte milyen kapcsolatot ápolt a családjával, vagy mennyit tettek érte, egy mérgező párral a saját családja ellen fordítható. Sajnos nagyon gyakori
2021. jún. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Igen, bocsánat, ki maradt a sztoriból, hogy tudomásunkra jutott, hogy házasodnak.
2021. jún. 7. 00:51
 5/34 anonim ***** válasza:
78%
Na, hát ez más tészta. Ha nem ír végrendeletet - márpedig nagyon sok ember nem ír -, amiben leszögezi, hogy ezt-azt-amazt rátok hagy, akkor egy hirtelen halálesetnél automatikusan a házastárs és gyerekek örökölnek. (De nem a barátnő gyerekei! Csak ha lenne közös gyerekük. Abban az esetben fele-fele arány az özvegy és a gyerek)
2021. jún. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
96%
Nem biztos, hogy te mindenről tudsz mi van a háttérben. Te is egyből arra spekulálsz, hogy a rokonod csak azért kellhet a nőnek, mert arra pályázik, hogy majd örököl utána és amúgy is milyen szar, pénzszóró gagyi alakok, bezzeg ti a szent család, aki csak segített és igaz, hogy te is most is a pénzét számolod, de nem azért, hanem izé... Ki tudja ebből a te szent és kedves családodból ki mit mondott neki.
2021. jún. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem jogosan dühít. Elég gyomorforgató kérdés.
2021. jún. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
30%
Nos így már más nagyon. Így simán benn van a pakliban, hogy úgymond " ráutaznak " a pénzére, házára stb.
2021. jún. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaidat! Én már fejben kicsit továbbvittem a sztorit. Szóval igen én is úgy gondolom, hogy majd a feleség fog örökölni, de úgyis minden a gyerekeié lesz általa. Sok dolog van még amit most nem írnék le a kapcsolatukról meg arról a családról, de a lényeg hogy már annyira nem fiatal a rokon sem és egyszerüen az zavar, hogy ilyen idős korban összejön valakivel és ezt a nőt fogja megilletni a vagyon, majd az amúgyis jómódban lévő, unintelligens “gyerekek” kapják meg az én rokonom pénzét mikor nekik semmi közük a rokonomhoz és mi X évig szeretetben éltünk és nekem és az öcsémnek inkább járna ha már neki nem lett saját család, illetve mi megbecsüljük a pénzt és nem a fentebb már említett dolgokra költenénk meg luxuscikkekre. Tudom erős ilyenekere gondolni is nem még leírni, de értsétek jól a kérdésem és nem mostanról van szó hanem ha egyszer a messzi messzi jövőben aktuális lenne ez a téma.
2021. jún. 7. 01:06
 10/34 anonim ***** válasza:
91%
Dühös vagy mert nem neked hanem másnak adja a pénzét.Nem tartod egy pöppet erkölcstelennek ezt a gondolkodásmódot???????
2021. jún. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!