Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan tudja egy pszichésen...

Hogyan tudja egy pszichésen egészséges ember elviselni a testképzavaros családját?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, egészséges, sportolok, nem dohányzok, nem iszok, de a karantén és az államvizsga alatti stressz miatt meghízhattam olyan 5-10 kilót. De nem problémázom rajta, vettem bérletet az edzőterembe, és a nyár alatt simán leadom. Ellenben, elképesztő módon kritizál a családom egyik fele. Édesanyám évtizedek óta éhezteti magát és tablettákat szed fogyásra ahelyett, hogy sportolna. Lehetetlen vele másról beszélgetni, mint a fogyókúrákról, a betegségekről. Szerencsére nem igazán tartjuk a kapcsolatot, illetve külön élek és mindig, amikor felhív, akkor megpróbálom másra terelni a szót.

Múlt héten lent nyaraltam a barátaimmal a Balatonon, feltöltöttem pár képet a közösségi oldalakra, és mint egy lavina, elkezdtek piszkálni. Kénytelen vagyok anyám üzeneteit ignorálni, mert mindig arról beszél, hogy soha nem fogok pasit találni, ha nem fogyok le, hibáztat, amiért meghíztam, mindig valami fogyással kapcsolatos cikket küld nekem. A biztosítékot viszont az verte ki, amikor feltöltöttem egy fotót az instagramra, és az unokatesóm a férjével együtt kibeszéltek a hátam mögött anyumnak, hogy rám sem ismertek, annyira meghíztam. Csakhogy reálisak legyünk, 165 cm vagyok és 70 kg, kiszámoltam a BMI indexemet, és még 67 kg-vel is normális lenne a testsúlyom!

Arra gondoltam, hogy mennyire beteg dolog, ha egy másik embert, aki picit meghízott, de jól érzi magát a bőrében, nem foglalkozik 24/7 a testsúlyával, nem fogyókúrázik, rendben van a testképe, piszkálja a családja és bodyshamingolja?

Az a baj, hogy nem hagynak békén, már egy fotót sem tölthetek fel az instagramra, mert azonnal kritizálni kezdenek, és a súlyomról beszélnek.


Írtam egy üzenetet az unokatestvéremnek, hogy én sem foglalkozom az ő dolgával, és felnőtt intelligens embereket nem foglalkoztat ennyit egy másik ember testsúlya, úgyhogy csak jelezni szeretném, hogy rosszul esik, amit csinál. Látta, de nem reagált, még csak annyit sem írt, hogy "bocs".

Teljesen kikészítenek, hogyan lehet ezt elviselni?


2021. júl. 19. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Úgy hogy külön életet ekzdesz.
2021. júl. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
99%

1)

Nem adsz lehetőséget a retyerutyának a fiókod hozzáféréséhez. Magyarán törlöd őket és a fiókodat csak az ismerőseid láthatják.

2)

Vagy a feltöltött képeidet számukra láthatatlanná teszed

3)

Egyszer és mindenkorra határozottan elküldöd melegebb éghajlatra aki a külsőddel foglalkozik.

2021. júl. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#1


"Szerencsére nem igazán tartjuk a kapcsolatot, illetve külön élek..."

2021. júl. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
99%

Azonnal csapd le a telefont amint jön a fogyókúrával. Majd megjegyzi ha beszélni akar megválogatja a témát.


Engem is mindig csesztetett anya amikor haza mentem (mondjuk én tényleg kövér vagyok) megmondtam neki ha ezt nem hagyja abba nem fogok haza járni. Akkor már leszállt a dologról.


Unokatesókkal meg nem kell foglalkozni. Ha vékony, ha duci vagy akkor sem fogsz mindenkinek tetszeni.

2021. júl. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
98%
Tiltsd le őket!
2021. júl. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
98%
Törlés+tiltás
2021. júl. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!