Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerinretek jogos, hogy...

Szerinretek jogos, hogy rosszul esik, vagy tul erzekeny vagyok? (Ajándékozás)

Figyelt kérdés

6 eve vagyok egyutt a ferjemmel. Neki van ket testvere, azoknak parjaik. Amiota a csaladban vagyok, szuletesnapokat mindig tartjuk, osszeulunk, tortat rendelunk es ajandekozunk.

Mindig mindegyikojuknek valasztottam ajandekot, ilyen 7000 Ft ertekben kb, akkor is, mikor egyetem mellett nagyon rosszul jott a kiadas, mivel nem sokat tudtam keresni napplai tagozat mellett. Ok is mindig vettek egymasnak. Engem csak az elso ket even ajandekoztak meg, azota nem, mindig volt vmi, ami pont az en szulinapom elott jott kozbe, es reszukrol le lett fujva az unneples. Konkretan volt, hogy megrendeltem a hidegtalakat, tortat, es az unbepseg napjan le lett fujva mert sogornom valamit beszimulalt. Mindegy mit.


Tavaly pandemiakor is mindenki szulinapjara osszeultunk, csak enyemre nem, mert marciusban van. De ugyebar juniusra, mikor kezdodtek az o szulinapjaik, a pandemia elmult es mehetett a buli. Tehat tavalyig megintcsak mindenki mindenkit ajandekozott.


Eljott iden januar a ferjem szulinapja es marcius, az en szulinapom, es erre bejelentik, hogy ne tartsunk tobbe ajandekozast, mert hogy mennyi felesleges penzkidobas.


Oke, nyeltem egyet, lefutyulom, tenyleg nem az ajandek a lenyeg, de szarul esett na. De oke. Felnottek vagyunk, felfogom.



Erre sogornom ugy dontott, hogy most junius vegen etteremben tartja a szulinapjat, mert kerek 30. Jo, en gondoltam nem ajandekozunk kap egy szal viragot.


Erre tegnap az anyos es a masik sogornom azzal fogad, mit vettek ajandekba a sogornonek. En meg mondom, nem gondoltam ajandekot venni, mert lefujtatok. Erre az anyos meg a sogorno, hogy illik visszaadni az ajandekot neki, mert o is felkoszontotte oket mindig.


Mi van????


Most komolyan, en reagalom tul, hogy nagyon rosszul esik? Hogy rendezzem ezt le magamban, hogy ne legyek ennyire szomoru es sertodott? Egesz nap ezen kattogok.



2021. jún. 14. 10:18
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 A kérdező kommentje:

30as igazad van.


En azt az elvet vallom, hogy az elet mindent visszaad. Es igy is van, megkapta a magaet a ferjem is a csaladomtol cserebe.


Majd csak utoler mindenkit. En is kovettem el hibakat, a karma utol is ert engem is erte.


Szerintem majd sogorekat is eleri.

2021. jún. 14. 11:53
 32/70 A kérdező kommentje:
Koszonom az online lelki froccsot, hogy reagaltatok. Komolyan jobban is vagyok, hogy egyutterzo szavakra talaltam kicsit.
2021. jún. 14. 11:55
 33/70 anonim ***** válasza:
30%

Megmondom, mi a helyzet! Eleinte kritizáltad őket, morogtál miattuk-ezt említetted-, megutáltak. Direkt csinálnák ezt. Ki nem állhatnak. A férjed igazán kiállhatna melletted. Mert úgy tűnik ezáltal, hogy neki sem vagy fontosabb. Vagy nagyon naiv, hogy nem látja, hogy direkt mellőz téged a családja. Valahogyan be kellene vágódnod náluk, ha ki nem állhatod őket akkor is. Legyél hozzájuk kedves, érdeklőd irántuk, nyiss feléjük!


Ha ez nem megy, bánj velük úgy, ahogyan ők veled, de nem fog semmi változni.


Ismered a példázatot arról amikor a nap és a szél versenyeztek? Mézzel többet el lehet érni, mint ecettel.

2021. jún. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
93%
Nem értem, minek töröd magad. Itt tök jó tanácsokat adtak neked, de egyik sem jó. Akkor meg mit akarsz?
2021. jún. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, a legnagyobb baj az, hogy ezt a példát mutatod a gyerekeid előtt. Lehet, hogy azt hiszed, ugyan, nem értenek belőle semmit, mert csak gyerekek, de óriásit tévedsz. Simán látják a helyzetet, és felnőttkorukban ugyanígy fogják elviselni azt, amit veled művelnek.

Ezt gondold át.

2021. jún. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 A kérdező kommentje:

33as rosszul latod, nem nem ez volt a helyzet. Es en nyitok felejuk, mindig rajuk irok es felhivom oket, hogy vannak ok es a gyerekek.


Hogy mi volt a konfliktus abba most nem megyek bele, de nem az, hogy barki kritizalt volna barkit is. A lenyege az volt, hogy valaki azt hitte o a vilag kozepe es barkivel ugy beszelhet, ahogy akar es oszthatja be mindenki szabadidejet, ahogy akarja,es en meg megmagyaraztam, hogy allj, ez nem igy mukodik.

2021. jún. 14. 12:04
 37/70 A kérdező kommentje:
Oke atgondolom, koszonom.
2021. jún. 14. 12:05
 38/70 A kérdező kommentje:

Lehet hogy igazad van 33 es tenyleg utalnak engem, csak ferjem es gyerek miatt viselnek el. Mert ez a logikus.

Ennel tobbet en nem tudok tenni, hogy tenyleg, nyitok felejuk, mindig erdeklodom, hogy vannak

2021. jún. 14. 12:18
 39/70 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire vagytok veluk joba? Mert ha nagyon joba lennetek, akkor ezt nekik is el tudnád mondani, de valoszinusitem, h kb csak ezek miatt a “bulik” miatt gyultok ossze=ajándék kell, amugy le vagy szarva. Meddig hagyod még hogy kihasználjanak?
2021. jún. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha te ennyire értékeled magad, az elég baj. Az is, hogy a férjed is, mert egy kva szót nem szól, meg anno volt pofája odavágni, hogy el se voltál jegyezve, nem is volt biztos, hogy a családban maradsz. De te ezek után hozzámentél és szültél is neki. Itt az első, akinek az asztalra kellene csapni, az a férjed és megkérdezni, hogy mit képzelnek magukról, amikor így átlépnek a feleségén és megsértik. Erre még te mentegeted, hogy hát szereti a testvéreit meg az anyját, akik telibe rohadékok veled. Meg a gyereket is szeretik meg jaj. Az a drága jó ember egy nyámnyila beszari, aki egy kicsit sem tisztel és nem mer vagy nem is akar kiállni érted. Mert úgyis eltűröd, veled lehet ezt, mit melózzon ő miattad, nem ér a te fájdalmad annyit, hogy konfrontálódjon velük.. Hát te még a saját szemedben is utolsó vagy a sorban, akibe ezek beletörlik a lábukat. És tűröd. Gratulálok! Nagyon szép példát mutatsz a gyerekednek.
2021. jún. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!