Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerinretek jogos, hogy...

Szerinretek jogos, hogy rosszul esik, vagy tul erzekeny vagyok? (Ajándékozás)

Figyelt kérdés

6 eve vagyok egyutt a ferjemmel. Neki van ket testvere, azoknak parjaik. Amiota a csaladban vagyok, szuletesnapokat mindig tartjuk, osszeulunk, tortat rendelunk es ajandekozunk.

Mindig mindegyikojuknek valasztottam ajandekot, ilyen 7000 Ft ertekben kb, akkor is, mikor egyetem mellett nagyon rosszul jott a kiadas, mivel nem sokat tudtam keresni napplai tagozat mellett. Ok is mindig vettek egymasnak. Engem csak az elso ket even ajandekoztak meg, azota nem, mindig volt vmi, ami pont az en szulinapom elott jott kozbe, es reszukrol le lett fujva az unneples. Konkretan volt, hogy megrendeltem a hidegtalakat, tortat, es az unbepseg napjan le lett fujva mert sogornom valamit beszimulalt. Mindegy mit.


Tavaly pandemiakor is mindenki szulinapjara osszeultunk, csak enyemre nem, mert marciusban van. De ugyebar juniusra, mikor kezdodtek az o szulinapjaik, a pandemia elmult es mehetett a buli. Tehat tavalyig megintcsak mindenki mindenkit ajandekozott.


Eljott iden januar a ferjem szulinapja es marcius, az en szulinapom, es erre bejelentik, hogy ne tartsunk tobbe ajandekozast, mert hogy mennyi felesleges penzkidobas.


Oke, nyeltem egyet, lefutyulom, tenyleg nem az ajandek a lenyeg, de szarul esett na. De oke. Felnottek vagyunk, felfogom.



Erre sogornom ugy dontott, hogy most junius vegen etteremben tartja a szulinapjat, mert kerek 30. Jo, en gondoltam nem ajandekozunk kap egy szal viragot.


Erre tegnap az anyos es a masik sogornom azzal fogad, mit vettek ajandekba a sogornonek. En meg mondom, nem gondoltam ajandekot venni, mert lefujtatok. Erre az anyos meg a sogorno, hogy illik visszaadni az ajandekot neki, mert o is felkoszontotte oket mindig.


Mi van????


Most komolyan, en reagalom tul, hogy nagyon rosszul esik? Hogy rendezzem ezt le magamban, hogy ne legyek ennyire szomoru es sertodott? Egesz nap ezen kattogok.



2021. jún. 14. 10:18
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
100%
Bekaphatja amúgy a férjed. Örülök, hogy rájöttél arra, hogy nem néz téged semmibe sem. Így talán neked is könnyebb lesz távol tartanod magad a pereputtyától, érzelmileg könnyebben fogsz függetlenedni. Én ehhez sok erőt és kitartást kívánok neked!
2021. jún. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen.


Es mindenkinek koszonom, aki hozzaszolt. Tenyleg nagyon nagyot segitettetek.

2021. jún. 14. 15:19
 53/70 anonim ***** válasza:
73%

egy gyáva,beszari, konfliktuskerülő balek vagy.

Jajjj, persze, MAJD szólok nekik, csak nem most...

Majd szépen lassan..

Jajjj, nem opcio, hogy kikerülöm őket...

Soha, semmit nem fogsz tenni, nem fogsz lépni, nem fogsz szólni senkinek. Mert tutyi-mutyi lekvár vagy.

Két dolgot jegyezz meg:

1. Sértődött akkor szokott lenni az ember, ha megsértik. És akkor minden oka megvan rá. Nem sértettek meg már eleget???

2. Mindig pontosan azt és annyit adj ajándékba, amit te kaptál. Semmivel se többet. Akkor nem lesz rossz érzésed.

2021. jún. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
92%

Na álljunk meg egy percre, kérdező!

Én értem félre?!

Olvasd már el kérlek, mit írtál a kérdés alatti magyarázatban! Azt, hogy konkrétan LEFÚJTÁK az ünneplést az elmúlt években, nem foglalkoztak azzal sem, hogy bepótolják.

Mit szépíted itt utólag azt, amit feketén-fehéren leírtál? És még engem nézel hülyének kvázi?

