Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerinretek jogos, hogy...

Szerinretek jogos, hogy rosszul esik, vagy tul erzekeny vagyok? (Ajándékozás)

Figyelt kérdés

6 eve vagyok egyutt a ferjemmel. Neki van ket testvere, azoknak parjaik. Amiota a csaladban vagyok, szuletesnapokat mindig tartjuk, osszeulunk, tortat rendelunk es ajandekozunk.

Mindig mindegyikojuknek valasztottam ajandekot, ilyen 7000 Ft ertekben kb, akkor is, mikor egyetem mellett nagyon rosszul jott a kiadas, mivel nem sokat tudtam keresni napplai tagozat mellett. Ok is mindig vettek egymasnak. Engem csak az elso ket even ajandekoztak meg, azota nem, mindig volt vmi, ami pont az en szulinapom elott jott kozbe, es reszukrol le lett fujva az unneples. Konkretan volt, hogy megrendeltem a hidegtalakat, tortat, es az unbepseg napjan le lett fujva mert sogornom valamit beszimulalt. Mindegy mit.


Tavaly pandemiakor is mindenki szulinapjara osszeultunk, csak enyemre nem, mert marciusban van. De ugyebar juniusra, mikor kezdodtek az o szulinapjaik, a pandemia elmult es mehetett a buli. Tehat tavalyig megintcsak mindenki mindenkit ajandekozott.


Eljott iden januar a ferjem szulinapja es marcius, az en szulinapom, es erre bejelentik, hogy ne tartsunk tobbe ajandekozast, mert hogy mennyi felesleges penzkidobas.


Oke, nyeltem egyet, lefutyulom, tenyleg nem az ajandek a lenyeg, de szarul esett na. De oke. Felnottek vagyunk, felfogom.



Erre sogornom ugy dontott, hogy most junius vegen etteremben tartja a szulinapjat, mert kerek 30. Jo, en gondoltam nem ajandekozunk kap egy szal viragot.


Erre tegnap az anyos es a masik sogornom azzal fogad, mit vettek ajandekba a sogornonek. En meg mondom, nem gondoltam ajandekot venni, mert lefujtatok. Erre az anyos meg a sogorno, hogy illik visszaadni az ajandekot neki, mert o is felkoszontotte oket mindig.


Mi van????


Most komolyan, en reagalom tul, hogy nagyon rosszul esik? Hogy rendezzem ezt le magamban, hogy ne legyek ennyire szomoru es sertodott? Egesz nap ezen kattogok.



2021. jún. 14. 10:18
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 A kérdező kommentje:

9es igen, en ezt akartam csinalni, mert sejtettem en mar egy honapja, mikor bejelentette, hogy tartja, hogy ez lesz. De mivel tegnap a masik sogorno es anyos szoba hozta, ezt nem tudom eljatszani.


Meg nem is a penzrol van szo. Leszarom.


Csak faj nagyon. Mit tegyek, hogy tultegyem magam ezen? Neha ugy erzem, tul sertodekeny vagyok.

2021. jún. 14. 10:43
 12/70 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy anyósodék illemből vesznek valamit, mert ők is kaptak, egy dolog. A másik dolog pedig, hogy te is annyit adj, amennyit kaptál. Te el voltál felejtve, akkor te is tedd azt. Olyan nincs, hogy ez nem opció. Miért ne lenne? Neked pont akkor nem jöhet közbe valami? Te nem lehetsz kamu beteg? Ezt csak ők játszhatják el te veled?

Amilyen a mosdó, olyan a törölköző!

2021. jún. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj semmit.
2021. jún. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
96%

Hát akkor hagyd tovább szivatni magad, már bocs. Hagyd, hogy a lelkedbe tapossanak, megalázzanak, semmibe vegyenek, csak nekik legyen jó.

Majd ha gyerekeitek lesznek, azt is eltűröd, ha mindenki kap ajándékot, csak a tieitek nem?

2021. jún. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 A kérdező kommentje:

Csak hulyen nez majd ki, hogy ott leszunk kb 25 en , es csak mi nem viszunk ajandekot.


A ferjem meg ugyis majd tesz oda penzt, ha latja, hogy en nem mozdulok semmit. Es biztos, hogy nem fogok.


Na mindegy, latom azert nem vagyok egyedul, aki szerint ez nem fair.


Koszi hogy reagaltatok.

2021. jún. 14. 10:56
 16/70 A kérdező kommentje:

14 es, mar van egy gyerekunk, a gyerekek mindig kapnak, ok az elsok, ezzel nincs gond.


Vegulis miattuk lett a felnott ajandekozas lefujva, hogy ok kapjanak tobbet, ez teljesen logikus es oke.


Csak nem esett jol, hogy itt mindenki szivarvany csillamvirag ajandekozast tart, nalam meg mindig igy alakult.

2021. jún. 14. 10:57
 17/70 anonim ***** válasza:
80%

Adj neki egy nagy dobozt amiben vagy egy kisebb amiben egy meg kisebb stb.

Az utolso dobozban legyen egy meghivo a kovetkezo szulinapodra! :D

Es ha kitor a gyalazat csak vigyorogj sunyi macskafejjel :)

2021. jún. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de én nem lennék ekkora balek. Nem mennék el és kész. A férjedet meg nem akarod megbántani? Hát ki a fene álljon melléd ebben, ha nem ő? Ti tudjátok, de én tuti hanyagolnám ezt a bulit most. Ha megkérdeznék, hogy miért, igenis megmondanám mi bánt.
2021. jún. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 A kérdező kommentje:

Gyerekek miatt nem akarom a kapcsolatot elrontani, igen tudom hogy balrk vagyok. De a gyerekek nagyon szeretik egymast. Illetve a ferjem is a testvereit.


Illetve az en csaladom sem egy angyal, voltak beszolasaik ferjem fele, ezert hallgatok, mert tenyleg, nem tehetunk rola, milyenek a csaldtagjaink.

2021. jún. 14. 11:13
 20/70 anonim ***** válasza:
100%
Remek férjet választottál, aki nem tartja érted a hátát a családdal szemben. Mindennel szemben lehet lépni, más kérdés, hogy akar-e valaki lépni vagy sem. Mivel nem 1x fordult elő, én garantáltan nem ajándékoznék és vennék rászt a másik születésnapján, ha már az enyémre sem jöttek.
2021. jún. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!