Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerinretek jogos, hogy...

Szerinretek jogos, hogy rosszul esik, vagy tul erzekeny vagyok? (Ajándékozás)

Figyelt kérdés

6 eve vagyok egyutt a ferjemmel. Neki van ket testvere, azoknak parjaik. Amiota a csaladban vagyok, szuletesnapokat mindig tartjuk, osszeulunk, tortat rendelunk es ajandekozunk.

Mindig mindegyikojuknek valasztottam ajandekot, ilyen 7000 Ft ertekben kb, akkor is, mikor egyetem mellett nagyon rosszul jott a kiadas, mivel nem sokat tudtam keresni napplai tagozat mellett. Ok is mindig vettek egymasnak. Engem csak az elso ket even ajandekoztak meg, azota nem, mindig volt vmi, ami pont az en szulinapom elott jott kozbe, es reszukrol le lett fujva az unneples. Konkretan volt, hogy megrendeltem a hidegtalakat, tortat, es az unbepseg napjan le lett fujva mert sogornom valamit beszimulalt. Mindegy mit.


Tavaly pandemiakor is mindenki szulinapjara osszeultunk, csak enyemre nem, mert marciusban van. De ugyebar juniusra, mikor kezdodtek az o szulinapjaik, a pandemia elmult es mehetett a buli. Tehat tavalyig megintcsak mindenki mindenkit ajandekozott.


Eljott iden januar a ferjem szulinapja es marcius, az en szulinapom, es erre bejelentik, hogy ne tartsunk tobbe ajandekozast, mert hogy mennyi felesleges penzkidobas.


Oke, nyeltem egyet, lefutyulom, tenyleg nem az ajandek a lenyeg, de szarul esett na. De oke. Felnottek vagyunk, felfogom.



Erre sogornom ugy dontott, hogy most junius vegen etteremben tartja a szulinapjat, mert kerek 30. Jo, en gondoltam nem ajandekozunk kap egy szal viragot.


Erre tegnap az anyos es a masik sogornom azzal fogad, mit vettek ajandekba a sogornonek. En meg mondom, nem gondoltam ajandekot venni, mert lefujtatok. Erre az anyos meg a sogorno, hogy illik visszaadni az ajandekot neki, mert o is felkoszontotte oket mindig.


Mi van????


Most komolyan, en reagalom tul, hogy nagyon rosszul esik? Hogy rendezzem ezt le magamban, hogy ne legyek ennyire szomoru es sertodott? Egesz nap ezen kattogok.



2021. jún. 14. 10:18
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
97%
Te rontod el a kapcsolatot? Ugyan! Hát, a leírásod alapján ez rád nézve minden, csak nem jó kapcsolat... Szerintem meg szóból ért az ember. Lehet, ha elmondod mi bánt, észbekapnak.
2021. jún. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 A kérdező kommentje:

21 es igazad van, nem agyereknek anyja sem erti a szavat. de amikor sogornom 2016ban megbantott a viselkedesevel, es kiboritottam a bilit, hogy ebbol a viselkedesbol eleg, en jottem ki rosszul, hiaba igazolodott be minden amit mondtam, nekem nem koszontek egy evig, a sogorom konkretan elcsapta a fejet, ha latott. Es a mai napig ok ugy gondoljak, en voltam akkor a fura.


Most szamukra az en szuleim a furak. Ugyanis tudni kell, nekik panaszkodtam ki akkoriban magam, mert kinek ha nem a szuleidnek, es anyumek azota ugy haragszanak rajuk, hogy nem tudnak megbocsajtani, es nem tudnak hozzajuk fuzni egy mondatot sem, amiben nincs beszolas. Ez meg valamilyen szinten ertheto, en sem szeretnem azt, aki a gyermekem bantotta.


Igen ez egy masik problema, lehet, ez az ajandekozas igy belegondolva mashol gyokeredzik, csak azt akarom ezzel mondani, hogy ezeknek nem lehet mondani semmit, mert egocentrikusak es egyszeruen nem fogjak fel, amit az ember mond nekik.

2021. jún. 14. 11:25
 23/70 A kérdező kommentje:

Koszi, hogy kipanaszkodhattam magam es meghallgattatok, tudom, nem erre valo a gyakori, de mar is jobban erzem magam picivel, hogy valaki meghallgatott. Szuleimmel ezt nem beszelhetem meg, nem akarom, hogy megjobbam haragudjanak rajuk, szeretnem a ket csaladot vegre megbekiteni, ezert mar nem is beszelhetek nekik semni ilyesmirol, hogy ne szitsam a feszultseget.

A ferjemmel nincs semmi gond, 6 ev alatt sosem veszekedtunk semmin, csak ezeken a csaladi dolgokon, amirol nem tehetunk.

2021. jún. 14. 11:29
 24/70 anonim ***** válasza:
71%
Hát akkor kitartást neked. :)
2021. jún. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 A kérdező kommentje:
Koszonom, rendes vagy.
2021. jún. 14. 11:31
 26/70 anonim ***** válasza:
100%
Abba nem gondoltál bele (a család nyilván nem), hogy ez előbb-utóbb a gyerekeidnek is furcsa lesz? Ha megkérdezik, hogy “nagyi, anya szülinapját miért nem ünnepeljük meg soha?”, akkor mi lesz? Amint észreveszik az ellenségeskedést (ezt már az egészen fiatalok is megérzik), már oda a jó kapcsolat. Legalábbis nekem biztos óriási csalódás lenne/lett volna, ha anyukámmal így bánnának a nagyszüleim, nagynéném, nagybátyám stb. Egyébként apai nagymamám nyíltan utálja is közel 30 éve, de ekkora tiszteletlenséget még ő sem enged meg magának vele szemben. Igaz, apukám nem is hagyná. Szerintem az is nonszensz, hogy a férjed asszisztál a te megalázásodhoz. A felesége vagy, a gyerekei anyja, neki ez hogy fér bele?
2021. jún. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 A kérdező kommentje:

Igen igazad van 26os.


Szerintem azert el fognak jonni jovore felkoszonteni. Mert osszeulni osszeultunk iden is, csak az ajandek maradt el. En sutottem keszulodtem hogy jonnek, es kaptam egy toffifeet, mig ok tavaly is ajandekutalvanyokat, draga uvegeket.


Lehet, ez a 30as az utolso eset tenyleg. Mindenesetre tobbiekere tenyleg semmit nem viszek, csak egy csokit, ugy ahogy ok is tettek. Most meg kivetelt teszek.

2021. jún. 14. 11:37
 28/70 A kérdező kommentje:
26os, ferjem azert nem szolt bele 2016ban sem, mert akkor meg ket eve voltunk csak egyutt, nem voltam eljegyezve, vegulis nem volt biztos, hogy a csaladban maradok. Szerintem ez volt az oka akkoriban.
2021. jún. 14. 11:39
 29/70 anonim ***** válasza:
100%
Kár volt kiírnod a kérdést, ha ez segített belenyugodni abba hogy kutyába se vesznek.
2021. jún. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
97%

"nem voltam eljegyezve, vegulis nem volt biztos, hogy a csaladban maradok"


És akkor emberi bánásmódot sem érdemelsz?

2021. jún. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!