Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehetnének felnőttként...

Hogyan lehetnének felnőttként mostoha rokonaim (testvér, szülő, nagyszülő)?

Figyelt kérdés
Hol találok olyan embereket akiknek szintén nincsenek rokonaik és szomorúak emiatt, de örülnének, ha lenne? Vannak egyáltalán mások ezzel hasonlóan? Nem társ és gyerek hiányzik, hanem rokonok.

2021. júl. 8. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha már felnőtt vagy, akkor örökbe tudsz fogadni, de gondolom ez nem áll szándékodban. Nem tudom hol tudnál ilyen emberekkel ismerkedni, de nem rég volt itt egy ilyen kérdés.
2021. júl. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, szerintem a barát az a szó, amit keresel.


Én max addig örülnék nekik, amíg valami hasznom is származik belőlük, nem feltétlen anyagi, hanem inkább lelki, egy ember aki meghallgat és ő is megosztja a dolgait velem.


Egy demens nagyira vagy egy testvérre, aki mindig csak lenyúl majd eltűnik egyáltalán nincs szükségem.

2021. júl. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Keress barátokat. Igen, akár 80 éveseket is.


Ha mindenképp rokon kell (nem értem miért, de mindegy), házasodj meg és akkor jön sok rokon a párod oldaláról. Lehetőleg válassz nagycsaládost.


De nem értem miért nem jó neked a barátság. Lakhattok együtt, látogathatjátok egymás rokonait stb.

2021. júl. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem feltétlen sok rokonra gondoltam, egynek, vagy néhánynak is örülnék. Csak vannak valahol rokonok nélküli magányos emberek, akik hasonlóan gondolják. Mindig is szerettem volna. A volt páromnak voltak rokonai és akkor legalább úgy éreztem, mintha nekem is ők lennének a rokonaim. De sajnos vége lett. Nem szeretnék új társat, mert sehogy se vagyok még túl a szakításon, pedig nem mostanában volt.

Szerintem más a barátság és a rokon/család, az utóbbi sokkal belsőségesebb, érzékenyebb kapcsolat.

Olyan embereket hiányolok, akik nem azonosak egy társsal, de közelebb állnak hozzám, mint egy barát. És nem is az egyedüllét miatt, hanem egyszerűen hiányoznak.

2021. júl. 8. 21:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy valaki rokon nem biztos hogy közelebb fog állni.
2021. júl. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez szerintem sem kell rokon, sőt nem is nagyon lehetne szerintem csak úgy találni erre embereket. Ahogy az ötös is írja, a rokonság nem garantálja a közeli kapcsolatot, ahogy a barátság sem feltétlen jelenti azt, hogy ők kevésbé fontosak a családnál. Ezt nevezik "választott családnak", ami igazából egy barát/baráti társaság, akikkel olyan a viszonyod, mintha a családod lennének. Pl. együtt karácsonyoztok, legalább hetente megbeszélitek, hogy kivel mi történt, bármikor számíthattok egymásra stb. De ez akkor is egy barátság. Sok ismerősöm van közelebb a barátaihoz, mint a családjához, mert tényleg bármit meg tud velük beszélni és bármit megtennének egymásért.

Rokont nem lehet választani (ami sokszor nagy kár), maximum házasodás útján. Barátokat igen. Az pedig már a kapcsolaton múlik, hogy mennyire lesz szoros ez a barátság. Ha közeli, bensőséges kapcsolatra vágysz, akkor olyan barátokat kell keresni, akik szintén benne lennének ilyenben. De olyat elég kis eséllyel fogsz találni, aki azt mondja, hogy pl. a mostoha szülőd lesz.

2021. júl. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én tudom mit érzel nálam az a helyzet hogy sok rokonunk van de a szüleim egyikükkel sem tartotta a kapcsolatot én még mindig szerettem volna de ha találsz igaz barátokat az is tud ilyen bensőséges lenni nem csak egy rokonnal
2021. júl. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!