Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Akkor ő most ki is nekem?...

Akkor ő most ki is nekem? Rokon, vagy sem?

Figyelt kérdés

A sztori lényege annyi, hogy anyukám testvérének a férjének, az előző házasságából született egy lánya. Neki született egy fia. Ő nekem kicsodám? Senkim, vagy esetleg valami másod, vagy mostoha unokatesóm? Próbáltam keresgélni, de nem találtam semmit. Köszönöm a válaszokat előre is.

U.i.: Remélem van itt még valaki 2021 ben 😂



2021. szept. 21. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Hát, ha nagyon be akarjuk kategorizálni akkor mostoha unokatestvér. A lényeg, hogy nem vérrokon.
2021. szept. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Senkid, ha nagyon akarod rá lehet húzni, hogy rokon (Nincs rá megnevezés), de én nem mondanám még annak se.
2021. szept. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Semmiképp nem vérrokon. Esetleg mostohaunokaöcséd, te meg neki a mostohanagynénje/nagybátyja vagy, de ugye ez nem jogi kategória.

Ha családilag jóban vagytok, tehát szoros a viszony, és beszélsz róla másnak, akkor a "mostohát" le is hagyhatod a megnevezésből. Ha meg nem vagytok jóban, akkor igazából senkit nem érdekel, valószínűleg téged sem, csak játszol a szavakkal.

2021. szept. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy írja az első. Nem vérrokon, de ha jóba vagytok, akkor családtag persze :) . Ezt te tudod eldönteni,h h viszonyulsz hozzá.
2021. szept. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Távoli rokon. Nem vérszerinti. Erre nincs szó a rokoni ágból.
2021. szept. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Már az anyja se a rokonod, akkor a gyerek mid lenne?
2021. szept. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem is gondoltam arra, hogy vérrokonok vagyunk 😅 Lényegében anyám jóban van azzal a nővel, és régen sokat találkoztunk, csak ahogy teltek az évek, mindenki szépen felnőtt, élte az életét, kevesebb volt a családi banzáj. Most a sors úgy hozta, hogy egy helyen dolgozok a sráccal, és ismerősnek tűnt. Pedig kb 4-5 éves volt, amikor utoljára láttam, most ő 21, én pedig 29 éves vagyok.
2021. szept. 21. 19:15
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Dughatsz vele nyugodtan, nem rokon:D
2021. szept. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%
Valahogy gondoltam, hogy arra fog kimenni a dolog, hogy összejöhettek-e.
2021. szept. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%
Vér szerint senki
2021. szept. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!