Hát bocs, hogy nem fogom mentegetni az ingyombingyom rokonságot, mert jaj a családi béke. Épp elég baj, hogy te ezt teszed. De egészségedre. Szerintem sem fogsz csinálni semmit, az eddigi tanácsokra, kérdésekre is mindig volt valami kifogásod. Az elején sajnáltalak, de most már egy cseppet sem, mert hagyod, hogy megalázzanak és még az a hülye, aki felhívja rá a figyelmed.

2021. jún. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 A kérdező kommentje:

54 es nyugodj kerlek meg. Meg infarktust kapsz. Van egy 13 honapos gyerekem , nincs idom mindent aprolekosan kifejteni.


Nyugodj meg, nincs kedvem 27 evesen erre, hogy lenezzenek, tenni fogok ellene.

2021. jún. 14. 16:31
 56/70 anonim ***** válasza:
100%

"En azt az elvet vallom, hogy az elet mindent visszaad" - igen, ezzel nagyon szeretik a kényelmes emberek hitegetni magukat. De van egy rossz hírem: az élet igazságtalan. Tudom, közhely, de sajnos igaz, ezért nem feltétlenül kapják ezt vissza, de még ha történik is velük valami rossz, amit te betudsz egy nagy revansnak a sorstól, ők akkor sem fognak egy percig sem elgondolkodni rajta, hogy mit csináltak eddig rosszul, pláne nem fognak a leszart szülinapjaid miatt bánkódni.


Másik közhely: az ember életében akkor lesz változás, ha ő maga változtat. Ha te ugyanúgy elmész a szülinapjaikra, még ha nem is viszel ajándékot, akkor mit vársz, majd mi fog változni?

Ha nem kezdesz el most kiállni magadért, akkor mikor fogsz? Itt a tökéletes alkalom. Én nem mennék el, nem vennék ajándékot, vagy max ha legközelebb találkozom velük egy doboz bonbont, ahogy te is kaptad. Bármilyen indokkal, de lemondanám.


A másik, ami eszemben volt végig, hogy milyen példát is mutatsz a gyerekednek. Te mit szólnál, ha a gyerekedet is így szarba néznék, megaláznák, kihasználnák, ő meg azért is házhoz menne a pofonért, meg mondogatná, hogy nem baj, majd a karma elintézi. Ő meg csak hagyná, hogy megtörténjen vele ez a sok igazságtalanság.


És végül a férjed: igen, 2016-os dolog miatt nem kell már cirkuszolni. De meg lehet neki mondani, hogy "Józsi, emlékszel, mikor 2016-ban 2 éve voltunk együtt és te nem álltál ki mellettem, amikor XY igazságtalan volt velem? Nagyon rosszul esett, és a mai napig bennem van a tüske. Azóta eltelt 5 év, ezalatt az idő alatt többször is előfordult, hogy igazságtalanul bánt velem a családod, ekkor meg ekkor... Na, szeretném, ha többet nem fordulna elő, hogy füled-farkad behúzod, hanem kiállnál értem. Ha ezt nem tudod megtenni a feleségedért, akkor meg majd elbeszélgetünk, hogy hogyan is áll a kapcsolatunk."


Sok sikert!

2021. jún. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
44%
Mostmar nagyon tulmagyaraztad a dolgokat.. Aki nem tud nem-et mondani, kiállni magáért azt eltapossák. Ez történt veled is, most nem kell akkor sirni. Egyebkent 56 komibol szerintem a fele a tied..
2021. jún. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 A kérdező kommentje:
Es az miert baj, hogy reagaltam? Mit szamit, hogy a fele az enyem?
2021. jún. 14. 19:07
 59/70 A kérdező kommentje:
Koszi 56os.
2021. jún. 14. 19:08
 60/70 anonim ***** válasza:
100%
Hát, őszintén így el se mennék a bulira. És ezt az ajándékozást azonnal be is szüntetném. Férjem tesójának van párja, az én testvéreimnek is, tehát több sógor és sógornő van a családban de soha egyiküknek se vettem ajándékot és ők se nekem. Közösen vettünk valamit a férjemmel, ők szintén így tettek azt'csókolom, bőven jó volt az is. Az meg hogy a férjed nem akarod ezzel bántani, hát őszintén kinek mondanád el ha nem neki? Azért a férjed, hogy támogasson. Ha nem teszi, átgondolnám ezt a házasságot. Nyilván ő is látja, hogy éppen mindig akkor mondják le a bulit amikor a te szülinapod lenne, éppen csak neked nem vesznek ajándékot és éppen csak téged nem néznek semmibe se. Ha ezt nem látja, akkor nyissa ki a szemét.
2021. jún. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!