Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért van az sok esetben,...

Miért van az sok esetben, hogy az kap több szeretetet, (akár anyagi, akár érzelmi) támogatást, aki a viselkedése alapján kevésbé érdemli meg?

Figyelt kérdés

2021. jún. 16. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elején azért mert pl. a gyengébbet támogatják(nehezen tanul vagy ő a kisebb) később azért mert az ő szeretetéért kell küzdeni míg a másik alapból megadja és amúgy is a másik a jég hátán is megél stb.
2021. jún. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első mondja. Nálunk mimdig is bátyám szereték jobban,pedig egy alkesz ,drogos semmire kellő volt. Ma már megváltozott van családja is,és most ezért szeretik őt jobban mert neki van már családja. Pedig én vagyok a legkisebb és az egyetlen lány.:)
2021. jún. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk is ugyanez a felállás. Még anyukám szerint is nővérem az, aki extra nehéz természet, sokszor flegma, mégis neki ajánlotta fel, hogy költözzenek hozzá a párjával, neki ad pénzt, mikor tesómnak több megtakarítása van, mint nekem.

De kiskoromban is mindig nekem kellett engednem és mindig mellé állt.

Utólag ő úgy látja, hogy azért, mert neki nem voltak barátai és nem akarta, hogy magányos legyen. Én megértőbb voltam, és a mai napig engem hív, ha segítség kell.

Szóval szerintem azért, mert a problémásabbra több figyelem kell, érte tenni is kell, míg akivel nincs gond, azt "félre lehet tenni". Szerintem ezt el kell engedni, sosem fog változni. Én sem kínzom anyát ilyenekkel, mert csak fájdalmat okoznék, de változást nem érnék el vele.

2021. jún. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a szeretet nem irányítható.
2021. jún. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
2- nem azért szeretik a bátyádat jobban, mert hímsoviniszta balfékek a szüleid? Mert a lányokat másodrendűnek tartják? Nálunk pl. pont így van.
2021. jún. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
De lehet :) 2es voltam
2021. jún. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
annyira ijesztő hpgy ez ennyire gyakori. nekem 2 kapcsolatom is ilyen családból jött. mindketten ők voltak az idősebbek a testvérek között és az "elhanyagoltak". mindkettő kistesója pofátlan volt, nekik minden IS szabad volt, szeretetet látszólag nem mutattak a szülők felé, mégis rájuk dőlt a szeretet, törődés, pénz (a szülőktől, persze). mindeközben a nagyobbak érzelmileg és anyagilag el voltak hanyagolva, előbb voltak ők előszedve ha valami nem úgy ment ahogy a szülők akarták, pedig ők aktívan kimutatták a szeretetüket a szülők felé. a talpraesettség viszont csak a mostani páromra jellemző, az exem nem volt életrevaló (de úgy tűnik így közel 30hoz kialakult végre).
2021. jún. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Valami oka biztos hogy van amivel eléri ezt.
2021. jún. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgyan ez a helyzet, a nővéremnek segítség kell rohan, pedig olyan gonoszul bánik anyával es ő is látja. Még is minden segítséget ő kapott, de már nem érdekel, tesóm egy számlát nem tud befizetni, minden anyám intez neki. Én mindig egyedül voltam, szóval sokkal jobban megoldok mindent.

Azért szomorú...

2021. jún. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!